Mısır Gevreği Otomatı

Tahıl ve kahvaltılık gevrekleri ile tanınan Kellogg’s, bir robotik şirketiyle iş birliği yaparak yeni bir mısır gevreği otomatı geliştirdiğini duyurdu. Otomatların, ABD’de iki ayrı üniversite kafeteryasına konuşlandırılacağı belirtildi.  

Tahıl ve kahvaltılık gevrekleri ile tanınan Kellogg’s, bir robotik şirketiyle iş birliği yaparak yeni bir mısır gevreği otomatı geliştirdiğini duyurdu. Otomatların, ABD’de bulunan iki ayrı ünversite kafeteryasına konuşlandırılacağı belirtildi. “Kellogg’s Bowl Bot” adı verilen otomatın, 22 farklı malzemeden oluşturulabilen kombinasyonları kullanarak öğrencilere yüzlerce kahvaltı seçeneği sunabildiği kaydedildi. Şirket, ‘Bowl Bot’u geliştirmek için DoorDash çatısı altındaki ‘Chowbotics’ ile iş birliği yaptı. Otomatlardan biri Florida Eyalet Üniversitesi’ne, ikincisi ise Wisconsin Üniversitesi’ne yerleştirildi.  

Aktarılan detaylara göre; Kellogg’s Bowl Bot, farklı atıştırmalık kombinasyonları hazırlamak için Chowbotics’in tescilli robot teknolojisini kullanıyor. Ayrıca iki şirketin, iş birliği kapsamında öğrenciler için önceden programlanmış 7 öğün seçeneği içeren özel bir menü oluşturduğu dile getiriliyor. Söz konusu öğünlerin; ‘About Last Night’, ‘Hawaii 5-0′ ve ‘Valentine’s Day Vibes’ gibi eğlenceli isimleri de bulunuyor. Öğrenciler; çeşitli tahıl gevrekleri, süt ve yoğurt seçenekleri ve sosların herhangi bir kombinasyonunu kullanarak kişiselleştirilmiş tahıl kaselerini de oluşturabiliyor.  

Otomat üzerinden mısır gevreği siparişi vermek için dokunmatik ekran veya mobil uygulama kullanılıyor

Mısır Gevreği Otomat

Sos seçenekleri arasında, meyveli sos ve fındıklı sos da yer alıyor. Bununla birlikte malzemeler, sürekli kapalı kaplarda saklanıyor ve saklama alanının soğukluğu, devamlı olarak izleniyor. Malzemelerin son kullanma tarihine ilişkin bildirimler de otomatik olarak kampüs görevlilerine gönderiliyor. Öğrenciler, otomat üzerinden mısır gevreği siparişlerini vermek için dokunmatik ekranı veya Chowbotics’in mobil uygulamasını kullanabiliyor. Fiyatlar, 2.99 dolar ile 6.50 dolar arasında değişiklik gösteriyor.  

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

YouTube, Otomatik Ürün Tanıma Özelliğini Bünyesine Eklemeye Hazırlanıyor 

Instagram, Hikayelerde Otomatik Altyazı Çıkartması Test Etmeye Başladı 

KFC, ‘Cooler Master’ İş Birliğiyle Tavuk Hazneli Bir Oyun Konsolu Tanıttı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz