En Ucuz ve Pratik Online Market Uygulamaları
Tüm dünya ile birlikte ülkemizi de etkisi altına alan ve sosyal yaşamı tamamen etkileyen virüs sebebiyle artık zamanımız neredeyse tamamen evlerde geçiyor. Buna paralel olarak online alışveriş tercih edenlerin sayısı Mart ayı sonrasında epey yükseldi. Biz de en ucuz ve pratik online market uygulamaları hakkında sizlere rehber olabilmesini umduğumuz bir yazı derledik.

Online market uygulamaları, dışarıda görünmeyen bir düşman gibi sinsice dolaşan virüs yüzünden belki de en popüler zamanlarını yaşıyor. Bugüne kadar internetten hiç alışveriş yapmayan kişilerin bile artık bir şekilde internet üzerinden alışverişi tercih ettiği bir dönemden geçiyoruz. Kişiler hangi siteden alışveriş yapacaklarına karar verirken fiyat, kullanım kolaylığı ve servis hızı gibi kriterlere dikkat ediyorlar. Şimdi biz size uygulamaları anlatalım, siz tercihinizi yapın.

Yeni Trend: Online Market Alışverişi

Online market alışverişi yaptığınızda hem dışarıda muhtemelen virüslü olan biriyle ya da bir ortamla temas etme riski ortadan kaldırmış hem de özellikle yüklü alışveriş yaptığınızda poşetleri taşıma zorluğundan kurtulmuş olursunuz.

Online Market Alışveriş Uygulamaları

İnternet üzerinden alışveriş yapabileceğiniz online market siteleri ya da cep telefonunuza, tabletinize yükleyerek kullanabileceğiniz online market alışveriş uygulamaları arasından en popüler ve pratik olanları birlikte inceleyelim.

Getir

getir uygulaması

“Getir bi mutluluk” sloganı ile yola çıkan uygulama, beş büyük şehirde hizmet veriyor. İstanbul, İzmir, Ankara, Bursa ve Kocaeli’nde yaşıyorsanız binlerce ürüne bu uygulama ile ulaşabilirsiniz. Uygulamada temel gıda, içecek, evcil hayvan ürünleri, meyve-sebze gibi tüm temel ihtiyaçlara ulaşmak mümkün. GetirYemek uygulaması da, anlaşmalı yemek hizmeti veren firmalar ile yemek siparişlerinizi karşılıyor. Covid-19 salgın süreci sonrasında, uygulama üzerinden verilen siparişler temassız teslimat seçeneği ile kapıya bırakılıyor. Kuryenin gelişini uygulama üzerinden anlık olarak izleyebiliyorsunuz.

Banabi

banabi uygulaması

Türkiye’nin en başarılı online yemek hizmeti veren uygulaması olan Yemeksepeti’nin kurucusu Nevzat Aydın tarafından, market uygulaması olarak geliştirilen Banabi, 2018 yılından bu yana 14 farklı kategoride ve 1800’den fazla ürün seçeneği ile hizmet sunuyor. Başlangıçta sadece İstanbul’da hizmet vermeye başlayan uygulama, şimdilerde Ankara, İzmir, Antalya, Eskişehir, Bursa, Kocaeli, Trabzon, Denizli, Edirne ve Isparta olmak üzere 11 şehirde faaliyet gösteriyor. Pembe motorları ile siparişinizi size ulaştıran uygulamada 100 TL üzeri siparişlerde getirme bedeli de alınmıyor.

İstegelsin

iste gelsin uygulaması

İstanbul, Ankara, Kocaeli, Muğla olmak üzere 4 şehirde hizmet veren uygulamada 25 kategori başlığı altında binlerce ürüne ulaşmak mümkün. Siparişlerinizi www.istegelsin.com internet sitesi üzerinden verebileceğiniz gibi, iOS ve Android cihazlar için geliştirilen uygulamayı cihazınıza yükleyerek de verebilirsiniz. Siparişler, sipariş sırasında seçeceğiniz saat aralığı içerisinde size teslim ediliyor.

Cepte Şok

cepte şok uygulaması

Büyük market zincirleri günümüzde ucuz alışveriş yapabilmek için vazgeçilmez adresleri oluşturuyor. Bu zincirler içinde 7215 mağazası ile Şok Market önemli bir yer tutuyor. Mağazaya gelemeyen müşterilerine de hizmet vermek isteyen kurum, Cepte Şok uygulaması ile aynı gün adrese ücretsiz teslimat sağlıyor. Henüz web üzerinden sipariş verilemiyor ancak iOS ve Android cihazlar için geliştirilen uygulamayı yüklerseniz siparişinizi adresinize isteyebildiğiniz gibi dilerseniz “mağazadan al” seçeneği ile hazırlanan ürünleri mağazadan hızlıca teslim alabiliyorsunuz.

Migros Hemen

migros hemen uygulaması

Türkiye’nin en köklü zincir marketlerinden olan Migros, Sanal Market uygulaması ile uzun yıllardır hizmet veriyor. Çok geniş bir ürün yelpazesine sahip olan uygulamada yoğunluk sebebiyle tam istediğiniz zamanda sipariş vermek, kimi zaman mümkün olmuyordu. İşte buna çözüm olarak, otuz dakika içinde sipariş teslim hizmeti sunan Migros Hemen uygulaması devreye girdi. Başlangıçta İstanbul, Ankara ve İzmir’de belli bölgelerde başlayan uygulamanın zaman içinde kademeli olarak diğer şehirlere de yayılması planlanıyor. Migros Hemen ile sipariş verebilmek için App Store ya da Google Play’den uygulamayı yüklemeniz gerekiyor.

CarrefourSA Online Market

carrefoursa online market uygulaması

Ülkemizdeki mağazalarıyla birlikte 30 ülkede yaygın market ağı bulunan Carrefour da size; www.carrefoursa.com ile web üzerinden, iOS ve Android uygulaması ile de akıllı telefon aracılığıyla sipariş imkanı sunuyor. Web ya da uygulama üzerinden verdiğiniz siparişler sizin seçeceğiniz, müsait olan zaman aralığında adresinize ulaştırılıyor. İstediğiniz ürün acilse Hemen Gelsin seçeneği mevcut ancak şimdilik sadece İstanbul’un belli bölgelerinde hizmet veriyor. Ödemeleri kredi kartı ile ya da kapıda ödeme seçeneği ile yapabiliyorsunuz.

Hepsiexpress

hepsiexpress uygulaması

Kitaptan elektronik ürünlere, tekstil ürünlerinden kozmetiğe kadar çok çeşitli bir ürün yelpazesi ile uzun yıllardır online alışveriş hizmeti sunan Hepsiburada, Hepsiexpress seçeneği ile market ürünlerini dakikalar içinde size ulaştırıyor. Hepsiexpress ile sipariş verebilmeniz için cihazınızda Hepsiburada uygulamasının yüklü olması yeterli. Uygulama aşağıdaki şehirlerde ve Bodrum’da hizmet veriyor:

 • İstanbul
 • Bursa
 • Ankara
 • İzmir
 • Kocaeli
 • Denizli
 • Adapazarı
 • Tekirdağ
 • Edirne
 • Antalya
 • Mersin
 • Adana
 • Konya
 • Eskişehir

İlginizi Çekebilir:

Migros, Online Satış Kapasitesini Artırmak İçin Gölge Mağaza Modeline Geçti

Yemeksepeti’nden Görme Engellilere Özel “Erişilebilirlik” Entegrasyonu

Dijital Haber Bülteni DigiToll’ü izlemek için tıklayınız.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz