Popüler çevrim içi dijital akış hizmeti sunan Netflix, bünyesindeki dizi ve filmlere özel ürünlerin bulunduğu ‘Netflix.shop’ isimli bir e-ticaret sitesi açtı. Netflix portföyünde yer alan içeriklerden ilham alınan giyim ve yaşam tarzı ürünler platform üzerinden satın alınabilecek. 

ABD merkezli dijital içerik yayıncısı Netflix, dijital dünyada farklı sektörlere yöneliyor. Geçen aylarda N-Plus isimli yeni bir platform üzerinde çalışmalara başladığı ortaya çıkan şirket, söz konusu platformda içeriklerin kamera arkası görüntülerin, Netflix orijinal yapımlarının ve podcast’lerin yer alacağı düşünülüyor. Şirketin halihazırda üzerinde çalıştığı N-Plus hizmetinin yanı sıra, Netflix dün akşam yaptığı bir açıklamayla tüketicilere e-ticaret platformu açtı. 

Netflix’in e-ticaret sitesi Netflix.shop ismiyle hizmete başlayacak. İlk olarak ABD’de kullanıma sunulan platformun ilerleyen dönemlerde ise diğer bölgelerde aktif edilmesi bekleniyor. 

Netflix neden e-ticaret sektörüne giriş yaptığını ise şu sözlerle açıkladı: “Harika hikayelerin ekranları aşıp insanların hayatlarının bir parçası haline gelmesine bayılıyoruz. Giysi ve oyuncaklardan sürükleyici etkinlikler ve oyunlara kadar hayranlarımız için hikayelerimizin dünyasını nasıl genişletebileceğimize bakıyoruz. Kullanıcıların en sevdikleri hikayelerle bağlantı kurmanın yeni bir yolunu sunmaktan ve onları hikaye anlatımının gücünü tüm biçimleriyle tanıştırmaktan heyecan duyuyoruz.”

 Netflix.shop ‘ta sevilen Netflix içeriklerine özel ürünler bulunacak

Netflix’in şimdilik ABD’de aktif ettiği Netflix.shop e-ticaret sitesinde, platformun portföyünde yer alan içeriklerden ilham alınarak üretilmiş giyim ve günlük yaşam ürünleri bulunacak. Şirket söz konusu ürünlerin sınırlı sayıda satışa sunulacağını belirtti. Netflix tüketici bölümünün başında yer alan Josh Simon’ın öncülüğünde üretilen ve bu ay satışa sunulan ürünler arasında, Eden ve Yasuke gibi anime serisine ait ürünler var. Bunun yanı sıra Musée du Louvre ile işbirliği içinde Lupin‘den esinlenilerek üretilen kıyafet ve dekorasyon ürünleri de bulunuyor. 

Netflix.shop e-ticaret sitesinde ilerleyen dönemlerde ise, Netflix’in sevilen dizilerinden olan Stranger Things ve The Witcher’a özel ürünler yer alacak. Ayrıca Japon moda evi BEAMS’ın yeni kıyafetleri de Netflix logosu ile birlikte platformda kendine yer bulacak. 

Netflix.shop’da bulunan ürünlerin 25 – 75 dolar bandındaki fiyat etiketleriyle satışa sunulması bekleniyor.

Ülkemiz için şu an için aktif olmasa da Netflix’in e-ticaret sitesini merak edenler buraya tıklayarak platformdaki ürünlere göz atabilir. 

İlginizi Çekebilir:

Netflix, Orijinal İçeriklerin ve Podcast’lerin de Yer Alacağı N-Plus İsimli Platform Üzerinde Çalışıyor

Netflix, ‘Bir Şeyler Oynat’ Özelliğini Mobil Platformlarda Test Etmeye Başladı 

UZAKTAN ARKADAŞINLA FİLM İZLE: NETFLİX PARTY:

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz