Duygularınızı Oynatacak En İyi Netflix Dram Dizileri
Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
3 dakika

Netflix, kaliteli yapımları ile kullanıcılarına birçok farklı seçenek sunuyor. Orijinal Netflix yapımlarının yanı sıra, geçmişte ses getiren film ve dizilerin de yer aldığı platformda ne ararsanız var. Eğer biraz ağlamaya, kendinizi yerden yere atmaya ihtiyacınız varsa Netflix dram dizileri ile donatılmış bu listeye göz atabilirsiniz. Hüznü ve çaresizliği derinden hissedebileceğiniz, içerisinde kendi hayatınıza dair kesitler bulabileceğiniz en iyi dram dizileri bu yazıda!

Netflix dram dizileri kategorisi; birbirinden özgün yapımların yer aldığı, en çok tercih edilen kategorilerden biri. Eğer duygusal bir dönemden geçiyorsanız sizi derinden etkileyecek ve duygularınızı yerinden oynatacak birbirinden etkileyici Netflix dram dizi tavsiyesi bu yazıda sizlerle. Okuduktan sonra peçetenizi yanınıza alın ve bir an evvel izlemeye koyulun!

Netflix En İyi Dram Dizileri

Diziseverler tarafından önerilen Netflix en iyi dram dizileri şu şekilde:

8. Mindhunter – IMDb: 8,6

netflix dram dizileri

Netflix dram dizi önerisi listemizin ilk sırasında Mindhunter dizisi yer alıyor. Mindhunter, 1970’li yılların sonunda FBI’nın suçlu profili çıkarmak için yaptığı gerçek çalışmaları konu ediniyor. FBI Davranış Bilimi Birimi’nde görev yapan Holden Ford ve Bill Tench, seri katillerle birtakım görüşmeler ışığında bir seri katil profili ortaya koymaya çalışırlar. Netflix suç dram dizileri arasında yer alan Mindhunter dizisi, insan davranışlarının altında yatan nedenlere bakarak insanlara karşı yepyeni bir bakış açısı kazanmanıza yardımcı oluyor…

 

7. Anne with an E – IMDb: 8.6 

netflix en iyi dram

Netflix en iyi dram dizileri arasında yer alan Anne with an E, Lucy Maud Montgomery’nin Anne of Green Gables hikayelerinde yer alan Anne’in okulda yaşadığı kötü ve dramatik deneyimlerinden ziyade, Anne’in mutlu ve huzurlu yaşamına yoğunlaşmış bir dizi olarak karşımıza çıkıyor. Dizide aynı zamanda Anne’in kendini keşfetmeye çalışırken karşılaştığı zorlukları ve güzel şeyleri izliyoruz.

6. The Crown – IMDb: 8.7 

Netflix en iyi dram dizileri

Netflix en iyi dram dizileri arasına adını altın harflerle kazımış olan yapımlardan biri de The Crown. İngiltere Kraliçesi 2. Elizabeth’in kraliçeliğinin ilk yıllarını anlatan dizide, Prens Philip ile yeni evlenmiş Elizabeth’in tahta geçmeden önce bir prenses olarak ayrıcalıklı ve özel bir hayata sahip olduğunu görüyoruz. Netflix aşk dram dizileri denildiğinde ilk akla gelen yapımlardan biri olan The Crown’da, kraliyet ailesinin güçlü ve ihtişamlı ama bir o kadar da yorucu hayatını izlemek gerçekten izleyicilere büyük keyif veriyor!

5. The Haunting of Hill House – IMDb: 8.7 

Netflix dram gerilim dizileri

Netflix dram gerilim dizileri arasında yer alan The Haunting of Hill House, oldukça iddialı bir yapım olarak karşımıza çıkıyor. Bir grup kardeşin perili bir köşkte geçen çocukluk dönemlerini izlediğimiz The Haunting of Hill House’u izlerken bir aile trajedisini tüm yönleriyle izleme fırsatı yakalıyorsunuz. Şimdi hepsi büyüyüp birer yetişkin olan bu kardeşler, birbirlerinden uzakta ve ayrı bir hayat sürse de bu ev, onları yeniden bir araya gelmek ve geçmişleriyle yüzleşmek zorunda bırakıyor.

4. My Mister – IMDb: 9.0

netflix dram tavsiye

Güney Kore yapımı My Mister genç bir kadınla orta yaşlı bir adamın bir araya geldikten sonra birbirlerinde aşkı, huzuru ve mutluluğu bulmalarını konu ediniyor. 16 bölümden oluşan dizi o kadar sürükleyici ki izlerken zamanın nasıl geçtiğini anlamıyorsunuz. Eğer Kore yapımlarını seviyorsanız My Mister’e şans vermelisiniz, emin olun pişman olmayacaksınız!

3. Leyla ile Mecnun – IMDb: 9.1

netflix dram öneri

Sırada Türk yapımı bir dram dizisi var. İçinde bolca komedi unsuru da barındıran bu dizi, aynı gün aynı hastanede dünyaya gelen Leyla ve Mecnun’un yıllar sonra yeniden karşılaşmaları sonucu başlarına gele tuhaf ve bir o kadar beklenmedik olayları konu edinmiş. Kendisiyle aynı kulvarda yarışan diğer yapımlara göre her zaman bir adım önde sayılan Leyla ile Mecnun büyük bir kesim tarafından çok sevildi ve ilgiyle takip edildi.

2. Sherlock – IMDb: 9.1

netflix dizi tavsiye

Arthur Conan Doyle’un ünlü eserinin modern bir uyarlaması olan bu yapımda, 21. yüzyılda Londra’da yaşayan Sherlock ve Dr. Watson’ın kimsenin akıl yürütemediği, karşılaştığında çözemediği cinayetleri çözmesini izliyoruz. Dram kategorisinde yer alan dizi, aynı zamanda çok sürükleyici bir yapım. Her yıl sadece 3 bölüm yayınlanan dizi, Netflix’in en sevilen dizilerinden biri.

1. Breaking Bad – IMDb: 9.5 

netflix dram gerilim

Breaking Bad’in, izleyen herkesi “yeniden izlesem mi acaba” ikilemine sürüklediğine eminiz. Lisede bir kimya öğretmeni olarak görev yapan Walter White’ın kanser olduğunu öğrendikten sonra gösterdiği değişimi ele alan yapımda Walter White’ın kanser olduğunu öğrenmesinin ardından ailesinin o öldükten sonra iyi koşullarda yaşasın diye uyuşturucu üretmeye başlamasını ve bu süreçte karşılaştığı engellere tanık oluyoruz. Netflix en iyi dram dizilerinden olan Breaking Bad’i hala izlemediyseniz bir an önce izlemeye başlamalısınız!

İlginizi Çekebilir:

Sizi Kahkahalara Boğacak Netflix Komedi Filmleri

Netflix Türkiye Orijinal Dizisi Atiye İçin İkinci Sezon Fragmanı Yayınlandı!

Sinirinizi Oynatacak Netflix Gerilim Filmleri 2020

Tekno Safari YouTube kanalına abone olun.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz