Facebook Google Fotoğraflar'a Video Fotoğraf Aktarma

Facebook, “Veri Transferi Projesi” kapsamında bünyesine, Google Fotoğraflar’a video ve fotoğraf aktarma özelliği ekledi. Pek çok ülkede kullanıcı beğenisine sunulan özellik, ilk olarak 2019 yılının Aralık ayında İrlanda’da hizmete sokulmuştu. 

Sosyal medya devi Facebook, bünyesine Google Fotoğraflar’a video ve fotoğraf aktarma özelliği eklediğini açıkladı. Şirketin söz konusu hamlesi, “Veri Transferi Projesi” kapsamında yapıldı. Proje; 2018 yılında Apple, Facebook, Google, Microsoft ve Twitter gibi pek çok teknoloji devinin iş birliğiyle başlatılmış bir girişimdi. Yetkililer; projenin ana hedefinin, kullanıcıların çeşitli online servisler arasında veri transferi yapabilmesini ve bilgilerini taşıyabilmesini kolaylaştırmak olduğunu aktarmıştı. Bu kapsamda platforma eklenen özellik, ilk kez 2019 yılının Aralık ayı başlarında İrlanda’da kullanıma sokulmuştu. Mart ayında ise Afrika, Asya Pasifik ve Latin Amerika bölgelerindeki pek çok ülke de hizmete erişebilir hale gelmişti.  

Facebook Google Fotoğraflar'a Video Fotoğraf Aktarma
Kaynak: patentlyapple.com

Facebook; kısa bir süre önce aynı özelliği, kullanıcı sayısının fazla olduğu ABD ve Kanada gibi ülkelerde de kullanıcı beğenisine sunduğunu duyurdu. Hizmetin, yakın bir zamanda diğer ülkelerde de kullanıma sokulacağı aktarıldı. Sosyal medya devi konuyla ilgili açıklamasında; önümüzdeki birkaç ay içerisinde, kalan ülkelerin de özelliğe erişiminin sağlanacağını ifade etti. Şirket bununla birlikte, özellik küresel olarak kullanıma sokulduğu zaman tüm kullanıcıların; fotoğraflarını “Veri Transferi Projesi”ne katılan Microsoft, Apple ve Twitter gibi diğer şirketlerin platformlarına taşıyabileceğini belirtti.  

Özelliğin, 2020 sonlarına doğru Türkiye’de de hizmete sokulması bekleniyor. 

Facebook’taki dosyalar, Google Fotoğraflar’a nasıl taşınır? 

Facebook'taki Dosyalar Google Fotoğraflar'a Nasıl Taşınır?
Kaynak: n3x0.com

Facebook’un yaptığı açıklamaya göre söz konusu özellik, platformdaki “Ayarlar” sekmesi üzerinden kullanılabiliyor. Kullanıcılar bu sekmedeki “Facebook Bilgilerin” bölmesine tıkladığında, artık video ve fotoğraflarını aktarma seçeneğini görebiliyor. Daha sonra Facebook’taki video ve fotoğrafların Google Fotoğraflar’a taşınabilmesi için kullanıcıların, Google hesaplarını Facebook’a bağlamaları gerekiyor. Daha sonra platformdaki tüm kullanıcı dosyaları, kolaylıkla Google hesabına taşınabiliyor.  

Teknoloji haber bülteni DigiToll‘ü izlemek için tıklayınız.

İlgili haberler:

Facebook’da İçerik Üreticileri Ücretli Canlı Yayın Açabilecek

Facebook, Yeni Grup Görüntülü Sohbet Özelliği Messenger Rooms’u Kullanıma Sundu

Facebook, WhatsApp ‘Durum’a Reklam Yerleştirmeyi Planlıyor

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz