Samsung Galaxy S22 Ultra ‘ya ait render görüntüleri ortaya çıktı. Bu sene Note serisi hariç modellere de S-Pen desteği getiren Samsung S22 Ultra’da da buna devam edecek gibi gözüküyor. 

Yine yılın o zamanı geldi. Yılın bu zamanında bir yandan neredeyse her gün yeni teknolojik ürünler tanıtılırken bir yandan da gelecek aylarda tanıtılacak ürünlerin sızıntıları gelmeye devam eder. Bu sızıntıların sonuncusu ise Samsung’un S serisi ailesinin yeni üyelerine ait.

İlk Galaxy S22 Ultra ‘ya ait render görüntüleri gözükünce, cihaz çıkışını yapana kadar kaynayacak olan dedikodu kazanının altı yakılmış oldu. Haftalarca Samsung’un bir sonraki amiral gemisi hakkında yeni görseller, duyumlar, sızıntılar gelmeye devam edecek. Bu ilk görüntüler ise sızıntı konusunda oldukça güvenilir bir kaynak olan @OnLeaks ‘ten geliyor, bu nedenle gerçekten Samsung’un bir sonraki amiral gemisine bakıyor da olabiliriz. Yine de bu sanal çizimler tam olarak nihai donanımı temsil etmediğini unutmayın. Bunlar gerçek cihaza dayalı olsa bile, nihai tasarım değişebilir.

Galaxy S22 ‘nin paylaşılan render görüntüleri

Söz konusu Samsung cihazına dönelim. Bu görüntülerin Samsung Galaxy S22 Ultra’ya ait olduğu iddia ediliyor. Tasarım, bir Galaxy Note’un görünümüne oldukça benziyor. Telefonun üst ve alt kenarlarının düz olması ve kenarlarının o kavisli olması Galaxy Note 10 ve Note 20 Ultra’yı hatırlatıyor. Biraz Mate 30 Pro’yu da andırsa da o kaviste bir “şelale ekran” burada söz konusu değil.

Kamera konusuna değinecek olursak, yine dörtlü bir kamera kurulumu gözüküyor. Geçen seneki Galaxy S21 Ultra modeliyle aynı donanım kullanılıyor gibi gözüküyor. Zira kameraların konumlarına kadar görünüm aynı. Kamera çıkıntısı ise şekil değiştirmiş, P harfine benzer bir yapıda. Ön kamerada da görünen bir yenilik yok.

Samsung Galaxy S22 Ultra’ya ait render görüntüleri arasında bir diğer göze çarpan özellik ise, S-Pen’in konulabileceği bir yuvanın cihazın gövdesinde yer alması. Bu durum daha önceleri ortaya çıkan, telefonu nkendş S-Pen’ini talıyacağına dair diğer 2 sızıntıyı da destekliyor. İlginç bir şekilde Galaxy S22 Ultra’nın da aynı boyuttaki 5000 mAh batarya ile geleceği belirtilmiş. Bu durumda Samsung telefonun bileşenlerini S-Pen’e yer açacak şekilde yeniden düzenlemenin bir yolunu bulmuş olabilir.

@OnLeaks ‘in sızıntı partneri Digit ‘e göre Galaxy S22 Ultra yüksek çözünürlüklü, yüksek tazeleme hızına sahip bir ekran ile gelecek. İki kenarı da kavisli olacağı söylenen ekranın Galaxy S21 Ultra gibi mi yoksa Galaxy Note 10 gibi mi bir kıvrım açısına sahip olacağı belirsiz. Aktarılan ölçüler ise 163.2 x 77.9 yükseklik ve genişlik ile 8.9 mm kalınlık, ayrıca kamera çıkıntısı da dahil edilirse toplam kalınlığının en fazla 10.5 mm olacağı söylenmiş.

2021 yılı için Galaxy Note serisi bir akıllı telefon göremedik. Ancak Galaxy S21 Ultra S-Pen desteği ile tanıtılmıştı. Ayrıca Galaxy Fold3 de yeni yapıdaki bir S-Pen’i destekliyor. Böylece Samsung uygun bir Galaxy Note 20 Ultra halefi için yeterli alternatifi sağlıyor.

2022’nin ilk çeyreğine kadar Samsung’un yeni amiral gemisi hakkında resmi bilgiler gelmeyecek. Samsung S21 ailesi de 2021 Ocak sonlarına doğru tanıtılmıştı, bu yeni ailenin de önümüzdeki yılın aynı dönemlerinde geleceğini varsayabiliriz.

Tüm görsellere yüksek çözünürlükte ulaşmak için: digit.in

Aşağıdan Samsung’u en son model katlanabilir telefonlarından nispeten ulaşılabilir fiyatlı olanı Z Flip3 incelemesini izleyebilirsiniz.

Tekno Safari YouTube kanalımıza abone olmak için tıklayın!

İlginizi çekebilir:

Samsung Galaxy Z Fold3 5G ve Galaxy Z Flip3 5G Türkiye ’de Satışa Çıktı!

Samsung Galaxy Z Flip 3 inceleme: Doğru katlama şekli mi?

Samsung 2 Boyutlu İçerikleri 3 Boyutlu Olarak Sunan Esnek Ekran Tanıttı

Samsung, 200 Megapiksel Telefon Kamerası Tanıttı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz