Dünya geneline hızla yayılan COVID-19 salgını, diğer pek çok endüstri gibi medya sektörünü de etkisi altına aldı. Mayıs ayında yeni dijital yayın platformunu izleyici beğenisine sunacak olan WarnerMediakoronavirüs nedeniyle yayın planlamasında ciddi bir değişikliğe gitmek zorunda kaldı. Aktarılan detaylara göre HBO Max, Friends ekibinin yeniden bir araya geleceği ve pek çok kişi tarafından merakla beklenen özel bölüm olmadan yayın hayatına başlamak durumunda kalacak.

Çin’in Wuhan şehrinden tüm dünyaya hızla yayılan COVID-19 salgını, diğer pek çok endüstri gibi medya sektörünü de etkisi altına almaya devam ediyor. Salgının sebep olduğu karantina ve sosyal izolasyon çalışmaları nedeniyle prodüksiyonu duran birçok yapımın yayın tarihi, ileri bir tarihe erteleniyorDünyaca ünlü şirket WarnerMedia da kısa bir süre önce, kendi dijital yayın platformu HBO Max’ı izleyici beğenisine sunacağını açıklamıştı. Yayın ağı, WarnerMedia’nın halihazırda bünyesinde olan veya prodüksiyonu yeni tamamlanan pek çok içerikle beraber yayın hayatına başlayacaktı. Fakat etkisini hızla artıran koronavirüs, birçok yapımın prodüksiyonunun durmasına ve pek çok platformun yayın planlamasında ciddi değişiklere gitmesine sebep oldu. 

Aktarılan son detaylara göre WarnerMedia da Mayıs ayında izleyici beğenisine sunacağı dijital yayın ağının içerik planlamasında bazı değişikliklere gitmek zorunda kaldı. Buna göre HBO Maxkoronavirüs salgını nedeniyle, 1990’lı yılların popüler sit-com’u Friends ve dizi ekibini yeniden bir araya getirecek özel bölüm olmadan yayın hayatına başlayacak.  

hbo-max-friends-ozel-bolum

Friends özel bölümü, HBO Max’ın belki de en merakla beklenen ve özellikle dizi hayranlarını heyecanlandıran içeriklerinden biriydi. Dizinin, platformun yayın hayatına başlamasıyla birlikte içerik listesindeki yerini almış olması bekleniyordu. Fakat etkisini artıran COVID-19, dizinin çekimlerinin ve prodüksiyon faaliyetlerinin durmasına neden olmuştu. Friends özel bölüm çekimleriyle birlikte pek çok yeni ve HBO Max orijinal içeriğin de çekimleri durdurulmuştu. Bu durum WarnerMedia’nın, söz konusu özel bölümü Mayıs ayına yetiştirememesine ve dizinin yayın tarihini ertelemek zorunda kalmasına sebep oldu. Buna göre Friends özel bölüm, koronavirüs nedeniyle platform yayın hayatına başladıktan bir süre sonra izleyicisiyle buluşacak. 

Geçmiş bölümler, Mayıs ayında HBO Max’da olacak

Diğer yandan dizinin var olan tüm sezonları ve bölümleriMayıs ayında HBO Max’ın yayın hayatına başlamasıyla birlikte platformun içerik listesinde yer alacak. Böylece dizi hayranları, unuttuğu detayları kaçırmamak için özel bölümler yayınlanmadan önce seriyle ilgili hafızasını tazeleyebilecek. Özel bölümlerin yer aldığı sezon ise 6 bölümden oluşacak. Çekimler, karantina ve sosyal izolasyon çalışmalarının sonlanmasının ardından Kaliforniya’da kaldığı yerden devam edecek.  

Dizinin yaratıcıları Marta Kauffman, Kevin Bright, David Crane ve yapımcıları da tüm oyuncu ekibiyle beraber prodüksiyon çalışmalarındaki yerini alacak. Özel bölümlerin yer alacağı seri, sadece tek seferlik bir çalışma olacak. Dolayısıyla dizi hayranları, belki de son kez Friends ekibini HBO Max üzerinden bir arada izleyebilecek. 

Teknoloji haber bülteni için tıklayınız.

Eski HBO CEO’sunun yeni adresi Apple TV+

Friends özel bölüm resmen onaylandı

Netflix, Coronavirüs sebebiyle içerik üretimini durdurduğunu açıkladı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz