En iyi Diziler

Hangi diziyi izlesem diye sorgulayanlar için bu yazımızda IMDb puanını göz önünde tutarak en beğenilen diziler listesine yer verdik. İşte mutlaka izlemeniz gereken en iyi diziler.

Çevrimiçi dizi, film platformlarının ve içeriklerinin artması, yeni yapımların çıkmasıyla birlikte zaman zaman ne izleyeceğimize karar veremiyoruz. Bu kadar seçenek fazlalığı içinde hangi diziye başlasam sorusu kafaları karıştırabiliyor. Biz de bu kafa karışıklığına bir çözüm olması düşüncesiyle en iyi diziler listesi hazırladık. IMDb puanına göre en beğeniler dizileri hangileri? Detaylar yazımızda. 

En İyi Diziler 

En çok sevilen diziler, IMDb puanına göre en beğenilen diziler listemiz karşınızda.

1) Unhortodox 2020 IMDb 8,3

Gerçek bir hayat hikayesinden yola çıkan ve en beğenilen diziler listesine girerek 2020’de adını duyuran Unhortodox, genç bir kadının hikayesini konu ediniyor. Yahudi bir ailede ve bu geleneklerle büyüyen Esty, görücü usulü evlenir. Dindar bir aileye sahip olan Esty, daha sonra kendi hayatını kurmak için evinden kaçar ve annesinin de yaşadığı Berlin’e yerleşir. Geride bıraktığı ailesi ise Esty için bir karar alır ve eşini Esty’nin peşinden gönderir. Genç bir kadının kendini yeniden keşfedişini izlediğimiz dizide aslında uzun yıllar ayrı kaldığı annesinin de aynı sebeplerle kaçtığını öğreniyoruz. 

En İyi Diziler

2) After Life 2019 IMDb 8,4 

Çevrenizde mutlaka After Life dizisini izlemenizi öneren biri vardır. 2019 çıkışlı olan bu dizi en iyi diziler arasında yerini almıştır. Dizide, eşinin ölümünün ardından kaybedecek bir şeyi olmadığını düşünen Tony karakterinin ilginçleşen hayatını izliyoruz. Tony, hiçbir şeyi umursamadan istediğini söyleyen ve yapan bir insan olmuştur fakat çevresindekilerinin etkisiyle hayat daha da tuhaf bir hal alır. 

En İyi Diziler

3) Dark 2017 IMDb 8,6 

Bilim kurgu ve dram türünde olan dizide Almanya’nın bir kasabasında iki çocuğun kaybolmasıyla birlikte gelişen olayları odağına alıyor. Geçmiş ve gelecek arasında gidip gelen dizi yer, zaman, mekan kavramlarını resmen alt üst ediyor. Dizide, dört ailenin birbiriyle çarpışan hayatlarını izliyoruz.

En iyi Diziler  

4) The Haindmaid’s Tale 2017 IMDb 8,6 

Margaret Atwood’un aynı adlı romanından uyarlama olan dizi konusu gereği çok ses getirmişti. Gilead adlı bir toplulukta geçen dizide, yaşanan nüfus düşüşü sonrası kadınların devletin malı olarak görülmesini ve nüfusun tekrar çoğalması için bir üreme aracı gibi kullanılmasını işliyor. Tüm bu zorlu koşulları Offred karakteri üzerinden görüyor ve kadınların bu şartlarda verdiği hayatta kalma mücadelesini izliyoruz. 

En İyi Diziler

5) The Haunting Of Hill House 2018 IMDb 8,6 

Korku türünde en iyi diziler arasına adını yazdıran The Haunting Of Hill House, perili köşk olarak ünlenen bir evde büyüyen 5 kardeşin hikayesini konu alıyor. İlk sezonda ailenin eve taşınmasıyla birlikte başlayan olayları izlerle ikinci büyüyen ve yolları ayrılan her biri farklı işlerle meşgul olan kardeşlerin bu evde buluşmak üzere tekrar bir araya gelmesini izliyoruz.   

En İyi Diziler

6) La Casa De Papel 2017 IMDb 8,7 

Profesör olarak tanıdığımız suçlu kurduğu 8 kişilik ekiple İspanya Kraliyet Darphanesi’ne  girerek tarihin en büyük soygununu yapmaya hazırlanır. Ekip eğitim sürecinin ardından soygunu yapmak için hazırdır. La Casa De Papel Rehinelerle birlikte İspanya Kraliyet Darphanesi’ne gelen soyguncular ve ardından gelişen olayları konu alıyor.

En İyi Diziler

7) The Boys 2019 IMDb 8,8 

Süper kahramanlar güçlerini ve ünlerini kötüye kullanmaktadır. Aşina olduğumuz halka yardım eden değil kendi çıkarlarına göre davranan süper kahramanları görüyoruz. Bundan rahatsız olan ve The Boys olarak adlandırılan bir grup insan sa süper kahramanlara karşı bir mücadeleye girer. İki sezon yayınlanan ve en beğeniler diziler arasına giren The Boys’un 3. sezon çekimlerinin ise Amazon tarafından 2021’de başlayacağı duyuruldu. 

En İyi Diziler

8) Stranger Things 2016 IMDb 8,9 

Covid-19 salgını nedeniyle 4. sezon çekimleri ertelenen Stranger Things en beğenilen diziler listesinde. 80’li yıllarda geçen dizi, o yıllara ait müzikleri ile etkilerken devlet eliyle gerçekleştirilen gizli deneyleri ve doğaüstü güçlere sahip olan çocuk karakterle gizemini merak ettiriyor.  

En iyi Diziler

9) When They See Us 2019 IMDb 9,0 

Yine gerçek bir olaydan ilham alınarak yazılan diziyle karşınızdayız. ABD’de yaşanan Central Park Jogger davasını odağına alan dizi, suçsuz olduğu halde hapis cezası alan 5 siyahi çocuğun hikayesini anlatıyor. Central Park Jogger davası ise Trisha Meili isimli bir kadının Central Park’ta öldürülmesi sonucu yaşanan olaydır. Gerçek suçlunun ortaya çıkmasıyla 5 çocuğun olayla ilgisi olmadığı gerçeği anlaşılır fakat bu sürece kadar gelişen bir dizi olay yaşanır.  

En İyi Diziler

10) Chernobyl 2019 IMDb 9,4 

İlk bölümüyle dikkatleri üzerine çekmeyi başaran Chernobyl en iyi diziler arasında yer alıyor. Dizi 1986’da Ukrayna’da yaşanan Çernobil faciasını konu alıyor. Ukrayna’da Çernobil Nükleer Santrali’nde meydana gelen kaza sonucunda kanser vakaları görülmüş, Rusya, Türkiye ve Avrupa ise yayılan radyasyondan büyük oranda etkilenmiştir. Yaşanılan bu felaket Chernobyl dizisinde vurucu bir şekilde ele alınıyor.  

En iyi Diziler

İlginizi çekebilir: 

Disney, ‘Aslan Kral’ Filminin İkincisinin Çalışmalarına Başladığını Duyurdu

Enole Holmes, Netflix’in En Çok İzlenen Filmi Olma Yolunda 

Türk Telekom 10 GB’lık Filmi 8 Saniyede İndirilebilen XGS-PON Teknolojisini Test Etti 

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz