Twitter, platformda kullanıcıların uzun süredir şikayet ettiği bir sorunu düzeltmek için çalıştığını açıkladı. Twitter’ın mobil uygulamasında tweet’leri okurken birden kaybolduğu anlar yaşayan kullanıcılar şirketin önümüzdeki güncellemeleriyle bu sorunu aşacaklar. 

Sosyal medya platformu Twitter, yoğun bir şekilde platformdaki sorunları gidermeye ve bünyesine, kullanıcıların işini kolaylaştıracak özellikler eklemeye devam ediyor. Şirket şimdi ise mobil uygulamada yaşanan bir soruna yönelik çalışmaya başladığını açıkladı. 

Twitter’ın düzeltmeye çalıştığı sorunu, muhtemelen pek çok kullanıcı deneyimlemiştir. Uygulamada bir tweet okurken tweet’lerin kaybolması ve ana sayfanın yenilenmesi sorunu sebebiyle pek çok kişi sinir bozucu bir deneyim yaşıyor. 

Twitter’da pek çok eleştiri aldığı bu konu hakkında resmi bir adım attığını ve kullanıcılarının sorunlarını anlayıp gerekli müdahaleyi başlattığını duyurdu. 

Twitter’ın duyurusunda şu ifadelere yer verildi:

“Zaman çizelgesi otomatik olarak yenilenir gibi göründüğünde, okumanın ortasında gözden kaybolan Tweetlerden bahsedelim. Bunun sinir bozucu bir deneyim olduğunu biliyoruz, bu yüzden bunu değiştirmek için çalışıyoruz. Önümüzdeki iki ay içinde, Tweetlerin kaybolmaması için size gösterme şeklimize ilişkin güncellemeleri kullanıma sunacağız.”

Bunun sinir bozucu bir deneyim olduğunu biliyoruz, bu yüzden değiştirmek için çalışıyoruz” diyen şirket, sorunu çözmek için önümüzdeki iki ay içinde çeşitli güncellemeler sunmayı planladığını da sözlerine ekledi. Twitter, bu değişikliklerin nasıl görüneceğini ayrıntılı olarak açıklamadı, ancak tweet’leri okurken kaybolmasını önlerken zaman çizelgenizi taze tutacağına söz verdi.

Şirket sinir bozan bu deneyimi değiştirmek için adım attığını ancak bunun iki ay gibi bir sürede halledilebileceğini belirtti. Şirketin güncellemelerle destekleyeceği bu dönemde kullanıcılar benzer sorunlarla karşılaşabilir. Ancak en azından Twitter bu kötü deneyiminin önüne geçmeye çalışıyor. 

İlginizi Çekebilir:

Facebook Gruplar ve Reddit Karışımı Olan Twitter Topluluklar Özelliği Kullanıma Açıldı

Twitter, Bot Hesapları ‘Otomatik’ Etiketi ile Fişleyecek

Twitter 2021 Trendler Raporu Yayınlandı: En Çok Neler Konuşuldu Belli Oldu

3 bin liralık yerli üretim Oppo A74 inceleme : Oppo A74 kamera performansı nasıl?:

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz