galaxy z fold4 ün batarya kapasitesi belli oldu

Yılın en çok beklenen katlanabilir telefonlarından olan Samsung Galaxy Z Fold4’ün batarya kapasitesi ortaya çıktı. Detaylar haberimizde.

Birkaç gün önce bir Safety Korea sertifikalandırmasında, katlanabilir tasarım sebebiyle iki ayrı batarya kullandığından, Samsung Galaxy Z Fold4’ün iki bataryası ortaya çıktı. Ancak bataryalar hakkında bilgi oldukça sınırlı zira görsellere iliştirilmiş hiçbir bilgi yok. Yalnızca pillerin fiziki boyutlarını görebiliyoruz.

Yine de GalaxyClub çok ihtiyaç duyulan batarya özelliklerini ortaya çıkarmayı başardı. Bulgular iki şeyi işaret ediyor. Bunlardan ilki, biraz hayal kırıklığı yaratacak olsa da genel pil kapasitesinin büyük ölçüde değişmeden kalacağı, diğeri ise önemli ölçüde daha ince bir tasarımın gözüküyor olması. Bu durum Z Fold4’ün daha gelişmiş bir kamera donanımı ile geleceğini ön gören son söylentilerle bağlantılı, çünkü bu Samsung’un gelişmiş kameraları Galaxy Z Fold4’e adapte etmek için pil kapasitesinden ödün vermediği anlamına geliyor.

Bataryalardan biri 2.002 mAh, diğeri ise 2.268 mAh nominal kapasiteye sahip. Toplam nominal kapasite ise 4.270 mAh oluyor ki bu mevcut Galaxy Z Fold3’ün nominal 4.270 mAh kapasitesiyle aynı. Bu noktada nominal ve tipik kapasitelerin iki farklı şeyi ifade ettiğini, üreticilerin genelde tipik kapasitenin reklamını yaptığını ve Z Fold3’ün tipi batarya kapasitesinin 4.400 mAh olduğunu belirtmemiz gerekiyor.

Her iki durumda da ortaya çıkan yeni bilgiler, daha önceki raporların ön gördüğü gibi Galaxy Z Fold4’ün batarya kapasitesi anlamında herhangi bir pil kapasitesi düşüş olmayacağını gözler önüne seriyor.

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

İlginizi çekebilir:

Samsung Galaxy Z Fold4 108MP ana kamera ile gelecek

iPhone 14 ailesinin ön kamerası otomatik odak desteği sunacak

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz