Pazar, Ocak 24, 2021
Ana Sayfa Teknoloji Samsung, İki Kez Katlanan Bir Telefon Ekranı Üzerinde Çalıştığını Açıkladı 

Samsung, İki Kez Katlanan Bir Telefon Ekranı Üzerinde Çalıştığını Açıkladı 

Güney Koreli teknoloji devi Samsung’un ekran teknolojileriyle ilgilenen birimi ‘Samsung Display’, iki kez katlanan bir akıllı telefon ekranı üzerinde çalıştığını açıkladı. Söz konusu ekran teknolojisinin, dikey düzlemde iki kez katlanabileceği ifade edildi.  

Katlanabilir telefon furyası, son yıllarda birçok teknoloji devi tarafından yapılan girişimlerle popülaritesini önemli oranda artırdı. Özellikle SamsungHuawei ve Motorola, bu anlamda sektördeki öncü markalardan birkaçı olma niteliği taşıyordu. Katlanabilir ekranlar, şirketler tarafından geliştirilmeye devam ederken söz konusu teknolojilerin tasarımına, Samsung tarafından bir yenisi daha eklendi.  

İki Kez Katlanan Telefon Ekranı

Güney Koreli teknoloji devinin ekran teknolojilerinde uzmanlaşan birimi ‘Samsung Display’, iki kez katlanan bir akıllı telefon ekranı geliştiriyor olduğunu duyurdu. Üzerinde çalışılan telefon ekranının, dikey koordinat düzleminde iki kez katlanabileceği ifade edildi. Dolayısıyla bu ekran ile üretilen cihazların, üç parçadan oluşacağı belirtildi. Ekranın dayanıklılığı veya ne zaman son tüketici beğenisine sunulacağıyla ilgili ise detaylı bilgi paylaşımında bulunulmadı. 

Samsung tarafından geliştirilen katlanabilir ekran, tek bir cihazda iki farklı ürün deneyimi sunacak

Samsung Katlanabilir Ekran

Aktarılan detaylara göre; Samsung tarafından piyasaya sürülecek olan katlanabilir ekran teknolojisi, kullanıcılara tek bir cihazda iki farklı teknolojik ürün deneyimi yaşama imkanı sunacak. Tüketiciler, bu ekranla üretilecek cihazlarda hem akıllı telefon hem de tablet deneyimi yaşayabilecek. Bununla birlikte; ekranın kullanılacağı cihazlar, ‘Galaxy Z Fold’ serisinden çok daha büyük bir tablet deneyimi sunacak. Ekranın açıldığında görülen geniş tablet boyutunun ve ikiden fazla katlanabiliyor oluşunun, cihaz kalınlığına nasıl etki edeceği ise henüz bilinmiyor.  

Teknoloji haber bülteni DigiToll’ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Apple, Katlanabilir iPhone Modeli Testlerine Başladı

Huawei, Yeni Bir Katlanabilir Akıllı Telefon Patenti Aldı 

Samsung’un İki Katmanlı Katlanabilir Akıllı Telefon Patenti Ortaya Çıktı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR