Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
1 dakika

Oyunseverlerin favori oyunlarından olan hayatta kalma oyunu Fortnite, artık Google Play Store üzerinden ulaşılabilir. Fortnite ‘ı Android kullanıcıları da artık resmen indirilebilir.Call of Duty: Warzone ve PUBG ile beraber oyun sektöründe en beğenilen hayatta kalma oyunlarının başında gelen Fortnite, Google ile Epic Games anlaşma sağlanmasının ardından, Google Play Store’da resmi olarak yayınlandı. 

Epic Games, Android’in geliştiricisi olan Google ile anlamaşamadığından dolayı oyunseverlerin popüler hayatta kalma oyunu olan Fortnite’ı bir türlü Play Store’da yayınlayamıyordu. Oyunu Android cihazlarına indirmek isteyen kişilerin Fortnite internet sitesi üzerinden yayınlanan QR kodu taratıp cihazlarına indirmeleri gerekiyordu. Android kullanıcısı olup Fortnite’ı deneyimlemek isteyenler cihazlarına bir şekilde oyunu indiriyorlardı. Ancak elbette ki bu süreç için uğraşmaları gerekti. 

Şimdiyse Google ile anlaşmaya varan Epic Games, popüler hayatta kalma oyunu Fortnite’ı Google Play Store üzerinden resmen yayınladı. 

Fortnite Android, orijinal birçok öğeyi barındırıyor

Epic Games’in geliştiricisi olduğu Fortnite oyunu Android işletim sistemli telefonlarda; 7.1 ve sonrası için çalışabiliyor. Android cihazlarda artık resmen indirilme imkanı bulunan Fortnite’da oyunun birçok orijinal öğesi bulunuyor. PC sürümündeki tüm mekaniklerin aynı şekilde yer aldığı mobil uygulama sürümünde kullanıcılar isterlerse tek başlarına oyun oynayabiliyor. Eğer oyuncular dilerse arkadaşlarıyla birlikte de Fortnite deneyimleyebiliyorlar. Yani klasik sürümün mantığı mobil uygulamada da geçerli. 

PC sürümünde geçerli olduğu gibi, oyuncular Savaş Otobüsü’nden, istedikleri noktaya atlayıp daha sonra kaynak ve silah bulma işlemini gerçekleştirebiliyor. Yine rakiplerle savaşma ve hayatta en son kalma amacıyla oyun oynanıyor. Elbette ki tüm bunlar olurken, diğer oyuncuların da oyunlarına devam ettiği ve her an ölme riskini taşımaları oyunun atişini de artıyor. 

Epic Games’in geliştiricisi olduğu sevilen hayatta kalma oyunu Fortnite, şu an için PlayStation 4, Xbox One, Nintendo Switch, PC ve mobil cihazlarda oynanabiliyor. Fortnite’ı Android cihazlarına indirmek isteyen oyunseverler için linki aşağıya bırakıyoruz. 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.epicgames.fortnite

İlginizi Çekebilir:

Popüler FPS Oyunu CS:GO Eş Zamanlı Oyuncu Rekorunu Kırdı!

Ücretsiz Battle Royale Call of Duty: Warzone çıktı 

RÖPORTAJ ADAM, DÜNYA’YA BENZEYEN GEZEGEN, SAÇ KESİMİ, INSTAGRAM MÜZİK – DigiToll #11

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz