Deprem Takip Uygulamaları
Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
3 dakika

2019 ve 2020 yıllarında Türkiye’de birbiri ardına yaşanan depremler hepimizin korkulu rüyası haline geldi. Diğer yandan beklenen büyük bir depremin olması da uykularımızı kaçırmıyor değil. Dolayısıyla Türkiye olarak deprem haberlerini yakından takip ediyor ve bir depremi anında bildirecek uygulamalara ihtiyaç duyabiliyoruz. Biz de bu haberimizde son dakika depremler hakkında uyarı alabileceğiniz uygulamaları sizler için listeledik. İşte; ‘En iyi anlık deprem takip uygulamaları’. ‘Deprem takip uygulamaları’. ‘Anlık deprem takip uygulamaları’. ‘Her telefonda olması gereken deprem takip uygulamaları’. ‘Mobil deprem uygulaması’.  

Son depremleri takip edebildiğiniz bu uygulamalarda depremi yaşayan kişilerin yüklediği fotoğraf ve videolar ile deprem bölgesi hakkında anlık bilgi sahibi olabiliyorsunuz. Kandilli, AFAD ve diğer resmi kaynaklardan alınan veriler doğrultusunda kullanıcıları anında bildiren uygulamalar tüm detaylarıyla haberimizde. İşte; ‘En iyi anlık deprem takip uygulamaları’. ‘Deprem takip uygulamaları’. ‘Anlık deprem takip uygulamaları’. ‘Her telefonda olması gereken deprem takip uygulamaları’. ‘Mobil deprem uygulaması’. 

En İyi Anlık Deprem Takip Uygulamaları 

Deprem Takip Uygulamaları

‘En iyi anlık deprem takip uygulamaları’. ‘Deprem takip uygulamaları’. ‘Anlık deprem takip uygulamaları’. ‘Her telefonda olması gereken deprem takip uygulamaları’. ‘Mobil deprem uygulaması’ haberimizin devamında. 

Deprem Takip Uygulamaları 
  • Deprem Bilgi Sistemi & Uyarı 
  • eAFAD 
  • Earthquake 
  • Deprem Ağı 
  • LastQuake 
  • Son Depremler 
  • Titreşim Ölçer 
  • Deprem Nerede? 
  • Deprem Uyarılarım 
Deprem Bilgi Sistemi & Uyarı 

En İyi Anlık Deprem Takip Uygulamaları

En iyi deprem takip uygulamaları arasında olan ‘Deprem Bilgi Sistemi & Uyarı’ Türkiye genelindeki depremleri takip ediyor, Kandilli Rasathanesi Deprem Araştırma Enstitüsü ve AFAD verilerini kullanıyor. Hissedilme ihtimali yüksek depremleri anında bildirim aldığınız uygulamada, depremin merkez üssünü haritada detaylı inceleyebiliyor hem Kandilli hem de AFAD verilerini tek bir noktadan görebiliyorsunuz. Aynı zamanda depremleri düşük, orta ve yüksek şiddetlerine göre filtreliyor.  

App Store 

eAFAD 

Deprem Takip Uygulamaları

Deprem takip uygulamaları listemizde 2’nci sırada yer alan ‘eAFAD’ deprem bilgilerini verirken acil durumlarda uyarıların ve önlemlerin de paylaşıldığı bir uygulamadır. Uygulama, aynı zamanda ileriki güncellemelerinde deprem dışında sel, taşkın, su baskını, kaya düşmesi, heyelan, hortum ve fırtına gibi erken uyarıları da kullanıcılarına sağlayacağı bilgisini veriyor. 

Play Store  

App Store 

Earthquake 

Deprem Takip Uygulamaları

Earthquake’ resmi kaynaklardan aldığı depremle ilgili son verileri kullanıcılarla paylaşıyor. Yaşanan depremleri büyüklüğüne veya bölgelere göre filtreleyebildiğiniz uygulamada, tüm dünyadaki depremleri deprem kataloğu üzerinden görebiliyorsunuz. Türkçe başta olmak üzere 14 dilde kullanabildiğiniz uygulamada, son deprem verilerini ve anlık bildirimler alabiliyorsunuz.  

App Store 

Deprem Ağı 

Deprem Takip Uygulamaları

Akıllı telefon tabanlı erken deprem uyarı sistemi olan ‘Deprem Ağı’ depremlerin gerçek zamanlı tespitini yaparak saniyeler öncesinde kullanıcıyı uyarıyor. Deprem sırasında veya sonrasında bilgi alışverişi için sohbet odalarının da bulunduğu uygulama, acil durumlarda sohbet mesaj özelliği taşıyor. Deprem Ağı, akıllı telefonlarda bulunan ivmeölçer sayesinde depremlerin tespit edildiğini ve uygulamanın yüklü olduğu kullanıcıların da bu sayede anında uyarıldığı bilgisini veriyor. Bununla birlikte uygulamadan yardım isteği gönderebiliyor veya tek bir tıkla yakınlarınıza iyi durumda olduğunuzun bilgisini verebiliyorsunuz. 

Play Store  

App Store 

LastQuake 

Deprem Takip Uygulamaları

Yaşanan depremleri anında öğrenebildiğiniz ‘LastQuake’ depremi yaşayan kişilere sunduğu anket sistemiyle onların gözlemlerinin bilgisini topluyor. Deprem sonrasında güvenlik önlemlerini de paylaşan uygulama, depremi yaşayanların sağlık durumlarının iyi olduğu hakkında yakınlarını bilgilendirmesi için SMS hizmeti de veriyor. Aynı zamanda depremi yaşayan kişilerin paylaştığı fotoğraf, video, yorumlara erişebiliyorsunuz ve bu bilgileri sosyal medya hesabınızdan paylaşabiliyorsunuz.  

Play Store 

App Store 

Son Depremler 

Deprem Takip Uygulamaları

Depreme dair dünya çapından en son verileri sunan ‘Son Depremler’ yalnızca  App Store kullanıcılarının indirebileceği bir uygulamadır. Sunduğu haritada son depremleri görebiliyor, depremleri tarihe, mesafeye +4 ve +6 büyüklüğüne göre filtreleyebiliyorsunuz. Bununla birlikte depremler, büyüklüğüne göre haritada farklı renklerde gösteriliyor. Harita üzerinden konumunuza giderek bölgenizde yaşanan depremleri de kontrol edebildiğiniz uygulamada, deprem esnasında anında bildirim alıyorsunuz. 

App Store 

Titreşim Ölçer 

Deprem Takip Uygulamaları

Diğer adıyla deprem dedektörü olan ‘Titreşim Ölçer’ yer hareketinin kaydını kullanıcılarına sunuyor. Bunun yanı sıra deprem, volkanik patlamalar, çığ ve başka sismik titreşimlerin kaydını alarak kullanıcılara grafik halinde yansıtır.  

Play Store 

App Store 

Deprem Nerede? 

Deprem Takip Uygulamaları

Anlık deprem takip uygulamaları arasında olan ‘Deprem Nerede?’ uygulamasıyla herhangi bir deprem anında listenize eklediğiniz yakınlarınıza güvende olduğunuzu bildirebiliyorsunuz. Aynı zamanda uygulamada, son 500 depreme, büyüklüğe, tarihe, başlangıç ve bitiş tarihine, derinliğine, eyleme ve boylama göre filtreleme yapabiliyorsunuz. Bunun dışında depremleri detaylı inceleyebiliyor, düdük çalabiliyor, fener özelliğini kullanabiliyor ve deprem çantanızdaki eksiklikleri kontrol edebiliyorsunuz. 

App Store 

Deprem Uyarılarım 

Deprem Takip Uygulamaları

En iyi deprem takip uygulamaları listemizde son sırada ‘Deprem Uyarılarım’ uygulamasına yer veriyoruz. Yakınınızdaki en son depremler hakkında bilgi alabileceğiniz Deprem Uyarılarım herhangi bir depremde tam yaşanan yeri, derinliği ve uzaklığı gösteriyor. 1970’e kadar olan tüm depremleri bulabildiğiniz uygulamada dünyanın her yerinden anlık deprem bilgileri alabiliyorsunuz. 

Play Store  

App Store 

Teknoloji haber bülteni DigiToll’ü izlemek için tıklayınız. 

İlginizi çekebilir: 

DJI Global, Inspire 2 Drone’u ile Çekilen Eşsiz İstanbul Görüntülerini Instagram Hesabından Paylaştı

XPG, ‘Intel EVO’ Sertifikalı ‘XENIA Xe’ Dizüstü Bilgisayar Modelini Görücüye Çıkardı! 

Anker, Yeni Yapay Zeka Destekli ‘Eufy’ Güvenlik Kamerası Modellerini Tanıttı!  

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz