Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
2 dakika

Metacritic, 2020 yılının en kötü 15 filmini listeledi. Albüm, oyun, film, TV programlarının değerlendirmesini yapan internet sitesi, eleştirmen puanlarından oluşan Metascore’a göre senenin en kötü 15 filmini açıkladı. 

2020’nin son günlerinde olduğumuz bu dönemde pek çok şirket bu yılın “en”lerini açıklamaya devam ediyor. Bu bağlamda değerlendirme sitesi Metacritic, 2020 yılının en kötü filmleri listesini açıkladı. 

2020 yılının en kötü 15 filmi 

15. Endless

Metascore: 27

Romantik bir dram filmi olan Endless’ın yönetmen koltuğunda Scott Speer oturuyor. Hem eleştirmenlerden hem de izleyicilerden olumsuz yorum alan filmin IMDB puanı ise 4,6.

14. Songbird

Metascore: 27

Bir gerilim filmi olan Songbird’ün yönetmenliğini ve senaryosunu Adam Mason üstleniyor. Filmde, koronavirüs sebebiyle Q-Zone ismi verilen karantina kamplarına kapatılan iki kişinin hikayesi konu ediliyor. Filmin Metacritic’teki seyirci puanı 4,6.

13. Dolittle

Metascore: 26

Etkileyici kadrosuna rağmen bu senenin en kötü filmlerinden olan Dolittle’ın seyirci puanı 5.0. Baş rollerinde Robert Downey Jr. ve Antonio Banders’ın yer aldığı Tom Holland, Rami Malek ve Marion Cotillard gibi isimlerin de seslendirme kadrosunda bulunduğu film olumsuz yorumlarla anılıyor.

12. Shortcut

Metascore: 26

2020 yılının en kötü filmler listesinin 12. sırasında yer alan film korku türünde izleyici beğenisine sunuldu. Filmin IMDb puanı 3,8.

11. Survive the Night

Metascore: 26

Bruce Willis’in yer aldığı film hem eleştirmenlerden hem de izleyicilerden geçer not alamadı. Filmin seyirci puanı 2,9 olarak karşımıza çıkıyor ve film 2020’nin en kötü filmleri arasında 11. sırada kendine yer buluyor. 

10. The Very Excellent Mr. Dundee

Metascore: 24

Dean Murphy’nin yönetmenlik koltuğunda oturduğu baş rolünde ise Chevy Chase’in yer aldığı bu komedi filmi, seyirciler tarafından olumlu geri dönüş alamadı.Metacritic’te herhangi bir seyirci değerlendirmesi almayan filmin IMDb puanı 4,8.

9. The Tax Collector

Metascore: 22

Bu yılın en kötü filmlerinden biri olan The Tax Collector’ün yönetmenlik koltuğunda David Ayer yer alıyor. Film seyircilerden 5,8 puan alabildi.

8. Buddy Games

Metascore: 22

Kadrosunda, Olivia Munn, Kevin Dillon, Jensen Ackles gibi isimlerin yer aldığı komedi filmi Buddy Games’in yönetmen koltuğunda ise Josh Duhamel oturuyor. Bir komedi filmi olan Buddy Games, görünen o ki güldürmeyi başaramamış. Film IMDb’de 5.0 puan aldı.

7. The Babysitter: Killer Queen

Metascore: 22

The Babysitter’ın devamı niteliğinde olan film, Metascore’u 22 olsa da seyirci puanı 7,1 alarak istisna olmayı başarıyor.

6. Blumhouse’s Fantasy Island

Metascore: 22

Bir korku filmi daha 2020’nin en kötü filmleri arasına girdi. Filmin seyirci puanı sadece 4,5 olarak karşımıza çıkıyor.

5. Mortal

Metascore: 20

Andre Ovredal’ın yeni filmi Mortal, senenin en kötü filmleri listesinde 5. sırada olsa da filmin seyirci puanı 7,9 olarak karşımıza çıkıyor. 

4. The Last Days of American Crime

Metascore: 15

Hem eleştirmenlerden hem de izleyicilerden kötü not alan film, oldukça düşük bir seyirci puanına sahip. Filmin seyirci puanı 2.0.

3. After We Collided

Metascore: 14

Aynı isimli After We Collided romanından uyarlanan film, bir romantik dram olarak izleyici karşısına çıkıyor. Filmin seyirci puanı 6,6 olarak listede 3. sırada konumlanıyor.

2. Love, Weddings & Other Disasters

Metascore: 11

2020’nin en kötü filmleri listesinde ikinci sıraya yerleşen film romantik komedi türüyle izleyici beğenisine sunulmuştu. Ancak filmin IMDb puanı 4,4 oldu.

1. Reality Queen

Metascore: 7

Metacritic’in 2020 yılının en kötü filmleri listesinde zirvede Reality Queen yer alıyor. Filmin IMBd puanı ise 3,2 olarak karşımıza çıkıyor.

İlginizi Çekebilir:

Steam 2020’nin En İyi Oyunları Listelerini Açıkladı

2020’de YouTube Türkiye’de En Fazla İzlenen Videolar Açıklandı

Teknoloji Haber Bülteni DigiToll:

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz