Amazon Türk Dizisi Artı
Okuma Süresi
1 dakika

Amazon Prime’da yayınlanacak olan ilk Türk dizisi ‘Artı’, yapay zeka “Enigma” tarafından yönetilecek. Dizinin oyuncu kadrosunda; Okan Bayülgen, Binnur Kaya ve Serenay Aktaş gibi ünlü isimler yer alacak.  

Kısa bir süre önce Türkiye’de de kullanıma sunulan Amazon Prime’da yayınlanacak olan ilk Türk dizisi ‘Artı’, yapay zeka “Enigma” tarafından yönetilecek. Dizinin oyuncu kadrosunda; Okan Bayülgen, Binnur Kaya, Serenay Aktaş, Zeynep Alkan ve Aslı Omağ gibi ünlü isimler yer alacak. Yönetmen koltuğunda bir yapay zekanın oturması açısından dünyada bir ilke imza atması beklenen yapım ayrıca, izleyicilerin kendi karakterlerini oluşturmalarına ve onlar üzerinden hikaye yazabilmelerine olanak tanıyacak.  

Dijital yayın devi Amazon Prime, dizinin çekimlerine Ekim ayında başlayacak. İnteraktif bir akışı olması beklenen dizi için planlanan yayın tarihi, 19 Mayıs 2021 olacak. Yapımın tasarımı ise Londra Müzik ve Drama Sanatları Akademisi’nden mezun olan Burak Arslan tarafından üstlenilecek. Dizi; seyircilerin de katkısıyla şekillenmesi açısından teknoloji, sanat ve yapay zeka konusunda kendini geliştirmeye devam eden birçok kişinin de telif kazanabilmesini mümkün kılacak. 

Dizinin ilk bölümlerinin hangi konu etrafında gelişeceği ise henüz bilinmiyor.

Teknoloji haber bülteni DigiToll‘ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Amazon Prime Türkiye’de Hizmet Vermeye Başladı

Amazon Birlikte İzleme Özelliği: Watch Party

Amazon, Washington’daki Ofis Binasını Evsizler İçin Dev Bir Sığınma Evi Haline Getirdi

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz