microsoft android yeniden yapılanma

Microsoft Android geliştirici ekiplerini yeniden organize ediyor ve Windows Android adaptasyonunu daha da hızlandırıyor. Detaylar haberimizde.

Bu haftanın başlarında, Microsoft’un Baş Ürün Sorumlusu(CPO), Panos Panay tarafından çalışanlara gönderilen şirket içi bir notta “Şirketin önemli Android ekiplerini yeniden yapılandıracağını” duyurdu. Bu ekipler, Windows Central tarafından Microsoft’un Surface Duo OS, Swift Key, Telefon Bağlantısı, Microsoft Başlatıcı ve bir kaç adet daha başka Android ekibi olarak açıklanıyor. Bu yeni Android organizasyonunun adı “Android Microsoft Platformu ve Deneyimleri” (AMPX) olacak.

Windows Central’dan gelen hyabere göre bir Microsoft sözcüsü yeniden yapılanmayı “Tüm şirketler gibi biz de işimizi düzenli olarak değerlendiriyoruz. Etkimizi hızlandırmak ve müşterilerimize ve ortaklarımıza daha iyi hizmet vermek için kısa süre önce bir organizasyonel değişiklik yaptık.” ifadeleriyle onayladı.

Microsoft’un önümüzdeki birkaç yıl için Android ve Windows için “büyük fikirleri” olduğu bildiriliyor. Şirket, Android ve Windows’u Telefon Bağlantısı uygulaması ile (eski adıyla Telefonunuz) daha derin bir şekilde entegre etmeyi umuyor. Nihai hedef, Android’i Windows’un bir uzantısı olarak kullanabilmek ve böylece Apple’ın MacOS’ta iPhone ile yaptığı entegrasyon türüne rekabetçi bir alternatif ekosistemvari yapı olarak konumlandırmak olacak gibi gözüküyor.

Yeniden yapılanma yeni görev dağılımını da beraberinde getirdi. Shilpa Ranganthan, şu anda gizlilik, uyumluluk ve güvenliği denetleyen yeni bir ekibe liderlik eden Linda Averett’in yerini alarak Windows PM kuruluşunun lideri konumuna getirildi. Microsoft Surface’ın eski CVP’si olan Ali Akgün, yeni kurulan AMPX grubuna liderlik edecek. Son olarak, yeniden yapılanma sonucunda işten çıkarma olmadığı da bildirildi.

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

İlginizi çekebilir:

Galaxy Kendi Kendine Onarım Programı, Samsung ve iFixit işbirliği ile duyuruldu

Microsoft Honor işbirliği sonrası Telefonunuz uygulamasının adı değişti

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz