WhatsApp’ın Android için geliştirdiği beta sürümü 2.19.315 koduyla yayınlandı. Yayınlanan yeni beta sürümü, kullanıcılara çok sayıda yeni emoji sunuyor. Yayınlanan Beta sürümünün ne zaman kullanıcılara sunulacağı ise şu an bilinmiyor.

Anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp, yeni güncellemelerle kullanıcılarını memnun etmeye devam ediyor. Geliştirici ekibin en son yayınladığı güncellemeyle birlikte WhatsApp’ın Android beta sürümü güncellendi ve yeni özellikler kullanıcılara sunuldu.

WhatsApp’ın son yayınlanan yeni Android beta sürümü 2.19.315 koduna sahip. Yeni güncellemeyle artık WhatsApp kullanıcıları daha fazla emoji kullanabilecek. Yeni gelen beta sürümde, kullanıcılara daha farklı emojiler sunmanın dışında gözle görülür önemli başka özellikler ise mevcut değil.

WhatsApp’ın yeni beta sürümle birlikte getirdiği emojilerin bir bölümü insanlarla ilgili. Artık WhatsApp kullanıcıları sohbetlerinde, görme ya da yürüme engelli insanların emojilerini kullanabilecekler.

WhatsApp’a eklenen diğer emojiler arasında ise işitme engelli insanlar tarafından kullanılan cihazlar, robotik kol gibi yeni emojiler bulunuyor. Ayrıca bu emoji paketi beraberinde, diz çökmüş kadın ve erkekleri de getiriyor.

Güncellenen yeni sürümde artık sağlık alanıyla alakalı daha fazla emoji olacak. WhatsApp’ın Android yeni sürümünde; kan damlası, steteskop ve yara bandı gibi emojiler de kullanıcıların hizmetine sunulacak.

WhatsApp, beta sürümüne sadece yeni emojiler eklemekle kalmadı aynı zamanda mevcut emojilerde ufak da olsa değişikliklerde bulundu. El ele tutuşan çift emojileri , WhatsApp’ın yeni beta sürümüyle değişti.

Yeni sürüm şu an için beta programına katılan kullanıcılar tarafından kullanılabiliyor. Ancak WhatsApp’ın, çok geçmeden bu yeni özelliğini Android kullanıcılarına sunacağı tahmin ediliyor.