Samsung’un yeni bir cihaz üzerinde çalıştığı belli oldu. Bir konum takip cihazı olacak olan ve EI-T5300 koduyla görülen yeni ürünün UWB teknolojisiyle çalışacağı düşünülüyor. Samsung’un “Galaxy Smart Tag” olarak adlandıracağı söylenen konum takip cihazının kullanıcıya ne zaman sunacağı ise henüz bilinmiyor. 

Güney Kore merkezli teknoloji üreticisi Samsung’un kullanıcılar için piyasaya sunacağı yeni bir ürün ortaya çıktı. Galaxy Smart Tag olarak adlandırılan cihaz, kayıp ürünleri bulmaya yarayacak. Endonezya Telekom Sertifikasyon’da ortaya çıkan Samsung’un yeni ürünü ABD merkezli Apple’ın da üzerinde çalıştığı AirTags isimli cihazıyla benzer olacağı düşünülüyor. 

Galaxy Smart Tag, SmartThings Tracker’a benzeyecek

Her ne kadar Apple’ın da kaybolması istenmeyen ürünler için piyasaya sunacağı AirTags cihazı akıllara gelse de Samsung geçen yıllarda benzer bir ürününü duyurmuştu. Smart ThingsTracker ismiyle anılan cihaz, bünyesinde barındırdığı LTE desteğiyle kaybolması istenmeyen ürünler için kullanılıyordu. Şirketin üzerinde çalıştığı öğrenilen ve EI-T5300 model koduyla anılan yeni ürün de Samsung’un SmartThings Tracker’a oldukça benzeyecek gibi duruyor. Ancak elbette ki şirketin yeni cihazının çok daha gelişmiş özelliklere sahip olacağı düşünülüyor.

Samsung, Endonezya Telekom Sertifikasyon verilerinde ortaya çıkan yeni takip cihazı ile ilgili resmi bir açıklamada bulunmadı. Ancak şirketin kaybolan ürünleri bulmaya olanak tanıyacak yeni cihazının LTE ve GPS desteğinden çok daha fazlasını sunacağı düşünülüyor. Edinilen bilgilere göre Samsung, Galaxy Smart Tag olarak anılacağı düşünülen yeni cihazında ultra geniş bant (UWB) desteği sunabilir. UWB’nin cihazda yer alması ise Samsung’un yeni takip cihazının çok daha hassas konum verisi sağlayacağı anlamına geliyor. 

Samsung’un yeni konum takip cihazının ne zaman piyasaya sunulacağı henüz bilinmiyor. Ancak söylentiler Galaxy Smart Tag’in Galaxy S21/30 ailesiyle birlikte duyurulacağı yönünde. Hatta tahminlere göre, Samsung’un yeni ürünü Apple’ın AirTags cihazına güçlü bir rakip olarak piyasaya sürülecek. 

İlginizi Çekebilir:

Samsung, PC Olmadan Çalışabilen Akıllı Monitör Modelini Satışa Sundu 

Samsung, İki Kez Katlanan Bir Telefon Ekranı Üzerinde Çalıştığını Açıkladı 

iPhone 13 şarj girişi olmadan gelecek, Snapchat 1 milyon dolar dağıtacak – DigiToll #43

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz