Eufy Yapay Zeka Güvenlik Kamerası
Okuma Süresi
2 dakika

Anker, ‘EufyCam 2C’ ve ‘Eufy Security Pan & Tilt Indoor’ isimli iki yeni yapay zeka destekli güvenlik kamerası modelini tanıttı. Cihazların, üstün özellikleriyle güvenlik kameralarına yönelik beklentileri yeni bir boyuta taşıdığı ifade edildi. Şirket ayrıca; yeni kameralarının, yüksek görüntü kalitesi ve uzun pil ömrünün yanı sıra canlı yayın, akıllı kayıt, kişi algılama, dahili mikrofon ve hoparlörle çift taraflı görüşme gibi özellikleri sayesinde de akıllı ürünler kategorisinde kendine önemli bir yer edindiğine işaret etti. 

Çin merkezli elektronik şirketi AnkerEufyCam 2C’ ve ‘Eufy Security Pan & Tilt Indoor’ isimli iki yeni yapay zeka destekli güvenlik kamerası modelini tanıttı. Cihazların, üstün özellikleriyle güvenlik kameralarına yönelik beklentileri yeni bir boyuta taşıdığı ifade edildi. Şirkey ayrıca; yeni kameralarının yüksek görüntü kalitesi, uzun pil ömrü ve kişi algılama teknolojisi sayesinde benzerlerinden ayrıldığına işaret etti.  

Aktarılan detaylara göre; ‘EufyCam 2C Kablosuz Ev Güvenlik Kamera Sistemi’, 135 derecelik görüş açısı ve yerleşik spot ışığı ile ayrıntılı gece görüş sistemi sayesinde hem gece hem gündüz, iç mekanlarda ve açık havada kullanılabiliyor. Canlı yayın özelliği de bulunan cihaz, görüntüleri 1080 piksel HD kalitesinde kayıt edebiliyor. Kişi algılama teknoloji sayesinde insanları objelerden ve hayvanlardan ayırabilen model, kullanıcıların kameranın hareketi algılayacağı alanları özelleştirebilmesine de olanak tanıyor. 16 GB’lık eMMC video hafızası bulunan ‘EufyCam 2C’, tek şarjla 6 aylık oldukça uzun bir kullanım ömrü vadediyor. 

‘Eufy Security 2K Pan & Tilt Indoor Güvenlik Kamerası’, dahili mikrofon ve hoparlör ile geliyor

Eufy Güvenlik Kamerası

Eufy Security 2K Pan & Tilt Indoor Güvenlik Kamerası’ ise yapay zeka desteğiyle insanları ve evcil hayvanları tanıyabiliyor ve kullanıcıların istediği kişiye ya da alana odaklanabiliyor. Yatay eksende 360 derece, dikey eksende de 96 derecelik açıda dönüş yapabilen cihaz; hareket algıladığı anda kayda başlıyor ve kullanıcılar dilerse onlara bildirim gönderiyor. Bildirim sıklığı, 0-5 dakika arasında değiştirilebiliyor. Kameranın bir diğer önemli özelliğinin de dahili mikrofon ve hoparlöre sahip olması olduğu ifade ediliyor. Bu sayede cihaz, sesin çift taraflı iletilebilmesine olanak sağlıyor. 128 GB’a kadar hafıza kartı takılabilen cihaz; 1080 pikselde 288 saat, yani 12 güne kadar kayıt yapabiliyor. Ayrıca bulut üzerinde depolanan veriler, 256 bit şifreli bağlantı üzerinden aktarılabiliyor.  

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Anker, Dünyada İlk Kez ‘Nebula’ Ürün Ailesi İçin D&R’da Deneyim Merkezi Açtı  

1 Litre Su Döküp, Çalışıyor mu Baktık – Anker Soundcore Icon Mini Bluetooth Hoparlör İnceleme

Anker’in Yeni Hoparlörü Soundcore Rave Neo 100’den Fazla Hoparlörle Bağlanabiliyor

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz