galaxy kendi kendine onarım programı
Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
1 dakika

Samsung ABD, iFixit ile işbirliğine giderek Galaxy Kendi Kendine Onarım Programı ‘nı başlatacağını duyurdu. Detaylar haberimizde.

Samsung ABD yakında Galaxy akıllı telefonlar ve tabletler için yeni bir kendi kendine onarım programı sunacak. iFixit ile işbirliği içinde geliştirilen Galaxy kendi kendine onarım programı, Samsung cihaz sahiplerine yedek parçalara, onarım araçlarına ve cihazlarını tamir etme kılavuzlarına erişim imkanı sağlayacak. Program, bu yaz Galaxy S20 ve Galaxy S21 serisi akıllı telefonların yanı sıra Tab S7+’ı kapsayacak. Ayrıca ilerleyen süreçlerde daha fazla cihaz eklenmesi de planlanıyor. Programın daha fazla pazara yayılıp yayılmayacağını bilmiyoruz. Ancak her şeyin giderek daha da pahalılaştığı şu dönemde ülkemizde böyle bir program kullanıcılar için çok faydalı olur.

Program lansmanı sırasında onaylanan cihazlar için, ekranlar, arka cam ve şarj bağlantı noktaları bileşenleri erişebilir olacak. Paylaşılan duyuruda pil değişimlerinden bahsedilmese de Samsung ABD CEO’su The Verge’e yaptığı açıklamada ekran bileşenlerinin onarım sürecini basitleştirecek pillerle birlikte geleceğini doğruladı. Samsung, kullanıcıların eski parçalarını kendisine göndermelerine izin verecek. Böylece kırık parçaları geri dönüşüm için kullanmış olacak. Program başlamaya hazır olduğunda daha fazla ayrıntı ortaya çıkacaktır. Ülkemizde de bu tarz programları görmek biz kullanıcılar için gerçekten güzel olur.

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

İlginizi çekebilir:

Microsoft Honor işbirliği sonrası Telefonunuz uygulamasının adı değişti

iOS 15.4.1 yayınlandı – 15.4’le yaşanan sorunları çözüyor

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz