Dünyanın en yaygın kullanılan sosyal medya platformlarından birisi olan TikTok, kullanıcılarının para kazanabilmeleri için yepyeni yollar bulmaya devam ediyor. Çok sevilen ama sevildiği kadar da eleştirilen bir platform olan TikTok, şimdi de efekt oluşturarak para kazanılabilecek yeni programını duyurdu.
Herhangi bir içerik ya da video üretmeden TikTok’tan para kazanmak ister misiniz? Cevabı evet olanlar için TikTok yeni programını duyurdu. Şimdilik belli ülkelerde çıkan ve 6 milyon dolarlık fon ayrılarak üretilen programdan para kazanabilmek için efekt yapmanız yeterli. Ancak bu efektlerin 90 gün içerisinde 500 bin videoda kullanılması gerekiyor. İşte detaylar!

Efektlerle Para Kazanma İmkanı

Dünya çapında oldukça popüler bir sosyal medya platformu olan TikTok, kullanıcılarının para kazanabilmeleri için yine oldukça yaratıcı ve yepyeni bir uygulama daha getiriyor. “Effect Creator Rewards” adını vermiş olduğu bu yeni özellik, içerik üreticilerinin para kazanmasına imkan tanıyacak. Bu uygulama ile kullanıcıların yeni efekt oluşturarak para kazanmaları sağlanıyor. Söz konusu efektler, platformun “Effect House” adı verilen artırılmış gerçeklik efektleri yapmaya yardımcı olan aracı yoluyla oluşturulabilecek. Ancak uygulama şimdilik ABD, Fransa, Almanya, İtalya, İspanya ve Birleşik Krallık’ta kullanıma sunulacak.

90 Gün İçinde 500 Bin Videoda Kullanılmalı

Sosyal medya platformlarının ve dijital teknolojilerin gelişmesi ile birlikte iş ve para kazanma sahalarında da oldukça ciddi değişiklikler yaşandı. İş anlayışında meydana gelen bu değişimler özellikle sosyal medya platformlarında da görünür hale geldi. Bu konuda zaten kullanıcılarına çeşitli para kazanma olanakları sunan TikTok, şimdi de içerik üreticilerine ödemek için 6 milyon dolarlık fon ayırdını açıkladı. Ancak tabi bunun belirli şartları var. Üretilen efekt yayınlandıktan sonra 90 gün içinde 500 bin videoda kullanılan bir efekt için bir kullanıcıya 700 dolar miktarında ücret ödenecek. Ve yine 90 gün içinde

bu miktarı geçen her 100 bin videoda içerik üreticilerine ilave olarak 140 dolar tutarında bir ödeme daha yapılacak. Sonuç olarak 90 gün içinde oluşturmuş olduğunuz efekt eğer 1 milyon videoda yer alırsa efektiniz için 1400 dolar ödeme yapılacak. TikTok’ un yapmış olduğu bu hamle, efekt üreten kullanıcıların platformdan doğrudan doğruya para kazanamadıkları yönündeki şikayetlerinin ardından geldi.

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz