En İyi Amazon Prime Dizileri
Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
3 dakika

Amazon Prime’ın geniş arşivi nedeniyle ‘ne izlesem’ sorununu yaşayanlar için dizi öneri yazımızda en iyi Amazon Pime dizilerini hazırladık. En popüler Amazon Prime dizileri hangileri? 

Amazon Prime, orijinal içerikleri, 30 gün ücretsiz deneme süresi ve aylık 7,90 TL abonelik ücretiyle Türkiye’ye giriş yaptı. Geniş bir arşive sahip olan Amazon Prime, ödüllü yapımlar ve orijinal içerikleriyle dikkatleri çekti. Bu kadar seçenekler arasında ne izleyeceğimize karar verememek de mümkün. Bu nedenle sizler için en popüler Amazon Prime dizileri listesini hazırladık. Bu yazımızda en iyi Amazon Prime dizileri hangileri sorusuna cevap bulacaksınız.  

En İyi Amazon Prime Dizileri 

Eylül ayında Türkiye’ye giriş yapan Amazon Prime’ın arşivini merak edenler, yeni bir diziye başlayacak olanlar, ne izleyeceğini düşünenler en iyi Amazon Prime dizileri listemize göz atabilirler.  

1) Hunters 2020 IMDb 7,2 

En iyi Amazon Prime dizileri arasında yer alan Hunters’ın baş rolünde Al Pacino’yu görüyoruz. Amazon orijinal içerik olarak yayınlanan dizi, 1977’de New York’ta Nazi avcısı  bir grubun hikayesini konu alıyor. ABD’de gizlice yaşayan Naziler, mükemmel gelecek anlamına gelen Fourth Reich’i kurma amacındadır. Grup ise Naziler’in bu planını öğrenince durdurmak adına bir mücadeleye atılır. Amazon Prime’de 10 bölüm olarak yayınlanan dizi, aynı zamanda Al Pacino’nun da başrol olarak yer aldığı ilk dizisidir.  

En İyi Amazon Prime Dizileri

2) Tales From The Loop (Döngü) 2020 IMDb 7,5 

Amazon orijinal içerikleri arasında en iyi Amazon Prime dizileri listesinde 2’nci sırada olan Döngü, henüz yayınlanmadan önce oldukça ses getirmişti. Dram, Bilimkurgu türünde izlediğimiz dizi İsveç’li sanatçı Simon Stalenhag’ın tablolarından esinlenilmiştir. Evrenin gizemlerini çözmek için geliştirilen The Loop adlı makinenin üstünde yaşayan insanların maceralarının araştırılmasıyla ortaya çıkan sıra dışı hikayeleri konu alıyor

En İyi Amazon Prime Dizileri

 3) Homecoming (Eve Dönüş) 2018 IMDb 7,5 

En iyi Amazon Prime dizileri listesinde bir başka dizi de başrolde Julia Roberts’ı gördüğümüz Homecoming. Gizli bir devlet tesisinde yaşanan gelişmeler ve burada çalışan insanların hayatlarını konu alan psikolojik gerilim dizisidir. Heidi, askerlere psikolojik destek veren Homecoming adlı merkezin sosyal yardım çalışanıdır. Merkez, askerlerin sivil hayata geçiş zamanlarında onlara psikolojik destek sağlamaktadır. Heidi, bir süre sonra buradaki işinden ayrılarak garsonluk yapmaya başlar ve geçimini böyle kazanır. Savunma Bakanlığı ise Heidi’ye merkezde çalıştığı görevinden neden ayrıldığını, işini neden bıraktığı ile ilgili sorular sormaya başlar ve olaylar gelişir. 

En İyi Amazon Prime Dizileri

4) Little Fires Everywhere (Ufak Yangınlar) 2020 IMDb 7,8 

En popüler Amazon Prime dizileri arasında önerilebilecek bir diğer dizi Little Fires Everywhere, Celeste Ng’nin aynı adlı romanından uyarlamadır. Dizi, ressam ve bekar bir anne Mia Warren ile son derece iyi bir aileye sahipmiş gibi görünen Elena Richardson arasındaki ilişkiyi konu alıyor. Gizli kalması gereken sırların ortaya çıkmasıyla olaylar gelişiyor. 

En İyi Amazon Prime Dizileri

5) Ted Bundy: Falling For A Killer (Ted Bundy: Bir Katile Tutulmak) 2020 IMDb 7,9 

Amazon Prime dizileri içinde belgesel türünde izlediğimiz bu dizide, Ted Bundy adlı katili sevgilisi Elizabeth Kendall, kızı Molly ve diğer kurbanlarının ağzından dinliyoruz. Ted Bundy, sorunlu bir çocukluk geçirmiştir ve birçok eyalette 30’dan fazla kadını öldürmüştür. Dizi Ted Bundy’nin bu suçlarını kadın bakış açısıyla yeniden ele almaktadır. 

6) Upload (Yükleme) 2020 IMDb 8,0 

Yakın geleceği ele alan dizi, komedi, bilim kurgu türüyle karşımıza çıkıyor. Nora, sanal gerçeklik şirketinde çalışır. Şirket; müşterilerine ölümden sonra istedikleri gibi bir hayatı sanal gerçeklikte yaşamalarını sağlamaktadır. Nathan ise trafik kazası nedeniyle hayatını kaybeder ve kız arkadaşı tarafından Nora’nın çalıştığı şirketin sanal gerçeklik dünyasına gönderilir. Nathan burada Nora’yla tanışır. Nora önceleri Nathan’ın müşteri hizmetleri yetkilisidir fakat Nathan için daha fazla anlam ifade etmeye başlar. 

En İyi Amazon Prime Dizileri

7) Tome Clancy’den Jack Ryan 2018 IMDb 8,1 

CIA analisti Jack Ryan ve ve patronu James Greer parasal hareketleri takip ederler ve kendilerini çok tehlikeli bir operasyonun içinde bulurlar. ABD ve müttefiklerine karşı büyük bir saldırı planlayan terörist liderine karşı, Avrupa ve Orta Doğu’daki ölümcül bir oyunun içine düşerler. Aksiyon beklentisini büyük ölçüde karşılayan dizi, karakter Jack Ryan’ın geçmişini de merak ettiriyor. 

En İyi Amazon Prime Dizileri

8) The Expance 2019 IMDb 8,5 

Siyasi eylemci Julie Mao’nun kaybı, dedektif Joe Miller, gemi kaptanı James Holden ve BM politikacısı Chrisjen Avasarala’nın hayatlarını birbirine bağlar. Karakterler büyük bir komployu ortaya çıkarırlar. 

En İyi Amazon Prime Dizileri

9) Fleabag 2016 IMDb 8,7 

Londra’da geçen bu hikayede, hem aile hayatında hem de özel hayatında problemler yaşayan bir kadını izliyoruz. 30’lu yaşlarında olan Fleabag’in arkadaşıyla beraber işlettiği bir kafesi vardır. Arkadaşının intiharından sonra onun anısını yaşatmak ister ve kafeyi açık tutmaya çalışır. Aynı zamanda arkadaşının intiharında Fleabag’ın sakladığı bir sırrı vardır. Fleabag’ın  tanıştığı erkekler ve ailesiyle yaşanan olaylar da anlatılmaktadır. Dizinin en güzel noktası ise Fleabag bazı sahnelerde dönerek izleyiciyle konuşur ve sizi de aslında bir nevi dizinin içine çeker.  

En İyi Amazon Prime Dizileri

10) The Last Narc (Son Narkotik) 2020 IMDb 8,7 

Bir belgesel olan dizi, kaçırılan, işkence gören ve öldürülen Amerikan DEA Ajanı Enrique’nin hikayesini konu alıyor. 35 yıl sonra kartelin 2 eski üyesi bilinmeyen detayları anlatıyor. 

En İyi Amazon Prime Dizileri

İlginizi çekebilir: 

Amazon Prime’ın İlk Türk Dizisi ‘Artı’, Yapay Zeka Tarafından Yönetilecek

Amazon, Avuç İçi Ödeme Sistemi Amazon One’ı Tanıttı

Duygularınızı Oynatacak En iyi Netflix Dram Diziler

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz