ABD’de Kelly Harper isimli bir kadın Bitcoin ile kiralık katil aradığı için tutuklandı. Karanlık Ağ (Dark Web)’da kripto para ile kiralık katil tutmak isteyen kadının katil siteleri araştırdığı söyleniyor. 

Amerika Birleşik Devletleri Wisconsin eyaletindeki federal mahkeme, Kelly Harper adlı bir kadının karanlık ağ üzerinden kripto para ile kiralık katil tuttuğu sebebiyle tutuklandı. ABD Adalet Bakanlığı’nın aktardığı bilgilere göre, 37 yaşındaki kadının suç duyurusunda, öldürmek amacıyla kiralık katil aradığı kişi için, çeşitli bilgiler paylaştığı belirtildi. Kadının ayrıca öldürmeyi amaçladığı kişiyi tarif ettiği, aracıyla alakalı detayları, çalıştığı yeri ve hatta cep telefon numarasını paylaştığı aktarıldı. 2020 Ekim ve Aralık aylarında karanlık ağ üzerinden kiralık katil arayan kadının daha sonra ise bir kiralık katil tutma sitesine Bitcoin ile ödeme yaptığı ortaya çıktı. 

Adalet Bakanlığı ise, Harper’ı  ‘eyaletler arası ticaret imkanlarını kiralık katil tutmak için kullandığı’ gerekçesiyle 5 Şubat 2021’de tutukladı. Bitcoin ile kiralık katil ödemesi yapan kadının soruşturmasında, suçlu bulunması için fiilen cinayet işlemesinin gerekmediği de belirtiliyor.

Bitcoin ile kiralık katil tutan kadının 10 yıla varan hapsi istiyor

Şu an için tutukluluğunu Dane County Hapishanesi’nde geçiren Harper’ın Madison kentinde bulunan ABD Bölge Mahkemesi’ne gerçekleşecek duruşmasının tarihi ise henüz belli olmadı. Ancak mahkemenin 37 yaşındaki Kelly Harper’ı suçlu bulması durumunda kadın 10 yıla kadar hapis cezasına çarptırılabilir. 

Adalet Bakanlığı, söz konusu soruşturmanın halihazırda devam ettiğini ancak sanık suçlu bulunana kadar masum olduğunu belirtti. Uzmanlar ayrıca, Kelly Harper’ın karanlık ağ üzerinden kiralık katil tutup tutamayacağının mümkün olup olmadığını da bilmediklerini aktarıyor. Bu bağlamda kadın Bitcoin ile bir kiralık katil sitesine ödeme yapmış olsa da bu durumun kesin olarak kanıtlanması gerekiyor. Çünkü daha önce yapılan pek çok araştırmada karanlık ağda bulunan kiralık katil sitesinin dolandırıcılık yaptığı belli olmuştu.

37 yaşındaki Harper, eğer suçlu bulunursa en fazla 10 yıl süreyle hapis cezasına çarptırılacak. Adalet Bakanlığı, bunun hâlâ bir suçlama olduğunu ve sanığın suçunun kanıtlanana kadar masum olduğunu belirtti. Uzmanlar, Kelly Harper ‘cinayet amacı güden’ birine ödeme yapmış olsa da karanlık ağ üzerinden kiralık katil tutmanın mümkün olup olmadığını net olarak bilmediklerini açıklıyor. Zira daha önce yapılan araştırmalarda karanlık ağda bulunan 24 kiralık katil sitesinin dolandırıcılık yaptığı ortaya çıkmıştı.

İlginizi Çekebilir:

Hindistan, İçlerinde ‘Bitcoin’in de Olduğu Özel Kripto Para Birimlerini Yasaklayacak Bir Yasa Teklifi Sunmaya Hazırlanıyor 

Karısını Öldüren Adam iPhone Sağlık Uygulaması Sayesinde Yakalandı

iPhone 12 Detaylı İnceleme | Kamera ve Oyun Performansı Nasıl?:

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz