Online Arkadaşlık Uygulamaları

Arkadaşlık uygulamaları dünya genelinde oldukça popüler. Covid-19 etkisiyle evlere kapanma, dolayısıyla sosyal çevreden uzaklaşma zorunluluğunun sanal arkadaşlık uygulamalarının kullanımında artışa sebep olduğu yönünde haberler de mevcut. Böylesi talebin olduğu bir ortamda, arkadaşlık uygulamalarının sayısının artması da kaçınılmazdı. Peki, bu uygulamalar arasında en iyileri hangileri?  Tekno Safari editörleri olarak haberimizde bu soruya cevap verdik ve en popüler, en iyi sanal arkadaşlık uygulamalarını derledik. İşte; ‘En iyi sanal arkadaşlık uygulamaları’. ‘Türkiye’de en çok kullanılan arkadaşlık uygulamaları’. ‘Online arkadaşlık uygulamaları’.  

İşte; ‘En iyi sanal arkadaşlık uygulamaları’. ‘Türkiye’de en çok kullanılan arkadaşlık uygulamaları’. ‘Online arkadaşlık uygulamaları’. 

En İyi Sanal Arkadaşlık Uygulamaları 

Online Arkadaşlık Uygulamaları

‘En iyi sanal arkadaşlık uygulamaları’. ‘Türkiye’de en çok kullanılan arkadaşlık uygulamaları’. ‘Online arkadaşlık uygulamaları’ haberimizin devamında. 

Tinder 

Online Arkadaşlık Uygulamaları

‘En iyi sanal arkadaşlık uygulamaları’ arasında olan ‘Tinder’, aynı zamanda ‘Türkiye’de en çok kullanılan arkadaşlık uygulamaları’ arasında da yer alıyor. Dünyada da en çok tercih edilen uygulamalardan biri olan Tinder, özellikle de pandemi döneminde adından söz ettirdi ve daha fazla ücretsiz kullanıcı kazandı. Eşleşme yöntemiyle insanları tanıştıran uygulamada; mesajlaşabiliyor, size rahatsızlık veren kullanıcıları engelleyebiliyorsunuz. Karışınıza çıkan kullanıcıları ekranı sağa ve sola kaydırarak beğeniyor veya reddediyorsunuz. Fakat, beğenmediğiniz kişilere, onları beğenmediğinize dair bir bildiri gitmiyor. Tinder’ın tüm özelliklerinden faydalanmak için ücretli kullanabilir veya kısıtlı özelliklerle ücretsiz kullanmayı tercih edebilirsiniz. 

Tinder uygulamasını Play Store ve App Store’dan indirebilirsiniz. 

Happn 

Online Arkadaşlık Uygulamaları

‘En iyi sanal arkadaşlık uygulamaları’ arasında yer verdiğimiz ‘Happn’ ile listemize devam ediyoruz. Bu uygulamada konumunuzu açarak yolunuzun kesiştiği kişilerle eşleşiyorsunuz. Konum bilgileriniz diğer kullanıcılara ulaşmıyor. Aynı şekilde siz de hiçbir kullanıcının konum bilgisini göremiyorsunuz. Yalnızca yakın tarihlerde bulunduğunuz konuma yakın bölgede bulunan kişiler karşınıza çıkıyor ve bu kişilerle isterseniz sohbete başlayabilirsiniz. Birine beğeni gönderdiğinizde karşı tarafa bildirim gidecektir. Görüntülü aramanın da yapılabildiği uygulama, karşılıklılık prensibine dayanmaktadır. Dolayısıyla ilginizi çekmeyen birinden mesaj almazsınız.  

Happn uygulamasını Play Store ve App Store’dan indirebilirsiniz. 

Azar 

Online Arkadaşlık Uygulamaları

Son zamanlarda çok sık reklamını gördüğümüz bir uygulamaya da listemizde yer veriyoruz. ‘Online arkadaşlık uygulamaları’ arasında olan ‘Azar’, daha çok görüntülü konuşma uygulamasıdır. Eşleşme olmasını beklemeden ekranı sola kaydırıyor ve beğendiğiniz kişiyle görüntülü konuşma başlatabiliyorsunuz. Cinsiyet ve bölge tercihi yaparak kimlerle karşılaşmak istediğinizin filtresini yaptığınız uygulamada, görüntülü konuşma yaparken değişir arka planlar, efektler ve filtreler koyabiliyorsunuz. Aynı zamanda, ilgilendiğiniz profillere beğeni gönderiyor, profilinizi beğenen kişiyle anında eşleşme gerçekleşiyor, görüntülü konuşmayla birlikte mesaj da gönderebiliyorsunuz. Arkadaş listesi de oluşturabildiğiniz Azar uygulamasında, geçmiş görüşmeler seçeneğinden önceki eşleşmelerinizi bularak konuşmaya devam edebiliyorsunuz.  

Azar uygulamasını Play Store ve App Store’dan indirebilirsiniz.  

Badoo 

Online Arkadaşlık Uygulamaları

‘Türkiye’de en çok kullanılan arkadaşlık uygulamaları’ arasında olan ve yine reklamlarıyla sık sık karşılaştığımız ‘Badoo’ ile yakınlarınızdaki kişileri keşfedebiliyorsunuz. Eğer uygulamada topluluk kurallarını ihlal ederseniz ve bu nedenle bir başka kullanıcı tarafından şikayet edilirseniz üyeliğiniz engelleniyor. Premium üyelik almış olsanız bile bu durum engellenmenize mani olmuyor. Badoo aynı zamanda kullanıcıların en çok şikayet ettiği arkadaşlık uygulamalarından biri olarak da karşımıza çıkıyor. Dolayısıyla bu uygulamayı tercih edip etmemek size kalıyor. 

Badoo uygulamasını Play Store ve App Store’dan indirebilirsiniz. 

Hawaya 

Online Arkadaşlık Uygulamaları

Hawaya’ uygulaması diğer arkadaşlık uygulamalarının aksine, evlilik amaçlı ciddi tanışma prensibiyle karşımıza çıkıyor. Yalnızca doğrulanmış profilleri görebildiğiniz uygulamada, siz istemediğiniz sürece fotoğrafınız görünmüyor. Bulanıklaştırdığınız fotoğrafınızı yalnızca iletişim kurmayı tercih edeceğiniz kişilere görünür yapabiliyorsunuz. Şahit özelliği de bulunan uygulamada, şahit olarak bir arkadaşınızı veya aile üyelerinizden birini sohbetinize dahil edebiliyorsunuz. Ücretsiz kullanabildiğiniz uygulamada premium da satın alabiliyorsunuz. Premium satın aldığınız takdirde, profilinizi öne çıkarabiliyor, beğeni limitinizi arttırabiliyor, sizi beğenenleri görebiliyorsunuz. 

Hawaya uygulamasını Play Store ve App Store’dan indirebilirsiniz. 

Yalla 

Online Arkadaşlık Uygulamaları

Sesli ve canlı grup sohbetleri gerçekleştirebildiğiniz ‘Yalla’ uygulaması ise daha farklı bir işleyişe sahip. Kişilerle eşleşmek yerine sohbet odalarına katılabiliyorsunuz ve burada yeni kişilerle tanışabiliyor, arkadaş olabiliyorsunuz. Sohbet odalarında, karaoke yapabiliyor, sevdiğiniz müzikleri yayınlayabiliyor ve oyunlar oynayabiliyorsunuz. Yalla uygulamasında bulunan sohbet odaları ise, genel, özel ve sohbet oyunları olarak ayrılıyor. Genel sohbet odalarında pek çok konuyla ilgili insanlarla canlı sohbet gerçekleştirebiliyorsunuz. Özelde, birebir özel metin ve sesli sohbet gerçekleştirebiliyorsunuz. Sohbet oyunlarında ise oyun oynayabiliyorsunuz.  

Yalla uygulamasını Play Store ve App Store’dan indirebilirsiniz. 

LivU 

‘Online arkadaşlık uygulamaları’ listemizde son sırada yer alan ‘LivU’ ile görüntülü sohbetler gerçekleştirebiliyorsunuz. Bu görüntülü sohbetlerde de video filtresi, güzellik efektleri gibi çeşitli filtreler uygulayabiliyorsunuz. Aynı zamanda sohbet geçmişinizi de kaydedebiliyorsunuz. 

LivU uygulamasını Play Store ve App Store’dan indirebilirsiniz. 

Teknoloji haber bülteni DigiToll’ü izlemek için tıklayınız.  

İlginizi çekebilir: 

YouTube, Android Uygulamasına 4K Video Oynatma Desteği Ekledi 

Elon Musk, Bir Günlüğüne Twitter Hesabına Yeni Bir Profil Fotoğrafı Ekledi: Bitcoin Rekor Tazeledi! 

Redington Türkiye ile Distribütörlük Alanında Yeni Dönem! 

 

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz