Popüler FPS Oyunu CS:GO Eş Zamanlı Oyuncu Rekorunu Kırdı!
Popüler FPS oyunu CS:GO (Counter-Strike: Global Offensive) eş zamanlı oyuncu rekorunu kırdı. Rekor, 1 milyon 308 bin anlık oyuncuyla, tüm zamanların en yüksek anlık oyuncu sayısı olarak kayıtlara geçti.

Son dönemde rekor üstüne rekor kıran ve çok ciddi büyüme içinde olan oyun dünyasında Steam gibi platformlara olan ilgi her geçen gün artıyor. Oyunseverler evde geçirdikleri bu dönemde yoğun bir şekilde oyun platformlarında vakit geçiriyor. Bu da elbette yeni rekorlara kapı aralıyor. Son dönemde yoğun ilgi gören oyunlar arasında olan CS:GO, Dota 2’nin sahip olduğu eş zamanlı oyuncu rekorunu egale etti.

Yılların efsane FPS, rekabetçi oyun serisi Counter Strike’ın 8 yıl önce piyasaya sürülen oyunu Counter Strike: Global Offensive, eş zamanlı oynanama rekorunu anlık 1 milyon 308 bin oyuncuya ulaşarak kırdı. Ancak sosyal izolasyon süreceğinin daha devam edeceği düşünüldüğünde bu rekorların devam etmesi oldukça olası. Popüler oyunun son aylardaki yükselişi, rekorun yaklaştığını hissettirmişti aslında. 2020 yılının Şubat ayında eş zamanlı oyuncu sayısı 916 bini aşan oyunun Mart ayında ise eş zamanlı oynanma sayısı 1 milyon 145 bin 972’ye ulaşmıştı. Ard arda kendi rekorunu kıran CS: GO, çok süre geçmeden yine kendi rekorunu kırmayı başarmış ve Nisan ayının başında, eş zamanlı oyuncu sayısını 1 milyon 228 bin 875’e çıkarmıştı

FPS oyunları yoğun ilgi görmeye devam ediyor

FPS oyunları yoğun ilgi görmeye devam ediyor

Son dönemde büyük yükseliş içinde olan FPS oyunları, klasikleşen oyunları ve farklı alternatifleri deniyor. Buna karşın oyun geliştiricileri oyunları güncellemeler ve geliştirmelerle daha gerçekçi ve rekabetçi kılmak için çalışmalarına aralıksız devam ediyor.

Mart sonunda eş zamanlı oyuncu sayısını 23 milyon 313’inin üzerine çıkaran Steam rekor kırmış ve bu rekorda FPS oyunları büyük rol almıştı. Steam’e olan ilgi ve platformun kullanımı da günden güne artıyor. Platform mart sonunda çıktığı 23 milyon bandında adım adım yükselişini sürdürüyor. Platform son olarak 17 Nisan’da 23 milyon 578 bin anlık oyuncu sayısını yakalamıştı.

CS:GO’nun geliştiricisi Valve’un tek başarısı CS:GO ile olmadı. Şirketin MOBA oyunu Dota 2, kısa süre önce 1,3 milyon eşzamanlı oyuncuyla rekor kırmıştı. Aynı şirkete ait bir başka oyunun bir gün sonra bu rekoru geçmesi ise Steam’deki oyuncu kitlesinin yoğunluğunu gözler önüne seriyor.

İlginizi çekebilir: 

Aralarında oyun konsolu ve hoparlörün de olduğu birçok farklı ürüne %50’ye varan ek vergi!

5 mobil savaş oyunu (Video)

Steam, oyun güncellemeleri için bir açıklamada bulundu 

Call of Duty Modern Warfare ve Warzone ‘a yeni güncelleme geliyor 

Türkiye oyun pazarı, 2020 yılında gelişmeye devam ediyor

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz