Call of Duty: Warzone

Bilgisayar, konsol hatta mobil oyunculuk taraflarında en çok tercih edilen oyun türlerinden biri battle olmuş durumda. Activision çatısı altında çıkan ücretsiz battle royale oyunu, Call of Duty: Warzone çıkışını gerçekleştirdi.  

Son dönemde oyun piyasasında en fazla bahsi geçen oyun türü battle royale olmuş durumda. Battle royale oyun mantığı o kadar genişledi ki yıllardır oynanış anlayışını değiştirmeyen, efsane fps oyunu Counter-Strike: Global Offensive bile bünyesine battle royale mod ekledi. PC, konsol hatta mobil tarafta bile en çok oynanan ve bahsedilen oyunlar battle royale oyunlar olmuş durumda. Mobil tarafta PUBG ve Call of Duty: Mobile yarışırken, PC ve konsol tarafında ise çok daha fazla rakip var. Electronic Arts çatısı altında çıkış yapan Apex Legends, uzun zamandır oynanan PUBG, Fortnite derken yeni bir rakip daha bu oyun pazarına girmiş durumda. Call of DutyWarzone isimli oyun, tamamen ücretsiz bir şekilde çıkışını gerçekleştirdi. 

Call of Duty: Warzone nasıl bir oyun?

Call of Duty: Warzone nasıl bir oyun?Call of Duty: Modern Warfare oyununa bir mod gibi gelen Warzone, aynı zamanda bağımsız ve ücretsiz olarak indirilebiliyor. Call of Duty: Modern Warfare oyununa sahip olan kullanıcılar, 20 GB’lık bir eklenti indirmesi ile ulaşabiliyor. Modern Warfare oyunana sahip olmayan ve sıfırdan bu oyunu indirmek isteyen kullanıcılar ise neredeyse 100 GB’lık bir dosya indirmesi gerekiyor. Sistem gereksinimleri noktasında ise Call of Duty: Modern Warfare ile aynı. Yani güçlü bir PC’miz olmadan oynayabileceğimiz bir oyun değil.  

Yeni çıkan, ücretsiz, battle royale, Call of DutyWarzone’da iki farklı oyun modu bulunuyor. Birinci oyun modu alışılmış battle royale oyun sistemi ile benzer. Giderek küçülen bir oyun haritasında ekibinle ya da bireysel olarak birinci olmak amaçlanıyor. Ek olarak Warzone’de ucaklardan atlayan oyuncu sayısı 150. Alışılmış 100 oyunculu haritaların yanında 150 kişilik bir haritaya sahip olması aksiyon anlamında çok daha yüksek ve hızlı bir dünya sunuyor.  

Warzone’nin diğer oyun modu ise Plunder (Yağma). Bu modda önemli olan şey ise oyun esnasında loot yaparak zengin olmak. Diğer oyuncuların üzerinden alınan ve yerden toplanan para sayesinde, sıralamada yükseliyorsunuz.  

Her iki modda, Verdansk isimli bir haritada geçiyor. Elde edilen para ve puanlar ile alışveriş noktalarından ekstra yetenekler ve ölmüş oyun ekip arkadaşını diriltme gibi özellikler satın alınabiliyor. Büyük bir oyun haritasına sahip olan Warzone, haritasında şehirleri, ormanları ve dağlıkları bulunduruyor. Harita içerisinde ulaşım olarak ise ATV, SUV, kargo kamyonu ve helikopter kullanılabiliyor.  

Uzayda kök hücrelerden, organ üretilecek!

Doom: Eternal ilk izlenimler