Okuma Süresi
1 dakika

The Verge’ün haberine göre; Facebook tarafından geliştirilen akıllı saat, iki adet takılıp çıkarılabilir kamera ile gelecek. Şirket, ilk akıllı saat modelini 2022 yılının yaz aylarında piyasaya sürecek.  

The Verge’ün haberine göre; Facebook tarafından geliştirilen akıllı saat, iki adet takılıp çıkarılabilir kamera ile gelecek. Fotoğraf ve video çekmek için kullanılabilecek olan kameralar, cihazın paslanmaz çelik çerçevelerinden kullanıcı tercihine bağlı olarak ayrılabilecek. Kullanıcılar, akıllı saatleri ile çektikleri video ve fotoğrafları Facebook ve Facebook’a bağlı platformlar üzerinden paylaşabilecek. Bu platformlar içerisinde, 2010 yılında kullanıma sunulduğundan beri yalnızca telefon aracılığıyla fotoğraf yükleme işlemini destekleyen Instagram da dahil olacak.  

Bununla birlikte; ekran bölmesi, görüntülü aramalar için bir ön kameraya sahip olacak. İkinci kamera ise otomatik odaklama özelliği bulunduracak ve 1080 piksel kaliteye kadar video kaydı yapabilecek. Kullanıcılar, ekran bölmesini üçüncü parti şirketler tarafından üretilen aksesuarlar ile de kullanabilecek. Şirket, ilk akıllı saat modelini 2022 yılının yaz aylarında piyasaya sürecek.  

Facebook tarafından piyasaya sürülecek olan ilk akıllı saat modelinin, yaklaşık 400 dolar olması bekleniyor 

Facebook İlk Akıllı Saat

Diğer yandan; Facebook tarafından piyasaya sürülecek olan ilk akıllı saat modelinin, yaklaşık 400 dolarlık bir fiyat etiketine sahip olması bekleniyor. Cihazın, kalp atış hızını ölçümleyebileceği ve LTE bağlantı desteği sunacağı ifade ediliyor. Bu sayede kullanıcıların, ürünü telefonla eşleştirmek zorunda kalmayacağı belirtiliyor. Android’in özel bir sürümünü kullanması beklenen saatin ayrıca, uyumlu bir mobil uygulamasının da bulunacağı dile getiriliyor. Ürünün sonraki versiyonlarının ise şirketin artırılmış gerçeklik ekipmanlarıyla iletişim kurabileceğine işaret ediliyor. Facebook’un, akıllı saat projesine yaklaşık 1 milyar dolar yatırım yaptığı bildiriliyor.  

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Facebook, 2022 Yılında Piyasaya Yeni Bir Akıllı Saat Sürmeyi Planlıyor 

Facebook’tan TikTok Benzeri Yeni Rap Uygulaması: Bars

Facebook, Yapay Zekalara Unutmayı Öğretiyor!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz