Cuma, Eylül 24, 2021
Ana SayfaDijitalFacebook Messenger ’a Yeni Özellikler Eklendi

Facebook Messenger ’a Yeni Özellikler Eklendi

Facebook, Messenger uygulamasına kullanıcıların uygulama deneyimlerini iyileştirecek yeni özellikler ekledi. Şirketin Facebook Messenger’a eklediği özellikler arasında; yeni sohbet temaları, hızlı yanıt çubuğu ve QR kod ile Facebook Pay ile para gönderme imkanı bulunuyor. 

Sosyal medya şirketi Facebook, Messenger uygulamasına üç yeni özellik ekledi. Gelin Messenger’a eklenen özelliklere yakından bakalım.

Yeni Sohbet Temaları

Kullanıcıların daha fazla kişiselleştirilmiş bir sohbet deneyimi için artık Messenger ve Instagram’da bulunan yeni sohbet temalarını seçebilecek. Messenger’a eklenen yeni sohbet temaları şu şekilde:

Olivia Rodrigo: ABD’li ünlü şarkıcı Olivia Rodrigo’nun yeni albümünü tebrik etmek amacıyla geliştirildi.

Dünya Okyanuslar Günü: Okyanusları sanal olarak keşfetmeye imkan veren aynı zamanda, sürdürülebilirliği ve okyanuslarımızı gelecek nesiller için temiz tutmanın önemini destekleyen yeni Dünya Okyanuslar Günü sohbet teması.

F9: Hızlı ve Öfkeli hayranları için oluşturulan yeni F9 sohbet teması adrenalin tutkunları için artık kullanılabilir durumda. 

Kullanıcılar Messenger ve Instagram’da yeni bir sohbet teması denemek için sohbet ayarlarınıza gidip, “Tema”ya dokunup seçim yapabilir. 

Messenger’da Hızlı Yanıt Çubuğu

Facebook Messenger’da verimliliği artırmak adına, Messenger medya görüntüleyicisine yeni bir hızlı yanıt çubuğu ekledi. Söz konusu yenilik sayesinde kullanıcılar ana sohbet sayfasına dönmeye gerek kalmadan, fotoğraf ve videolara hızlıca yanıt verebilecek ve aynı anda hem fotoğraf hem de videoya erişim sağlayabilecek. 

Messenger’da QR Kodları ve Ödeme Bağlantıları

Facebook’un Messenger’a eklediği son yenilik ise şu an için ABD’deki kullanıcılar için geçerli. ABD Messenger kullanıcıları Facebook’a bağlı olmasalar bile Facebook Pay ile para göndermek veya talep etmek istediklerinde QR kodlarından ve ödeme bağlantılarından yararlanabilecek. Ayrı bir ödeme uygulaması indirmeye veya yeni kişiler eklemeye gerek olmadan para gönderme işlemi tamamlanabilecek. Kullanıcılar Kişisel QR kodlarına ve ödeme bağlantılarına erişmek için Messenger ayarlarını ziyaret edip “Facebook Pay”e dokunarak işlemlerini tamamlayabilir. 

İlginizi Çekebilir:

Facebook, Crayta ’yı Bünyesinde Barındıran Oyun Stüdyosu Unit 2 Games’i Satın Aldı

Facebook Tarafından Geliştirilen Akıllı Saat, İki Adet Kamera ile Gelebilir 

Timur Akkurt ile Teknoloji Bülteni – Dijital Medyaya Yatırım Artıyor!:

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR