En İyi 7 Haber Takip Uygulaması
Okuma Süresi
3 dakika

Haberleri gazetelerden okuduğumuz devir kapanalı çok oldu. Hatta öyle uygulamalar çıktı ki artık haber sitelerini Google’da aratmak yerine telefonumuza indirdiğimiz uygulamalar aracılığıyla doğrudan ulaşabiliyoruz. Dolayısıyla her konuda olduğu gibi bu konuda da birden fazla uygulama seçeneği karşımıza çıkıyor. Peki bu kadar seçenek arasından memnun kalacağımız uygulamalar hangileri? Tekno Safari editörleri olarak sizler için ‘haber takip uygulamaları‘ konusuna değindiğimiz yazımızda bu soruya cevap veriyoruz. İşte; ‘En iyi haber takip uygulamaları’. ‘En iyi 7 haber takip uygulaması’. ‘Haber takip uygulamaları avantajları’. Detaylar yazımızda…

Kullanıcı yorumlarından, sunduğu özelliklere kadar tek tek incelediğimiz ‘haber takip uygulamaları’ ile karşınızdayız. İşte; ‘En iyi haber takip uygulamaları’. ‘En iyi 7 haber takip uygulaması’. ‘Haber takip uygulamaları avantajları’

En İyi Haber Takip Uygulamaları

En İyi Haber Takip Uygulamaları

Bu yazımızda son dakikalardan, her kategoriden haberleri görebileceğiniz uygulamalara yer verdik. İşte; kullanımıyla oldukça basit olan ‘en iyi 7 haber takip uygulaması’. ‘En iyi haber takip uygulamaları’. ‘Haber takip uygulamaları avantajları’.

Haber Cepte 

En İyi 7 Haber Takip Uygulamalası

‘En iyi 7 haber takip uygulaması’ listemizde ilk sırada ‘Haber Cepte’ uygulaması yer alıyor. Kullanıcı yorumlarına bakıldığında genellikle beğenilen Haber Cepte uygulamasında, gündem, teknoloji, spor, iş ve finans, bilim, eğlence, yaşam, sağlık, magazin, sinema ve tv, kültür ve sanat, otomobil ve spor, yeme ve içme, dergi gibi kategorilerde haberler yer alıyor. Takip etmek istediğiniz kaynakları ekleyerek bu haberlere ulaşabiliyorsunuz. Eğer hiçbir kaynağı takip etmezseniz Haber Cepte uygulaması tarafından tüm kaynaklardan haberler, akışınızda görüntüleniyor. ‘En iyi haber takip uygulamaları arasında olan Haber Cepte; A Haber, Agos, Artı Gerçek, BBC Türkçe, CNN Türk, Aydınlık Gazetesi, Cumhuriyet,  Birgün Gazetesi, DHA olmak üzere 100 tane haber kaynağını kullanıcıya sunuyor. Bu durum bize ‘haber takip uygulamaları avantajları’ konusunda fikir veriyor. Okumak istediğiniz haberi açtığınızda bazı uygulamalarda olduğu gibi o kaynağın sitesine yönlendirilmiyorsunuz, direkt olarak uygulamadan açabiliyorsunuz. Dolayısıyla kullanıcıyı uğraştırmayan bir uygulama olduğunu söyleyebiliriz. Haber Cepte uygulamasında aynı zamanda yerel kaynaklardan haberleri okuyabiliyorsunuz. Bunun yanı sıra uygulamada bulunan her kaynaktan köşe yazarlarına da erişebiliyorsunuz.

Nabız: Size Özel Anlık Haber

En İyi 7 Haber Takip Uygulaması

‘En iyi haber takip uygulamaları’ listemize ikinci sırada yer alan ‘Nabız’ uygulamasıyla devam ediyoruz. ‘En iyi haber takip uygulamaları’ arasında olan Nabız’ı kullanmaya başladığınızda öncelikli olarak yapmanız gereken kaynak seçmek oluyor. Aksi halde Haber Cepte uygulaması gibi otomatik olarak ana sayfanızda haber akışı sağlamıyor. Nabız uygulamasında haber almak istediğiniz kaynakları seçmenizin ardından ana sayfanızda haber akışları yer alıyor ve aynı zamanda siyasilerden ve ünlülerden çeşitli isimleri de ekleyerek yalnızca bu kişilere dair haberlerin akışınızda yer almasını sağlayabiliyorsunuz. Nabız uygulamasında da haber Cepte uygulamasında olduğu gibi her kategoriden kaynaklar karşınıza çıkıyor. 

Bundle  

En İyi 7 Haber Takip Uygulaması

‘En iyi 7 haber takip uygulaması’ arasında yer alan ‘Bundle’ ile öncelikle gündemini takip etmek istediğiniz ülkeyi seçiyor ve ardından takip etmek istediğiniz kaynakları ekleyerek haber akışınızı oluşturuyorsunuz. Kaynaklarla birlikte konular da seçebildiğiniz uygulamada son dakika ve öne çıkan haberleri de rahatlıkla takip edebiliyorsunuz. Gündemle birlikte, bilim, eğlence, oyun, yazarlar, siyaset vb. pek çok türde kaynaklara ulaşma imkanı tanıyor.

Microsoft Haber

En İyi 7 Haber Takip Uygulaması

Listemizde sırada ‘Microsoft Haber’ uygulamasıyla devam ediyoruz. ‘En iyi haber takip uygulamaları’ arasında olan Microsoft Haber’de ana sayfanızdan haberlere ulaşabiliyorsunuz. Bununla birlikte uygulamada sesli arama yapabiliyorsunuz. Böylece, bir konuyla veya haberle ilgili olarak uygulamada yer alan sonuçları karşınıza çıkarıyor. Haberler sizin, için, en çok okunanlar ve çeşitli kategorilerden listelendiği gibi siz de konu ekleyebiliyorsunuz. Bu sayede görmek istediğiniz konulardan haberlerin de karşınıza çıkmasını sağlıyorsunuz. 

Google Haberler  

En İyi 7 Haber Takip Uygulaması

Listemizde bir sonraki uygulama ise ‘Google Haberler’. ‘En iyi 7 haber takip uygulaması arasında adından söz ettiren Google Haberler’i açtığınızda sizin için en popüler haberleri listeliyor. Okumak istediğiniz bir haberin üzerine geldiğinizde ise haberin yayınlandığı siteye yönlendiriliyorsunuz. Ayrıca Google Haberler uygulamasıyla haber kaynaklarını, yerel haberleri takip edebiliyor ve daha sonra okumak üzere haberleri kaydedebiliyorsunuz. 

Flipboard  

En İyi 7 Haber Takip Uygulaması

‘En iyi 7 haber takip uygulaması’ adlı yazımızda yer alan ‘Flipboard’ uygulaması ise kullanıcıyla öncelik olarak okumayı sevdiği konuları seçme imkanı tanıyor. Kendi ilgi alanlarınıza göre seçimler yapabildiğiniz uygulamada kişileri de takip edebiliyorsunuz. Gündemi takip edebildiğiniz gibi yemek videoları da izleyebildiğiniz uygulamada haberleri kaydedebiliyorsunuz. Aynı zamanda uygulamada push bildirimlerinizi açık tutarak son dakikaların anında size ulaşmasını sağlayabiliyorsunuz. Flipboard haber takibiyle birlikte diğer uygulamalara kıyasla bu uygulamada açtığınız hesabınızı daha kişiselleştirme  imkanı tanıyor. 

SQUID – Haberler ve Dergiler 

En İyi 7 Haber Takip Uygulaması

‘En iyi haber takip uygulamaları’ listemizde son sırada ‘SQUID’ uygulaması yer alıyor. Bu uygulamada ise öncelikle ilgilendiğiniz kategorileri seçiyorsunuz. Yer imleri ekleyerek haberleri kaydedebiliyorsunuz. SQUID uygulamasında listede bahsettiğimiz diğer uygulamalardan farklı olarak okuduğunuz haberde önemli bulduğunuz bir noktayı çizebiliyor, üzerine yazabiliyorsunuz. Ayrıca haber kaynağını engelleyebiliyorsunuz. 

Teknoloji haber bülteni DigiToll‘ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Redmi Note 9T, Global Anlamda 5G ile Gelen İlk Redmi Modeli Olacak

Bitcoin’in Piyasa Değeri Tesla’yı Geride Bıraktı

Acer, Dünyanın İlk TÜV Rheinland Eyesafe Sertifikalı Oyuncu Monitörlerini Tanıttı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz