Sony Discord İş Birliği
Okuma Süresi
1 dakika

Sony Interactive Entertainment’ın CEO’su Jim Ryan, Discord’u PlayStation Network’teki sosyal deneyimin ve oyun deneyiminin bir parçası haline getirebilmek adına Discord ile iş birliği yaptıklarını duyurdu. Yapılan iş birliği kapsamında, Discord’un 2022 yılında PlayStation Network’e entegre edileceği ifade edildi. 

Japonya merkezli teknoloji şirketi Sony, Discord’u PlayStation’daki oyun deneyiminin bir parçası haline getirebilmek adına Discord ile iş birliği yaptığını duyurdu. Konuya ilişkin ilk açıklama, Sony Interactive Entertainment’ın CEO’su Jim Ryan’dan geldi. Ryan, iki şirketin sosyal oyun deneyimini iyileştirebilmek adına iş birliği yaptığına işaret etti. Açıklamada ayrıca, “Ekiplerimiz ile birlikte Discord’u, PlayStation Network’teki sosyal deneyimin ve oyun deneyiminizin bir parçası haline getirmek için şimdiden sıkı çalışıyoruz. Amacımız, Discord ve PlayStation deneyimlerini gelecek yılın başlarında konsolda ve mobil cihazlarda bir araya getirerek arkadaşların, grupların ve toplulukların birlikte oyun oynarken eğlenmelerine ve daha kolay iletişim kurmalarına olanak sağlamak” ifadelerine yer verildi.  

Yapılan iş birliği kapsamında, Discord’un 2022 yılında PlayStation Network’e entegre edileceği ifade edildi. Entegrasyonun platforma ne gibi yenilikler getireceği ve ne zaman kullanıcı beğenisine sunulacağına ilişkin detaylı bir açıklama ise henüz yapılmadı.  

Discord aylık aktif kullanıcı sayısı, dünya genelinde 140 milyon barajını aştı 

Discord Kullanıcı Sayısı

Diğer yandan; Discord aylık aktif kullanıcı sayısı, kısa bir süre önce dünya genelinde 140 milyon barajını aştı. Platformun popülaritesini bu oranda artırması, birçok teknoloji devinin de dikkatini çekmesine neden oldu. Birkaç hafta önce Microsoft’un, Discord’u satın almak için 10 milyar dolarlık bir bütçeyi gözden çıkardığı iddia edilmişti. Discord’un, Microsoft tarafından geliştirilen ‘Xbox’ oyun konsollarına uzun bir süre önce entegre edildiği de biliniyordu. Fakat söz konusu entegrasyonun, oldukça kısıtlı olduğu ifade ediliyordu. Yaşanan gelişme sonrası, Discord’la ilgilenen tek şirketin Microsoft olmadığı da anlaşılmış oldu. Sony ile yapılan iş birliğinin, çok daha kapsamlı bir entegrasyonu beraberinde getireceği tahmin edildi.  

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Microsoft, Discord ’u 10 Milyar Dolara Satın Almak İstiyor

Telegram, Platforma ‘Discord’ Benzeri Bir Özellik Ekledi 

Discord, 7 Milyar Dolarlık Değere ve 100 Milyon Kullanıcıya Ulaştı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz