Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
2 dakika

Dünyanın en çok oynanan oyunlarından Fortnite’ın 2. Bölüm 3. Sezon içeriği bugün yayınlandı. Oyununun yeni sezonunda en dikkat çeken şey haritanın büyük bölümünün su ile kaplanması oldu. Fortnite’ın 2. Bölüm 3. Sezon yeniliklerini ve ilk izlenimlerimizi derledik. 

Fortnite’ın birçok kez oynanma açısından bazı rekorları kırdığını biliyoruz. Yakın zamanda Twitch canlı yayın platformunda rekor kırarak, isminin değerini bir kez daha gösterdi. Oyunun yeni sezonu gerek koronavirüs pandemisi gerekse ABD’deki olaylar nedeniyle  birkaç kez ertelenmişti. En sonunda bugün Epic Games tarafından yaklaşık 13 GB’lık bir güncelleme ile indirilebilir olarak sunuldu.

Fortnite Haritası Su İle Kaplandı

Fortnite 2. bölüm 3. sezon hakkında daha önce gelen sızıntılar ve Epic Games’in yayınlamış olduğu duyurular ile haritanın su ile kaplanacağını öğrenmiştik. Sezon öncesi yapılan cihaz etkinliğinde aynı zamanda 2.3 milyon izleyiciyle oyuna olan hem rekor kırılmış hem de oyuna olan ilgi görülmüştü. Hatta aynı etkinlikte oyuna bir türlü bağlanamayan oyuncular da sıraya alınmışlardı.

Fortnite 2. bölüm 3.sezon da yine 950 vPapel’e alabileceğiniz bir Battle Pass bulunuyor. Bu Battle Pass’i satın aldığınızda görevleri yapıp seviye atladıkça, birçok içeriğe kalıcı olarak sahip olabiliyorsunuz. Bu içeriklere de biraz değinecek olursak; yeni kostümler, planörler, çantalar, karakter özelleştirmeleri, kazmalar ve daha nicelerini kazanabiliyorsunuz. Battle Pass almazsanız da belirli ödüller sunuluyor ama bu ödüller sıradan ödüller oluyor.

Fortnite’a Aquaman Eklendi

Bu sezonda oyuna DC karakterlerinden birisi olan Aquaman ekleniyor. Bu karakteri açabilmek için de Fortnite tarafından sizlere sunulacak karaktere özel, beş haftalık görevlerin hepsini yapmanız gerekiyor. Geçen sezon da bildiğiniz üzere Marvel karakterlerinden birisi olan Deadpool, kendine has görevleri ile oyuna eklenmişti. Bu görevleri tamamladığınızda Deadpool’a sahip olabiliyordunuz. Aquaman’i alabilmek için yine bu karaktere özel verilecek görevleri tamamlamanız gerekiyor.

Fortnite’a Kullanılabilir Araçlar Gelecek

Fragmanda gördüğümüz araba ile birlikte bazı savaş görüntüleri de bulunuyordu. Bu arabalar da ileriki zamanlarda oyuna eklenip fragmandaki gibi kullanılabilir olacak.

Fortnite’da Şemsiyelerimizi Özelleştirebileceğiz

Bu sezonun gelen yeni özelliklerinden birisi de şemsiyelerimizi özelleştirebilmemiz oldu. Artık şemsiyelerimizi kişiselleştirerek kendi şemsiyemizi oluşturabileceğiz.

Epic Games’in duyurduğu şeyler arasında suların yavaş yavaş çekildikçe, daha fazla bir alanın gün yüzüne çıkacağı bilgisi de oldu.

Oyunda suya düşen eşyalarınızı çalabilecek ve sürat teknesi olarak da kullanabildiğiniz köpek balıkları bulunuyor. Bu köpek balıkları yakınlaştığınızda sizlere saldırabiliyor. Sağlıkları da siz ateş ettikçe normal bir oyuncuya göre daha düşük seviyede azalıyor. Ancak köpek balıkları çok saldırgan değil ve biraz yavaş hareket ediyor. Köpek balıkları çok büyük tehdit olmasalar da yeni sezonda yeni bir mücadele olarak oyuna eklendi.

Oyuna bir de denizin üzerinde farklı bölgelere eklenmiş girdaplar bulunuyor. Bu girdapların içerisine girdiğinizde önce sizi biraz dibe çekiyor, daha sonrasında da epey bir yükseğe fırlatıyor. Bu da rakiplerinize karşı kolayca hamle yapabilmenizi sağlıyor. Durumu lehinize kullanırsanız avantajlı duruma bile geçebilirsiniz.

Oyunda görev konusunda da yenilikler bulunuyor. Ana görevlerin yanı sıra oyuna bir de mini görevler eklenmiş. Bu mini görevleri yaptıkça yeni görevler karşınıza çıkıyor. Bu görevler de oyuna yine yeni eklenen kartlarla ilişkili görünüyor. Bu kartlar oyunda görev kartı olarak işlev görüyor.

Başta da dediğimiz gibi yeni sezon bugün geldi ve birinci hafta görevleri de yayınlandı. Hemen girip görevleri yapmaya başlayabilirsiniz.

İlginizi çekebilir:

Fortnite Cihaz Etkinliği Twitch ‘te Eş Zamanlı İzleyici Rekoru Kırdı

Fortnite, Christopher Nolan İmzalı ‘İkonik’  Bir Filmi Ücretsiz Yayınlayacak

Teknoloji Haber Bülteni DigiToll İçin Tıklayın..

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz