Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
3 dakika

Huawei, ilk Mate akıllı telefonlarının lansmanının onuncu yıldönümünü kutlamak amacıyla, serinin en son üyesi olan HUAWEI Mate 50 Pro’yu Türkiye’de satışa sundu.

HUAWEI Mate 50 Pro, simetrik Uzay Halkası Tasarımı ile akıllı telefon estetiğine farklı bir bakış açısı getiriyor. Kunlun Glass” düşme direncini 10 kat artırırken, Mate 50 Pro’yu donatan 10 ölçekli ayarlanabilir fiziksel diyafram ve çok yönlü fotoğrafçılık özelliklerine sahip Ultra Diyaframlı XMAGE kamera ile fotoğraf konusunda bir dizi yenilikler sunmayı hedefliyor.

HUAWEI Mate 50 Pro, Çin’de Beidou Uydu Mesajlaşma özelliklerini destekleyen ilk tüketici akıllı telefon olarak mobil ağ iletişiminde birçok yenilik sunuyor. Bu sağlam özellikler, Mate 50 Pro’da ilk kez sunulan EMUI 13 işletim sistemi tarafından daha da geliştiriliyor. Örneğin SuperHub özelliği, farklı platformları birbirinden ayıran uzun süredir devam eden engelleri aşarak uygulamalar ve cihazlar arasında zahmetsiz veri ve dosya aktarımını kolaylaştırıyor.

Klasik Görünüm, Yenilikçi Tasarım

HUAWEI Mate 50 Pro telefonlar, cam ve vegan deri olmak üzere iki temel arka kapak seneğiyle geliyor. Cam kapak, telefona farklı ve zarif bir görünüm kazandıran Gümüş ve Siyah olmak üzere iki renk seçeneği sunarken, Vegan deri versiyonu güneşin parlak ışınlarından esinlenerek tasarlanan turuncu renkte karşımıza çıkıyor.

HUAWEI “Kunlun Glass”, İsviçre’nin SGS’sinin beş yıldızlı cam düşme direnci sertifikası ile doğrulandığı gibi, kompozit iyon güçlendirmesinin sonucu olan ve onu daha esnek ve düşmeye karşı dayanıklı kılan 10 katrilyon düzeyinde nanokristalden oluşuyor. Bu teknoloji sayesinde Mate 50 Pro modelleri, şimdiye kadar bu sertifikayı alan ilk telefonlar oluyor. Tüm bu özelliklere ek olarak HUAWEI Mate 50 Pro telefonlar, su altında 6 metreye kadar IP68 dereceli su direncini destekleyerek, kullanıcıların ıslak ve tozlu ortamların üstesinden kolayca gelmelerini sağlıyor.

Ultra Diyaframlı XMAGE Kamera

Huawei, tüketicilere teknoloji, görüntüleme stili ve çekim deneyimi açısından bilimi kültürle ve estetiği teknolojiyle birleştiren yeni bir çekim paradigması sunmak amacıyla Temmuz 2022’de kendi mobil görüntüleme markası “XMAGE”i piyasaya sürdü.

HUAWEI Mate 50 Pro telefonlar, optik sistem, mekanik yapı, görüntüleme teknolojisi ve görüntü işlemede önemli gelişmeleri içeren 10 boyutlu ayarlanabilir fiziksel diyaframa sahip Ultra Diyaframlı XMAGE kamera ile kullanıcılara sunuluyor. Akıllı diyafram, Otomatik modda tanımlanan sahne ve çekim senaryosu ile diyafram boyutuna uyacak şekilde ayarlanıyor. Profesyonel moda geçmek, alan derinliğinin ve bulanıklık derecesinin manuel olarak ayarlanmasına olanak tanıyor.

Gelişmiş donanım ve algoritmalar, statik görüntü çekimini geliştirmek için derinlemesine entegre edilirken; Ultra Diyaframlı Kamera, görüntü parlaklığını, ışık ve gölge ayrıntılarını ve ayrıca soğuk ve sıcak karşılaştırmalarını mükemmel ayarlamak için XD Fusion Pro görüntü motoru ve yüksek ışık alımı ile çalışan bir F1.4 geniş diyafram ile donatılıyor. Gece modu, loş ortamlarda bile son derece belirgin parlak ve karanlık bölgelere sahip fotoğraflar çekiyor. Portre modu, öznenin çevresinden öne çıkmasını sağlamak için doğal arka plan bulanıklığı uyguluyor. Periskop telefoto kamera, 200x’e kadar yakınlaştırma aralığını destekleyerek muhteşem sahneleri gözler önüne seriyor.

Geniş açılı makro kamera, milimetrik düzeydeki şeritleri ve çiy damlacıklarını olağanüstü netlikle sunarak, küçük dünyaların ayrıntılarını büyütüyor. HUAWEI Mate 50 Pro, hareketli sahneleri doğru bir şekilde iletmek için makro video çekimini ve makro resim içinde resim (PiP) özelliğini de destekliyor.

Kolaylaştırılmış Etkileşimler ve Güçlü Performans

HUAWEI Mate 50 Pro telefonlar, zahmetsiz tek dokunuşla gezinme ile günlük etkileşimleri kolaylaştıran EMUI 13’te çalışan ilk telefonlar. SuperStorage, yinelenen dosyaları kaldırır ve nadiren kullanılan uygulamaları sıkıştırır. Bu, 20 GB’a kadar alanı korur (256 GB ROM’lu bir telefonda). Günümüz kullanıcılarının çektiği fotoğraf ve videoların bolluğu için daha fazla alan bırakır. SuperHub, kullanıcıların uygulamalar ve cihazlar arasında ücretsiz ve kolay aktarımlarla görüntüleri, belgeleri ve metinleri bulmasına ve toplu halde paylaşmasına olanak tanır.

HUAWEI Mate 50 Pro, performansı önemli ölçüde artıran en son teknolojiyi bir araya getirir. Pil seviyesi %1’e düştüğünde etkinleşen yenilikçi, düşük pilli Acil Durum Modu, SuperEnergy Boosting, HUAWEI Mate 50 Pro’nun bekleme süresini üç saat veya 12 dakikalık arama süresi kadar uzatmasını sağlar.

Kapsamlı gizlilik özellikleri, nihai iç huzuru sağlar. HUAWEI Mate 50 Pro telefonlar, Görüntü Gizliliği Korumasını destekler. Bu koruma sayesinde bir görüntüyü paylaştığınızda, telefon konum ve saat gibi hassas bilgileri otomatik olarak silerek görüntüyü iletir.

İşte Mate 50 Pro serisinin Fiyatları!

HUAWEI Mate 50 Pro turuncu renk modeli 37.999 TL, Siyah ve Gümüş renk modelleri ise 32.999 TL fiyat etiketiyle HUAWEI Online Mağaza üzerinden satışa sunuluyor. Satın alan tüketicilere 3.499 TL değerinde FreeBuds Pro 2 kablosuz bluetooth kulaklık hediye ediliyor. Mate50 Pro satın alırken kullanıcılar isterlerse Gümüş, Altın veya Elmas paketlerinden birini seçebiliyor. Seçimlerine göre, Gümüş pakette 4499 TL değerinde Watch GT 3 Siyah hediye, Altın pakette 7198 TL değerinde Watch GT 3 Pro 46mm Gri Deri Kayış ve Tartı, Elmas pakette 9797 TL değerinde Watch GT 3 Pro 43mm Seramik Kayış, Akıllı Tartı ve Kayış tüketicilere hediye ediliyor.

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz