fujifilm xt4

Japonya merkezli fotoğraf ve görüntüleme teknolojileri üreticisi Fujifilm, yeni üst sınıf fotoğraf makinesi X-T4’ü duyurdu. Fujifilm X-T4 bünyesindeki bir dizi iyileştirme ile üst düzey performans vaadediyor.

Japonya merkezli fotoğraf ve görüntüleme teknolojileri üreticisi Fujifilm, yeni aynasız fotoğraf makinesini tanıttı. Yapılan tanıtım ile birlikte üst seviye teknik özellikleri ile dikkat çeken ‘X’ serisine bir üye daha eklendi. Yeni tanıtılan Fujifilm X-T4 özellikleri ile X-T3’ün gelişmiş bir versiyonu. 

Aynasız fotoğraf makinesi kategorisinde yer alacak olan Fujifilm X-T4 özellikleri bakımından, Sony A6600 ve Panasonic GH5 modellerine alternatif olacak nitelikte.

Fujifilm X-T4 teknik özellikler 

Fujifilm X-T4 teknik özellikler 

Fujifilm tarafından kısa süre önce tanıtılan cihaz, teknik özellikleri bakımından bir dizi iyileştirme ve geliştirmeyi bünyesinde barındırıyor. Özellikle vLogler’lar için öne çıkan bir yenilik, gövdeye dahil edilmiş görüntü sabitleme teknolojisi IBIS. X-T4’ün öne çıkan özelliklerinden biri sahip olduğu 5 eksenli IBIS sistemi. Gövde için görüntü sabitleme teknolojisi olan IBIS sayesinde X-T4 6,5 stop’a kadar sallantıları engelleyebiliyor. IBIS ve X serisinin en hızlı deklanşör özelliği ile X-T4, hızlı ve keskin fotoğraf çekmeyi vadediyor. 

X-T4 teknik özelliklerinde video kayıt konusunda da bir dizi iyileştirme mevcut. 4K 60 FPS video kaydı 400 Mbps bitrate olarak gerçekleştirilebiliyor. LOG video kullanmak isteyen profesyonel kullanıcılar için 10-bit F-Log kayıt özelliği de sunuluyor.

1080p çözünürlükte ise 240 FPS ve 120 FPS video kaydı yapılabiliyor. Ağır çekim konusunda 1080p 240 FPS kullanımı mümkün.

Yeni modelde 26.1 MP BSI CMOS X-Trans 4 sensörü bulunuyor. X-T4 gücünü ise dört çekirdekli ‘X-Processor 4’ işlemcisinden alıyor. Yeni modelin düşün ışık hassasiyeti ise –6 EV değerinde.  

X-T4’ün vizörü, 100 FPS yenileme hızına sahip olan bir elektronik vizör. Yeni tanıtılan fotoğraf makinesi X-T+’ün perde ömrü ise 300 bin olarak açıklandı. Fujifilm X-T4, 240 FPS FullHD ve 60 FPS 4K videolar çekebiliyor. Bir önceki modele göre genişletilen bataryası sayesinde 600 poz çekim imkanı veriyor.  

Çift SD kart desteğine sahip olan X-T4 dahili Wi-Fi ve Bluetooth özelliğine sahip. X-T4’ün ekranının açısı değiştirilebiliyor. Bu sayede fotoğraf makinesinin ekranında faydalanarak görüntü eldeetmek çok daha rahat oluyor. 

Fujifilm X-T4’ün fiyatı ne kadar? 

Fujifilm X-T4'ün fiyatı ne kadar? 

Tanıtımı ile birlikte ön siparişe açıklan Fujifilm X-T4, lensleri haricinde bin 699 dolarlık bir satış fiyatına sahip. 

DigiToll Bölüm 3

Canon, 8K video çekebilen ‘’EOS R5’’ fotoğraf makinesini tanıttı