Starbucks, Türkiye’de online sipariş dönemine başlıyor. Dünyanın en büyük kahve zinciri, koronavirüs salgını sebebiyle mağazalarını kapatmıştı. Ancak yapılan yeni bir açıklamaya göre, şirket online hizmete dönecek.

Tüm dünyayı etkisine altına alan ve küresel bir kriz oluşturan koronavirüs salgını elbette ki en çok fiziksel mağazaları olan firmaları etkiledi. Koronavirüs salgını sebebiyle mağazaları kapanan Starbucks da etkilenen zincir mağazalarının arasında yer alıyor. Ülkemizde de kapalı olan Starbucks mağazaları, hizmet vermeye devam edebilmek amacıyla yeni yatırımlar peşinde çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor. Bu bağlamda Starbucks yeni yatırımlar yapmaya başladı. Türkiye distribütörüyle online sipariş dönemine giriş yapan küresel kahve zinciri, hizmetini sürdürmeye devam edecek.  

Koronavirüs salgını ile mücadele kapsamında alınan tedbirlerden birisi de elbette ki, virüsün yayılmasının çok daha kolay olduğu toplu alanların kullanılmamasıydı. Sosyal mesafe kurallarının ihlal edilebileceği işletmeler kapatılarak salgının yayılmasının önüne geçilmeye çalışıyordu. Bu noktada dünyanın birçok yerinde yüzbinlerce mağazası bulunan Starbucks da, koronavirüs pandemisi sebebiyle şubelerini kapatmıştı. Dünya çapında her ülkede binlerce mağazası, çalışanı ve milyonlarca müşterisi olan şirket, söz konusu salgın sebebiyle müşterilerine online hizmet vermeye başladı.

Küresel kahve zinciri Starbucks’ın aslında daha önce de online sipariş tecrübesi bulunuyor. Şirket yurtdışında online sipariş ile uzun zamandır faaliyet veriyordu. Bu noktada söz konusu tecrübesini kullanacağı göz önüne alınan Starbucks Türkiye distribütörü Shaya ise, kendi resmi internet sitesi üzerinden online satışları başlattı. 

Starbucks online hizmet sadece paketli ürünleri içerecek

Starbucks Türkiye’nin başlattığı online hizmet servisi şirketin mobil uygulaması üzerinden duyuruldu. Ancak milyonlarca müşterisi bulunan Starbucks’ın online hizmetinin şu an için sadece paketli ürünler için geçerli olduğunu belirtmekte de fayda var. 

Küresel kahve zinciri, online siparişle müşterilerine hizmet vermeye devam edeceğini açıkladı. Uzaktan mağaza deneyimini yaşatmak isteyen Shaya Dijital Katalog sayfasından hizmet verecek. Mağazaları açılana kadar bu şekilde hizmet vermeye çalışacaklarını belirten Shaya, uygulanması planlanan sokağa çıkma yasağı sebebiyle verilen siparişlerin 27 Nisan’dan itibaren kargolanmaya başlayacağını da aktardı. 

Starbucks’ın online hizmet vermeye başlaması, özellikle sevenlerini oldukça memnun etti. Ancak şirketin sıcak ve anında kahve servis etmesi elbette ki şu dönemde pek de mümkün değil. Ayrıca şirket koronavirüs salgını sebebiyle de çalışanlarının hayatını riske atmamak amacıyla bu süreçte sadece paketli ürünlerin siparişini sunmaya devam edecek gibi görünüyor. 

İlginizi Çekebilir:

New York Valisi, Nikah Memurlarına Online Nikah Kıyma İzni Verdi 

Salgının online alışverişe olan etkileri açıklandı

Teknoloji Haber Bülteni DigiToll İçin Tıklayınız..

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz