Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
1 dakika

SpaceX ve Tesla’nın CEO’su Elon Musk, dün elinde lavabo ile Twitter binasına girdiği bir videoyu paylaştı. Musk’ın bu hareketi ne anlama geliyor?

2022 yılının başından itibaren Twitter hisselerini satın almaya başlayan Elon Musk, Nisan ayında Twitter’ı satı almak üzere teklif vermişti. Daha sonra Twitter’ın bot hesaplarının fazla olması nedeniyle platformu satın almaktan vazgeçen Musk, geçtiğimiz haftalarda kararını değiştirerek yeniden Twitter’ı satın almak istediğini söylemişti.

Musk ve Twitter arasındaki durum yargıya taşındı ve mahkeme, toplanan deliller ışığında Musk’ın başından beri Twitter ile oyun oynadığına kanaat getirdi. Dahi milyoner dün, Twitter’ın San Francisco’daki merkez binasına elinde bir lavaboyla girdiği videoyu paylaştı. Musk bu paylaşımla ne anlatmaya çalıştı?

Elon Musk Laf Sokuyor!

Çılgın milyoner Elon Musk, bu video ile İngilizcede sıkça kullanılan bir deyim üzerinden gönderme yapıyor. Amerikan İngilizcesinde sokak ağzında sıkça kullanılan “Let that sink in” deyimi, şaşırtıcı bir bilgi verildiğinde karşı tarafın bu bilgiyi anlayıp zihnine tam olarak oturtması gerektiğini belirtmek için kullanılıyor. Musk da elindeki lavabo ile bu deyime atıfta bulunarak Twitter yönetimine göndermede bulunuyor.

Peki Neden “Let That Sink In” ?

Ünlü milyarder burada Twitter’la oynadığı ortaya çıktıktan sonra platformu yeniden satın almak istediğini açıklamış ve Twitter yetkilileri de bu talebe sıcak bakmışlardı. Bu akıllıca satranç oyununun ardından ne olursa olsun Twitter’ı satın alacağını gösteren Musk, yaptığı hareketlerin rastgele olmadığını anlatmak için bu videoyu paylaşarak, “Let that sink in” deyimine atıfta bulunuyor.

Pek çok analist, Elon Musk’ın bu paylaşımının ardından önümüzdeki günlerde resmi bir açıklama yapacağını ve Twitter satın alımını nihayete bağlayacağını düşünse de Musk hâlâ bu konuda sessizliğini koruyor.

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz