facebook topluluk yardımı

Facebook, koronavirüs salgını sebebiyle Türkiye’deki insanların toplulukları içinde yardım istemelerini veya yardım teklif etmelerini kolaylaştıran “Topluluk Yardımı” özelliğini uygulamaya geçirdi

“Topluluk Yardımı” ile insanların yaşlı komşuları için market alışverişi yapmak, ihtiyacı olanlara yemek dağıtmak gibi yardımların yapılması amaçlanıyor. Uygulamada bağış kampanyalarına katılmak gibi yardımlarda bulunabiliyor. Kullanıcılar “Topluluk Yardımı”na, facebook.com/covidsupport adresi üzerinden ulaşabilir. Ya da Facebook’un geçtiğimiz günlerde Türkiye’de dahil olmak üzere 30’dan fazla ülkede kullanıma sunduğu“Koronavirüs (COVID-19) Bilgi Merkezi”nden erişilebilir.

Facebook’un, insanların doğal afetler sonrasında ihtiyaç duydukları yardıma ulaşabilmelerini sağlamak amacıyla ilk olarak 2016 yılında Kriz Yardım Merkezi bünyesinde hayata geçirdiği “Topluluk Yardımı”, insanları harekete geçmeye ve acil ihtiyaçları için yardım almaya teşvik etmeyi amaçlıyor.

Konuyla ilgili konuşan Facebook Türkiye Kamu Politikaları Departmanı Başkanı Çağatay Pekyörür, şöyle dedi:

“Salgının ortaya çıkmasından ve özellikle insanların sosyal mesafe kuralını uygulamaya başlamasından bu yana, birçok kişinin bağlantı kurmak ve yerel topluluklarını desteklemek için Facebook’a yöneldiğini gördük. Yeni uygulama Türkiye’de de risk grubunda olan ya da salgın ile en ön safta mücadele eden birçok insan için geliştirildi. Bu kişilerin acil ihtiyaçlarını karşılamak ve destek almak için ‘Ev Hayat Dolu’ gibi Facebook topluluklarını aktif olarak kullanıyor. Bu durum, insanlara topluluk kurma gücünü misyonu haline getirmiş bir şirket olarak bize inanılmaz bir ilham verdi. ‘Topluluk Yardımı’ ile daha önce benzeri görülmemiş bu zor zamanlarda insanların en kolay şekilde yardım istemelerini ve yardım etmelerini sağlamayı umuyoruz. Önümüzdeki süreçte, insanların platformlarımız üzerinden en güncel bilgilere ve kendilerine yardımcı olacak içeriklere erişebilmelerini sağlamak. Daha sonra ise onlara salgına karşı harekete geçmeleri için daha fazla yol sunmak için çalışmalarımıza hız kesmeden devam edeceğiz.”

Facebook’un, insanların ulusal ve küresel sağlık otoritelerinin en son güncellemelerine ve hastalıkların önlenmesiyle ilgili en doğru içeriklere ve uygulamalara ulaşabilmeleri için yeni bir sistemi hayat geçirdi. “COVID-19 Bilgi Merkezi” ve Facebook ve Instagram’da çıkan öğretici açılır iletiler, şimdiye kadar 1 milyardan fazla insanı sağlık kuruluşlarının sunduğu kaynaklar ile bir araya getirdi.

İlgili Haberler:

Amazon koronavirüs testini çalışanlarına yapmak için laboratuvar kuruyor

Kızılay TikTok’ta koronavirüse karşı önlem videoları paylaşıyor

AKILLI TÜRK HAMAMI, TİKTOK, TİNDER, BİTCOİN – DigiToll #2048

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz