Mobil fotoğrafçılığa yapay zekâyı getiren HUAWEI, Ar-Ge yeteneklerinin çoğunu nihai dijital görüntüleme sistemini geliştirmek için odakladı. Bu yaparken, mobil fotoğrafçılıkta yeni bir çığır açmak için XMAGE markasını piyasaya sürdü.

HUAWEI XMAGE, markanın geçmişteki tüm yeniliklerinin bir yansıması ve mobil fotoğrafçılığın geleceğine yönelik vizyonu olarak öne çıkıyor. Bu vizyon, teknolojik yenilik, stil ve deneyimi bir arada tutuyor. HUAWEI XMAGE, teknolojik yenilik vizyonu kapsamında 4 alanda genişlemeyi hedefliyor: optik sistem, mekanik yapılar, görüntüleme teknolojisi ve görüntü işleme.

Optik Sistem

Optik sistem, teknik açıdan bozulma ve telefoto sorunlarını çözen serbest biçimli bir lens, periskopik telefoto, çoklu kamera sisteminin yanı sıra cam ve plastik hibrit lensleri içeriyor. Mate 50 Pro, çoklu lenslerin yeteneklerini sistematik olarak entegre ederek, ince ve hafif telefonlara güçlü görüntüleme yetenekleri sağlıyor.

Mekanik Yapı

Mekanik yapısındaki iyileştirmelere gelince, açıklık boyutunu kontrol eden altı açıklık kanadı, her bir açıklık boyutunun titizlikle doğru olmasını sağlamak için dairesel bir manyetik alana sahip bir aktüatör aracılığıyla eşzamanlı olarak açılıp kapatılabiliyor.

Görüntüleme Teknolojisi

Görüntüleme teknolojisi açısından Huawei, P30 Serisi’nden bu yana RGGB piksel düzenlemesini RYYB dizisiyle değiştirme konusunda devrime öncülük etti diyebiliriz. Bu, ışık alımının verimliliğini %40 oranında artırıyor. RYYB ışığa duyarlı piksel matrisi ve çift piksel odaklama teknolojisi desteği ile eşleştirilmiş daha büyük sensör, tam odak uzaklığı ve zaman çerçevesi boyunca ultra net görüntüler elde etmeyi mümkün kılıyor.

Görüntü İşleme

Görüntü işlemeye gelince, görüntü algoritmaları da bir XD Fusion Pro Ultra-HD görüntü motoru ve fiziksel sınırları aşan bilgi işlem optikleri benimsenerek yükseltilmiş. XD Fusion Pro, Huawei görüntülerinin fiziksel dünyanın ışığını ve gölgelerini aslına uygun şekilde kaydetmesini sağlıyor. Buna, yeni Ultra Aperture XMAGE Kamerayı mükemmel bir şekilde tamamlayan bir dizi güzel filtre de dahil.

Tüm bunları bir araya getiren Huawei Mate 50 Pro, dünyanın en iyi fotoğraf çeken akıllı telefonu olmayı hedefliyor.

HUAWEI Mate 50 Pro turuncu renk modeli 37.999 TL, Siyah ve Gümüş renk modelleri ise 32.999 TL fiyat etiketiyle HUAWEI Online Mağaza üzerinden satışta. Satın alan tüketicilere 3.499 TL değerinde FreeBuds Pro 2 kablosuz bluetooth kulaklık hediye ediliyor. Mate50 Pro satın alırken kullanıcılar isterlerse Gümüş, Altın veya Elmas paketlerinden birini seçebilirler.

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz