ios 15 4 1 yayınlandı
Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
1 dakika

Destekleyen tüm cihazlar için iOS 15.4.1 yayınlandı. 15.4 ile yaşanan batarya tüketimi gibi sorunlar için hızlı bir düzeltme içeriyor. Detaylar haberimizde.

Apple, mobil cihazları için yeni bir yazılım güncellemesi yayınladı. Desteklenen tüm iPhone’lar için iOS 15.4.1 yayınlandı. Bunun yanı sıra desteklenen tüm tabletler için iPadOS 15.4.1 ayrıca saatler için de watchOS 8.5.1 kullanıma sunuldu. Sürüm numarasındaki sayı artışının da kuvvetle ima ettiği gibi, bu yeni güncelleme herhangi bir yeni özellik getirmeyen küçük bir düzeltme sürümü.

Bununla birlikte, çoğu insan için inanılmaz derecede önemli olan pil ömrünü iyileştirmek adına yapılan bazı geliştirmeleri içeriyor. Sürüm notlarında da açıkça görülebildiği gibi, bu yeni güncelleme, iPhone veya iPad’inizin birkaç hafta önce iOS 15.4’ün piyasaya sürülmesiyle ortaya çıkan pilini hızlıca tüketme sorunlarını çözeceğini belirtiyor.

Ayrıca, metinde gezinirken veya bir uyarı görüntülerken Braille cihazlarının yanıt vermemesi için bir düzeltme de güncellemede yer alıyor. Son olarak bazı üçüncü taraf uygulamalarda bağlantı kopukluğu yaşayan “Made for iPhone” işitme cihazları için bir düzeltme de güncelleme içerisinde yer alıyor. Tabi ki hata düzeltmeleri ve çeşitli performans iyileştirmeleri de açıkça adlandırılmadan kullanıcılara sunulmuş. Ancak bu güncellemenin en önemli başlığı açıkça pilin hızlıca tükenmesinin düzeltmesi olarak göze çarpıyor.

watchOS 8.5.1 güncellemesinde ise herhangi bir büyük başlık yer almıyor. Güncelleme notlarında sadece güvenlik güncellemeleri ve hata düzeltmeleri içerdiği belirtilmiş.

Sizin de iOS veya iPadOS 15.4 güncellemesinden sonra iPhone veya iPad’iniz gerçekten şarj tutmaz bir hale geldiyse ya da öncekinden hızlı tükeniyorsa, Ayarlar uygulamasından hızlıca iOS 15.4.1 veya iPadOS 15.4.1’i yüklemek isteyebilirsiniz. Çok büyük bir güncelleme olmadığı için indirmek ve kurmak çok fazla zaman almıyor.

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

İlginizi çekebilir:

Google Arama ve Haberler, sahte haber yayılımına karşı güncellendi

OnePlus 10 Pro Küresel Pazar için Tanıtıldı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz