Fitbit marka akıllı saat, ABD’de yaşayan Ethan Landers adlı bir adamın bileğinde patladı ve 3. derece yanık oluştu.

Ethan Landers, Fitbit akıllı saatiyle uyurken kolunda patladığı korkunç anı internette paylaştı. Facebook’ta paylaşılan bir görüntülerde Ethan Landers, akıllı saatin gece yarısında yanmaya ve dumanlar çıkartmaya başladığını iddia etti.

Akıllı saatin patlamasıyla adamın bileğinde 3. derece yanık ve doku hasarı meydana geldi. Landers, yaranın anında kabarmaya başladığını ve şiddetli bir ağrı hissettiğini belirtti.

Ethan konu hakkında, ”Fitbit’imin yandığını hemen fark ettim ve telaş içinde çıkarmayı denedim. Birkaç başarısız denemenin ardından yataktan fırladım ve eşimin Fitbit’imin kayışını çıkarabilmesi için ışığı açtım.
Saat kolumda erimiş gibiydi. Fitbit’in pilinden duman çıkıyordu ve yatak odamız elektriksel yanık kokuyordu. Durumun ciddiyetini görmek için bir hemşireyi aradık ve yara beyaz, kabarık olduğu için acil servise gitmemiz gerektiğini söyledi.” dedi.

Hastaneye gittiklerinde doktorlar yarayı temizledi ve Ethan’ın kolunda parça kalmadığından emin olmak için röntgen çekti.

Ethan, “Yarayı klinikte gördüklerinde üçüncü derece bir yanık olduğunu söylediler. Takip eden randevumda deri nakline ihtiyacım olup olmadığını belirleyecekler.” dedi.

Ethan’ın gönderisi Facebook’ta 4000’den fazla kez paylaşıldı.

Fitbit ise Ethan’ın iddialarını araştırdı. Şirket sözcüsü, “Müşterilerimizin sağlığı ve güvenliği bizim önceliğimizdir ve Bay Landers’ın bildirimini çok ciddiye alıyoruz. Bay Landers ile konuştuk ve konuyu aktif olarak araştırıyoruz.

Fitbit ürünleri, güvenilir standartlara uygun olarak tasarlanmış ve üretilmiştir. Ayrıca kullanıcılarımızın güvenliğini sağlamak için kapsamlı iç ve dış testlerden geçmektedir.” açıklamasını yaptı.