Okuma Süresi
1 dakika

Apple TV+, futbol yayıncılığına başlıyor. MLS Season Pass aboneliği ile ABD ve Kanada’nın futbol maçları izlenebilecek. İşte, fiyatı ve tüm detaylar…

Apple’ın dijital yayın hizmeti olarak bilinen Apple TV+, futbol maç aboneliğini resmi olarak başlatıyor. Kısa süre önce ABD ve Kanada futbol ligi olan Major Leauge Soccer (MLS) ile anlaşma imzalayan şirket, 1 Şubat 2023 itibarıyla futbol maçlarını göstermeye başlayacak.

Apple TV+ ile MLS Maçları Gösterilmeye Başlanıyor

MLS Season Pass detayları, Apple ve MLS tarafından paylaşılan yeni bir açıklamayla belli oldu. Major League Soccer ve Apple’ın bu Şubat ayında çıkış yapacak abonelik hizmeti, bir sezon için 99 dolar veya aylık 15 dolara satın alınabilecek.

Apple bir süre önce, Major League Soccer ile 10 yıllık yayıncı anlaşması yaptıklarını açıkladı. Bu anlaşma, 1 Şubat tarihinde başlayacak MLS Season Pass ile Apple TV+ aboneliği olarak sunulacak. MLS Season Pass aylık 14,99 dolar iken, Apple TV+ aboneliğinin 6,99 dolar olduğunu da belirtmeden geçmeyelim.

Apple’ın dijital yayın platformuna Apple cihazları, akıllı TV’ler ve oyun konsollarının yanında Apple’ın web sitesinden de erişilebilecek. MLS Season Pass, 2023 sezonunun 25 Şubat’ta başlamasından dolayı oldukça kritik bir dönemde duyuruldu.

İlk Haftasonu Tüm Maçlar Ücretsiz Olacak

Apple’ın yaptığı açıklamaya göre açılış haftasına özel olarak, ilk hafta sonu tüm maçlar ücretsiz olarak izlenebilecek. Ayrıca şirket, sezon içerisinde bazı maçların Apple TV uygulamasında ücretsiz şekilde sunulacağını da belirtti.

Tüm bu gelişmeler doğrultusunda Apple TV+’a MLS maçlarının gelecek olması, futbol ve yayıncılık dünyasını da düşündürmeye başladı. Diğer dijital yayın devlerinin şu anlık böyle bir girişimi olmasa da büyük spor turnuvalarının bu platformlarda izlenebilmesi pek de uzak değil gibi duruyor.

Apple’ın TV+’a özel olarak başlatacağı futbol maçlarının yayınları pek çok futbol severi mutlu edecek gibi duruyor. Bakalım, bu yeni gelişme kullanıcılar tarafından nasıl bir karşılık bulacak? Aynı zamanda bu hizmetin, Apple TV+ aylık ücretinden daha yüksek olması da bu konuda dikkat çeken unsurlar arasında yer alıyor.

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz