Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
2 dakika

Samsung’un yeni yılın ilk aylarında tüketici beğenisine sunacağı Galaxy S21 Ultra hakkında ortaya yeni gelişmeler çıktı. Güney Kore merkezli şirketin yeni amiral gemisi olacak olan Galaxy S21 Ultra dikkat çeken dörtlü kamera kurulumuyla tüketici beğenisine sunulacak. 

Güney Kore merkezli teknoloji üretici Samsung’un yeni amiral gemisi Galaxy S21 Ultra telefonunun bazı özellikleri yavaş yavaş ortaya çıkmaya başladı. Geçen günlerde görselleri ve bazı özellikleri sızdırılan S21 Ultra’nın şimdi ise kamera özellikleri ortaya çıktı. Samsung’un yeni amiral gemisi akıllı telefon modeli dörtlü ve dikkat çeken bir arka kamera kurulumuyla piyasaya çıkacak. 

Galaxy S21 Ultra’nın kamera özellikleri:

Ice Universe, tarafından paylaşılan bilgilerde, Galaxy S21 Ultra’nın dörtlü bir kamera kurulumuyla satışa sunulacağı ifade edildi. Bu kurulumda yer alan ana kamera 0.8 µm pikselli, Super PD odaklama destekli 108MP‘lik ISOCELL HM3 sensör ile gelecek. Söz konusu sensör, geçen sene HM1 sensöre göre %12 daha iyi ışık hassasiyetine sahip. Yani Samsung’un yeni amiral gemisi modeli ile daha canlı fotoğraf çekimleri yapılabilecek.

Arka kısmında dörtlü kamera grubuna yer veren Galaxy S21 Ultra, yine mikrofon, led flaş ve lazeri içerisinde barındırıyor. Gelin şimdi Galaxy S21 Ultra‘nın kamera özelliklerine yakından bakalım.

108 MP’lik ana kameranın yanında ise 12MP‘lik IMX563 ultra geniş açı sensörü bulunan cihaz, Samsung’un geniş açılı çekimlerde de yüksek performans sunacağını ortaya koyuyor. Şirket, Samsung Galaxy S21 Ultra’da zoom için iki farklı sensöre yer veriyor. Bunlardan birincisi 3X telefoto lensi olacak. 10 MP’lik 1.22µm 3X telefoto sensörü, 3x yakınlaştırmalarda kameranın daha detaylı görüntü sunmasına olanak tanıyacak. Aynı özelliklere sahip olan 10X telefoto lensi ise 10x yakınlaştırmalarda görüntünün daha stabil olmasına olanak tanıyacak. Yani şirketin kullandığı iki zoom sensörü aslında birbirini tamamlayacak.

Samsung’un yeni amiral gemisi Galaxy S21 Ultra modelinin kamera kurulumunda dört lensin yanı sıra aynı zamanda bir led flaş, bir adet mikrofon ve bir adet de lazer otofokus yer alacak. Samsung Galaxy S21 Ultra’nın ön kamera noktasında ise tek bir lens kullanacağı ifade ediliyor. Söz konusu selfie kameranın Sony sensörle kullanıcı beğenisine çıkacağı söyleniyor.

Samsung’un 2021 yılının ilk aylarında piyasaya sunacağı düşünülen yeni amiral gemisi akıllı telefonu Galaxy S21 Ultra’nın kamera özelliklerinin şu an için bir sızıntıdan ibaret olduğunu belirtmek gerek. Samsung, resmi bir açıklama yaparsa bu durumu sizlerle paylaşıyor olacağız, takipte kalmaya devam edin.

İlginizi Çekebilir:

Samsung, Yeni Konum Takip Cihazı Geliştiriyor

Samsung, İki Kez Katlanan Bir Telefon Ekranı Üzerinde Çalıştığını Açıkladı 

Teknoloji Haber Bülteni DigiToll:

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz