Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
2 dakika
Teknoloji ve iş dünyasına dair haberlerin sık sık öznesi olan Elon Musk, şimdi de uzaktan çalışma hakkında epey sert bir açıklama yaptı. Özellikle Pandemi dönemi sonrası hemen hemen tüm işyerlerinin bir şekilde denediği ya da uyguladığı uzaktan çalışma yöntemi konusunda ağır konuşan Musk, bu çalışma tarzını ‘saçmalık’ olarak değerlendirdi.
Açıklamaları ve iş hayatına dair radikal bazı yöntemleri ile sık sık konuşulan isimlerden birisi olan Elon Musk, şimdi de uzaktan çalışma konusu hakkında söyledikleri ile gündeme taşındı. CNBC’ye röportaj veren Elon Musk, uzaktan çalışma metodu konusuna gelince bu tarzın bir saçmalık olduğunu ve hatta ahlaki bulmadığını söyledi. İşte detaylar!

Ahlaki Açıdan Yanlış ve Saçma

Bilindiği gibi özellikle pandemi döneminin ardından teknolojinin de gelmiş olduğu boyut göz önüne alınarak uzaktan çalışma hızla yayılan bir çalışma biçimi oldu. Pandeminin zorunlu kıldığı bu çalışma biçimi pandeminin ardından da hala yoğun olarak kullanılmaya devam ediyor. Röportajında bu konuya da değinen milyarder iş insanı Elon Musk, uzaktan çalışmayı ahlaki bulmadığını, dahası bu yöntemin bir saçmalık olduğunu dile getirdi. Gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunan Musk, uzaktan çalışmayı ahlaki açıdan yanlış ve bir saçmalıktan ibaret olarak gördüğünü söyledi. Hatta konu hakkında; “İnsanların yüz yüze olduklarında daha üretken olmaları gerektiğine inanıyorum” ifadelerini kullandı.

Yaratıcılığı Öldürüyor

Çalışmanın işin merkezinde olması gerektiğini açıklamaya çalışan Musk, bu konu hakkında da; “Kuryeler ve inşaat işçileri evden çalışamaz” dedi. Bu nedenle kendi yönettiği şirketlerdeki çalışanların da uzaktan çalışamayacaklarını ifade etti. Milyarder iş insanının yaptığı açıklamalar, kendisinin uzaktan çalışmaya epey mesafeli olduğunu da açık bir şekilde göstermiş oldu. Hatta Musk, “Tesla’da çalışmak istiyorsanız, SpaceX’te çalışmak istiyorsanız, Twitter’da çalışmak istiyorsanız, her gün ofise gelmelisiniz.” diyerek bu çalışma biçimine olan net tutumunu da kesin bir dille göstermiş oldu. Ancak Elon Musk bu konuda yalnız değil. OpenAI CeO’su Sam Altman da yapmış olduğu bir röportajda uzaktan çalışmanın çalışanların yaratıcılıklarını öldürdüğünü söylemişti. Sam bu konuda grup çalışmaların her zaman daha yaratıcı olduğunu da hatırlattı.

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz