Okuma Süresi
1 dakika

Yeni bir araştırma, YouTube’un en ilgi çekici sosyal medya sitesi olduğunu ortaya koydu.

DigitalSilk.com tarafından yapılan çalışma, SimilarWeb verilerini kullanarak sosyal medya sitelerinin ortalama ziyaret süresi ve bir kullanıcının ziyaret ettiği ortalama sayfa sayısına göre hangilerinin en fazla ilgi çektiğini analiz etti. Bulgular, YouTube’un 19 dakika 35 saniyelik ortalama ziyaret süresi ve ziyaret başına ortalama 11.08 sayfa görüntüleme ile zirvede olduğunu gösteriyor.

Araştırma, Reddit’in 15 dakika 55 saniye ile ikinci sırada yer aldığını ve kullanıcıların ziyaret başına ortalama 10.49 sayfa gezdiğini buldu. Snapchat, web sürümünün 2022’de piyasaya sürülmesinin ardından, kullanıcıların ziyaret başına ortalama 8.34 sayfa görüntülediği ve ortalama 14 dakika 10 saniye sitede kaldığı için üçüncü sırada yer alıyor.

Listede dördüncü sırada eskiden Twitter olarak bilinen X.com bulunuyor. Bu platform, ziyaret başına ortalama 10.19 sayfa ile listeye girerken, ortalama ziyaret süresi 10 dakika 53 saniye olarak kaydedildi. İlk beşi tamamlayan Instagram, ziyaret başına 11.53 sayfa ile ilk onda en yüksek sayfa sayısına sahip olmasına rağmen, ortalama ziyaret süresi 8 dakika 19 saniye ile daha kısa.

Araştırma ayrıca, ortalama ziyaret süresi 3 dakika 37 saniye ve ziyaret başına ortalama 7.65 sayfa ile ilk onun gerisinde kalan diğer popüler platformlar arasında TikTok’un web versiyonunu da değerlendirdi. Bu bulgular, kullanıcıların sosyal medyada geçirdikleri zaman ve ilgi düzeyleri açısından önemli farklılıklar gösteriyor, özellikle video içeriğinin yüksek angajman seviyeleri elde etmede önemli bir rol oynadığını vurguluyor.

İşte araştırma sonuçlarına göre oluşan tablo.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz