Gerilim Severler için En İyi Netflix Gerilim Dizileri
Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
3 dakika

Evinizde bunaldığınız bu karantina günlerinde kafanızı dağıtmak istiyorsanız Netflix gerilim dizileri tam size göre! İzlerken tüylerinizi ürpertecek, zaman zaman romantizmi derinlemesine yaşatacak, ipuçlarını yakalayarak katili bulmanızı sağlayacak bir liste oluşturduk. İzlerken tırnaklarınızı yemekten kendinizi alamayacaksınız!

En güzel Netflix gerilim dizi-filmleri listesinde tek solukta bitirebileceğiniz dizileri derledik! Gerilim dizileri hayatın yoğun temposundan bizi alıyor ve ekranın başından ayrılmamıza izin vermiyor. Netflix gerilim dizileri belki de 2020 yılının en çok beklenen dizilerinin bulunduğu kategori olabilir. İzlerken sabit duramayacağınız pek çok gerilim dizisini kaçırmamanız için güncel bir liste hazırladık! Mısırınız hazırsa buyurun başlayalım! Şimdiden iyi seyirler…

Netflix Gerilim Dizileri 2020

6. Snowpiercer – IMDb: 6,7

Netflix gerilim dizi tavsiye

Netflix gerilim dizi tavsiye listemize Snowpiercer dizisi ile başladık. Dünya artık insanların yaşayabileceği bir yer olmaktan çıkar. Tamamen buzullarla kaplı bir dünyada insanlar bir trende seyahat ederek yaşamaya başlar. Ancak bu tren herkesin barınabileceği bir tren değil! Tren kalkmadan binebilenler şanslı olanlar! Bu trende seyahat edeceği kesin olanlar ise sadece statü sahibi zenginler! Sınıf farklılıklarına göre yaşam koşulları belirlenen bir trende bu koşullara isyan eden alt sınıf… Alt sınıfı açlıktan ölmeye terk eden üst sınıf… İki sınıf arasındaki dengeleri değiştiren bir cinayet… Trende bulunan tek bir dedektif alt tabakadan Andre Layton. Kozmik bir olayın içerisinde bir cinayetin çözümlenmesi ve sınıfsal çatışma izlerken tüylerinizi ürpertecek!

5. 13 Geboden – IMDb: 7,0

Netflix gerilim tavsiye

Netflix gerilim tavsiye listemize ekleyebileceğiniz bir diğer dizi: 13 Geboden. İlk bölümü 2018 yılında yayınlanan dizi bir seri katilin yakalanmasını konu alıyor. 13 Geboden dizisinde cinayetlerini 10 emir ve İncil’e göre planlayarak işleyen bir katil konu edilir. Bu seri katili yakalayacak olanlar ise yeni ortak olan Peter ve Vicky olur. İlk iki bölümde yurt dışında yaşayan bir Türk ailede işlenen töre cinayeti konu olarak seçilen dizidir. 13 bölümden oluşan Belçika yapımı diziyi izlerken olayların akışına kapılmamak mümkün değil. Olayları çözümlemeyi, ipuçlarını birleştirerek sonuca varmayı seviyorsanız kesinlikle izlemenizi tavsiye ederiz!

4. Into The Night – IMDb: 7,1

Netflix dizi gerilim

İlk bölümü Mayıs 2020 tarihinde yayınlanan Into The Night, kadrosunda Türk bir oyuncu bulunmasıyla ülkemizde oldukça popüler. Mehmet Kurtuluş’un rol aldığı dizi, hikayesinde yer alan kahramanlarla oldukça dikkat çekici. Farklı milletlerden farklı statülerdeki pek çok insanın bir uçakta kapalı kaldığını düşünün! Güneşin insanları öldürmeye başladığı bir zaman diliminde sürekli geceleri yolculuk yapan bir uçak! Bir adam bu kozmik olaydan sağ çıkabilmek için bir gece uçağını kaçırır. Güneşten kaçabilmek için uçağı sürekli batı yönünde uçurmaları konusunda pilotlara baskı yapar. Başından sonuna olayların durulmadığı dizi toplamda 6 bölümden oluşuyor. Netflix yakında dizinin ikinci sezonunun yayınlanacağı haberini de verdi. Netflix dizi gerilim kategorisinde ikinci sezonu gelmeden bir solukta izleyebileceğiniz bir gerilim dizisi!

3. Elite –IMDb: 7,6

Netflix gerilim dizi

Netflix gerilim dizi listemizin sıradaki dizisi İspanyol yapımı Elite dizisi. 2018 yılında yayınlanmaya başlayan ve şimdiye kadar 3 sezonu yayınlanmış olan dizinin kadrosu oldukça geniş. Gençlik dizisi izlemeye bayılanların izlerken keyif alacağı bir dizi. Hikaye, okullarının yıkılmasının ardından işçi sınıfından üç gencin zengin öğrencilerin okuduğu bir okula gelmesi ile başlıyor. Zengin ailelerin çocukları ile üç genç arasındaki çatışma bir cinayete sebep oluyor. Bu cinayeti kimin işlediği, neden işlediği ise dizinin konusu oluyor. İzlerken göreceğiniz gençlik aşkı, aile içi çatışma, gençlerin hayattan beklentileri, ikili ilişkilerdeki entrikalar siz farkında olmadan bir sezonu bir kerede bitirmenize sebep olacak!

2. Mindhunter – IMDb: 8,6

netflix gerilim gizem dizileri

Mindhunter, Netflix gerilim gizem dizileri sıralamasında IMDb puanıyla ilk sıralarda yer alıyor. 1970’lerin sonunda kasabaları gezerek cinayet vakaları hakkında seminerler veren Bill Tench, Holden Ford ile tanışır. Birlikte çalışmaya başlayan iki FBI ajanı, cinayet vakalarının psikolojik tarafını incelemeye de karar verir. Yakalanan katiller ile görüşmeler yapmaya başlayan ikilinin özel hayatı da bir hayli merak uyandırır. Holden Ford, Sosyoloji yüksek lisans öğrencisi Debbie ile sevgili olur. Bill Tench, Nancy ile evli olduğu bir yaşama sahip. Bill, evlat edindikleri çocuk ile sağlıklı bir ilişki kurmak için çabalayan bir baba rolünü de üstlenir. Yapımcılığı David Fincher tarafından üstlenilen dizinin üçüncü sezonunun ne zaman geleceği ise merak konusu. Psikolojik olarak gerilmeye hazırsanız iyi seyirler!

1. Dark – IMDb: 8,8

netflix En iyi gerilim dizileri

En iyi gerilim dizileri listemizin zirvesinde yer alan Dark, belki de 2020 yılının başından itibaren yeni sezonu en çok beklenen dizi.  İlk sezonu 2017 yılında yayınlanan Alman yapımızı dizi, küçük bir çocuğun herkesin birbirini tanıdığı kasabada kaybolmasıyla başlar. Küçük çocuğun ortadan kaybolması ise üç neslin birbiri ile olan gizemli bağlantısının ortaya çıkmasına sebep olur. 3. sezonu ile final yapan diziyi izlerken zamanda yolculuğun hayatınızda neleri değiştirebileceğini görmek mümkün! En iyi gerilim dizileri arasında görülen Dark bizim de ilk sıramızda yerini alıyor. Netflix gerilim en iyi sıralamasında da ilk sıralarda yer aldığını söylemeliyiz.

İlginizi Çekebilir:

Sinirinizi Oynatacak Netflix Gerilim Filmleri 2020

Tüyler Ürperten Netflix Korku Dizileri 2020 – Liste

En İyi Netflix Kore Dizileri 2020 – Liste

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz