Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
1 dakika

Esor Investments, 2022 yılının ilk yatırımını perakende sektörüne yapay zeka çözümleri sunan Vispera’ya yaptı

Esor Investments, 2022 yılının ilk yatırımını perakende sektörü ürünlerin raftaki düzen, stok ve satış adetleri takibi sorununa video tanıma ve yapay zeka ile çözüm geliştiren Vispera’ya yaptı. Esor, yaptığı açıklamayla yatırım tutarının 500 bin dolar olduğunu bildirdi.

Vispera yatırımı bizim için çok cazip

Esor Investments kurucu ortağı Şevki Kuyulu, 2022 yılının ilk yatırımı Vispera hakkında değerlendirmelerde bulundu. Esor Investments olarak, yapay zeka teknolojisi bazlı girişimlere yatırım yaptıklarının altını çizen Kuyulu, “Vispera, perakende sektörünün en önemli sorunlarından başında gelen ürünlerin raftaki düzen, stok ve satış adetleri takibini video tanıma ve yapay zeka ile çözen çok başarılı bir Türk girişimi. Hem görüntü işleme hem de yapay zeka teknolojilerini kullanan Vispera, perakende pazarında önemli bir soruna pratikte çalışan ve çok fayda sağlayan bir çözüm oluşturmuş durumda. Vispera, yurtiçinde ve yurtdışında çok önemli perakendecilere hizmet verdiğinden dolayı bizim için çok cazip bir yatırım. 500 bin dolar yatırım yaptığımız Vispera’ya ihtiyaçları doğrultusunda yatırım yapmaya devam edebiliriz.” dedi.

Aytül Erçil, Vispera Eş CEO’su

 ABD piyasasına girmek istiyoruz

 Vispera Eş CEO’su Aytül Erçil ise “Perakende sektöründe mağaza içi uygulama, izleme ve denetim süreçlerinin mükemmelleştirilmesi hedefiyle kurulmuş bir teknoloji firmasıyız. Kendi geliştirdiğimiz görüntü işleme/makine öğrenmesi teknolojisi sayesinde, sektörde insana dayalı ve hataya açık geleneksel yöntemlerden çok daha hızlı, güvenilir ve maliyet avantajlı perakende uygulama ve denetim çözümleri sunuyoruz.  Bir yandan global satış ve partnerlik ağlarımızı genişletirken, bir yandan da Ar-Ge ve inovasyon ekibimizi büyüterek yeni ürünler ve yeni özellikler çıkarmaya devam ediyoruz. ABD pazarına açılmak ve sabit kamera çözümü olan ‘Shelfsight’ isimli ürünümüzü yaygınlaştırmak istiyoruz” ifadelerini kullandı.

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz