OPPO’nun INNO DAY 2019 etkinliği, 10 Aralık’ta Çin’in Shenzhen kentinde “Sınırların Ötesinde Yarat” temasıyla gerçekleşti. Etkinlikte akıllı bağlantı çağındaki içgörüler ve girişimler paylaşıldı.

OPPO etkinlikte ayrıca; akıllı saatler, akıllı kulaklıklar, 5G CPE, AR gözlükleri, çeşitli flaş şarjların yanı sıra 5G, görüntüleme ve yazılım optimizasyonu gibi alanlarda önemli teknolojik atılımlar da dahil olmak üzere çeşitli akıllı cihazlar sergiledi.

INNO DAY 2019 etkinliği, endüstri uzmanlarının, iş ortaklarının ve sektörün fikir liderlerinin teknolojinin geleceği hakkında ayrıntılı bilgi verdiği bir platform görevini gördü. OPPO’nun kurucusu ve CEO’su Tony Chen yaptığı açılış konuşmasında şunları söyledi: “5G ve yapay zekâ teknolojileri hızını artırdıkça, akıllı bağlantılara giderek daha fazla erişilebiliyoruz. Bağlantı kavramının sadece bir temel olduğuna inanıyoruz. Asıl gelecek, şeylerin bütünleşmesi ve yakınlaşması ile gerçekleşecek. Akıllı bağlantı kavramı; teknolojinin ve hizmetin yakınlaşması, organizasyonun yakınlaşması, kültürün yakınlaşması ve teknolojinin, sanatın ve beşeri bilimlerin birleşmesi gibi dört ana bölümden oluşuyor.”

Chen ayrıca, önümüzdeki 3 yıl içinde, 5G / 6G, AI, AR, big data ve diğer sınır teknolojilerine ek olarak donanım, yazılım ve sistemde çekirdek teknolojiler geliştirmek üzere de yatırımlar yapacaklarını belirtti.

Akıllı bağlantı için üç temel strateji

OPPO etkinlikte 5G fırsatlarından yararlanmak üç temel strateji uygulamayı planladığını ve başlangıçta şirketin dünya lideri teknolojiyi geliştirmek için çekirdek teknoloji Ar-Ge’sine bağlı kalacağını açıkladı. İkinci olarak, anahtar ağ geçidi olarak hizmet veren akıllı telefonlarla akıllı cihazların çok portallı bir ekosistemini inşasına ve son olarak, kullanıcı hizmetini yeniden düşünmeye, içeriğini ve hizmet tekliflerini optimize etmeye devam edeceklerini açıkladı.

Sürükleyici ve kişiselleştirilmiş 5G deneyimlerine güç sağlamak için entegre bir teknoloji sistemi oluşturma

OPPO Başkan Yardımcısı ve Araştırma Enstitüsü Başkanı Levin Liu, yaptığı konuşmada şunları söyledi: “Teknolojiler ve hizmetler arasındaki yakınsamanın önemi arttıkça, OPPO beş alanı kapsayan entegre bir teknoloji modeli oluşturuyor. Bu alanlar, ekipman, veri, bilgisayar, hizmetler ve senaryolardır. 5G ve AI’nin altyapı ve çekirdek kapasitelerimiz olarak hizmet ettiği model, tüm teknolojileri birleştirerek tutarlı bir teknolojik deneyim yaratıyor. OPPO, gelecekteki cihaz serisini planlamak için kişisel senaryoları, dikey senaryoları ve yakınsama senaryoları kapsayan “Üç Daire Senaryoları” yol haritasını takip edecek.

Liu ayrıca, OPPO’nun 2020’nin ilk çeyreğinde, akıllı saatler, akıllı kablosuz kulaklıklarla birlikte 5G CPE’yi başlatmayı planladığını sözlerine ekledi.

OPPO, kullanıcılarına daha kapsamlı ve kişiselleştirilmiş teknolojik deneyimler sağlayarak, akıllı cihaz alanının uzun vadeli gelişimini teşvik ediyor. Chen ayrıca INNO DAY 2019 konferansında şunları söyledi: “OPPO olarak ‘Benfen’ kültürünün temel değerlerine sadık kalmaya devam edeceğiz. Tüm sektör zincirindeki ortaklarımızla, akıllı bağlantının geleceğini keşfetmek için açık ve yararlı bir şekilde aktif olarak çalışacağız.”