Sinirinizi Oynatacak Netflix Gerilim Filmleri 2020
Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
3 dakika

Netflix, birbirinden sürükleyici yapımlarıyla kullanıcıların çok sevdiği bir platform. Bazen romantik ve duygusal türdeki yapımlara bazen de gerilim türündeki yapımlara yöneliyor, zamanın nasıl geçtiğini fark etmiyoruz. Özellikle Netflix gerilim filmleri 2020 yılında yükselişe geçti. Bu yazımızda izlerken sizi ekranın başına kilitleyecek, nefes almayı bile unutturacak Netflix gerilim filmleri listesini oluşturduk. 

Tüyler ürperten, kalp atış hızınızı yükseltecek, sinirinizi boşaltacak bir film arayışındaysanız Netflix gerilim filmlerinin yer aldığı bu listeyi inceleyebilirsiniz. Eğer koltuğunuza yerleştiyseniz ve kendinizi güvende hissediyorsanız başlayalım! İşte karşınızda hepsi birbirinden iyi ve izleyicilerinden tam not almış Netflix gerilim film önerileri

Zamanın Nasıl Geçtiğini Anlayamayacaksınız: Netflix Gerilim Film Önerileri

Bu filmler size zaman kavramını unutturacak. Netflix gerilim film önerileri ile karşınızdayız…

8. Taking Lives – IMDb: 6,2

netflix gerilim filmi önerileri

Netflix gerilim filmi listemizin ilk yapımı Taking Lives. Filmin konusuna gelecek olursak, işinde iyi bir analist olan Illeana Scott, hem güzelliğiyle hem de başarısıyla birlikte çalıştığı insanların dikkatini üzerinde toplamayı başarabilen bir kadın. Uzmanlık alanı çözülemeyen cinayetleri sonuca ulaştırmak olan Scott, bir gün türlü cinayetler işleyen fakat kimse tarafından yakalanamayan bir seri katil dosyası için Montreal’e gönderiliyor. Bu katil öldürdüğü insanların kimliklerini çalarak onların hayatını yaşamaya başlıyor. Scott ise katille yüzleşmek için bin bir numara yapıyor. Film sonuyla sizi çok şaşırtacak!

 

7. The Bird Box – IMDb: 6,6

Netflix gerilim film önerileri 2020

Baş kahraman Malorie iki çocuk annesidir. İkinci çocuğuna hamileyken nereden geldiği bilinmeyen bir güç yüzünden, görmek onun için çok tehlikeli hale geliyor. Başına gelenlerin ardından 5 sene boyunca hayatta kalan Malorie ve çocuklarının tek bir hatası onları korkularıyla, hayal kırıklıklarıyla ve pişmanlıklarıyla yüzleştirip ölümüne neden olacak hale geliyor. Onlar için tek kural: Görmemek… Netflix gerilim film önerileri 2020 listesinin en sevilen filmlerinden olan The Bird Box, mutlaka izlemeye değer.

6. The Platform – IMDb: 7,0

en iyi netflix gerilim filmleriBir başka Netflix gerilim tavsiye ise bu listede kesinlikle yeri olması gereken ”The Platform” filmi. Olayların 200 katlı dikey bir hapishanede geçtiği The Platform’da her katta 2 kişi kalıyor. Hapishanenin ortasındaki boşlukta bir platform bulunuyor, her gün görebileceğiniz en lezzetli yemekler bu platform ile en üst kattan alt kata doğru indiriliyor. Her katta kısa bir süre bekleyen platform mahkumlar tarafından resmen talan ediliyor. Bu nedenle üst kattakiler karnını doyurabiliyorken en alttakiler açlık sınırına dayanıyor. Platformda herkese yetecek yemek olmasına rağmen alt kattakiler üsttekilerin düşüncesizliği yüzünden açıktan ölmeye mahkum ediliyor.

 

5. The Invisible Guest – IMDb: 8,1

en iyi gerilim filmleri 2020

Varlıklı iş adamı Adrian Doria “Yılın Adamı” unvanını alan çok başarılı biri. Sevgilisi ile tatile çıkan Adrian Doria’nın sevgilisi, gittikleri otelde hayatını kaybediyor. Sevgilisinin cesedinin yanında bulunan Adrian Doria polisler tarafından cinayet şüphesiyle yakalanıyor. Bu talihsiz iftiradan kurtulabilmek için iyi bir savunma hazırlaması gereken Doria avukatının önerisi üzerine Virginia Goodman adındaki uzman bir avukatla tanışıyor ve bu işte onunla birlikte çalışmaya başlıyor. Avukatının doğru ve tutarlı bir savunma hazırlayabilmesi için olayı en ince ayrıntısına kadar avukatıyla paylaşan Doria’nın anlattıkları ile birlikte gerçekler tüm çıplaklığıyla gün yüzüne çıkıyor. En iyi gerilim filmleri arasında yer alan The Invisible Guest, mutlaka izlenmesi gereken filmlerden biri!

4. Room – IMDb: 8,1

Netflix güzel gerilim filmleri2015 yapımı Netflix güzel gerilim filmleri arasında yer alan Room, tam da sinirlerinizi yerinden oynatacak bir yapım. Karanlık, küçücük bir odada defalarca tecavüze uğrayan ve sonunda hamile kalan bir kadının hikayesini anlatan Room’un ilerleyen sahnelerinde kadının bebeği doğurduğunu görüyoruz. Fakat çocuk beş yaşına geldiğinde kadın kapatıldığı yerden kaçmak ve kurtulmak için elinden geleni yapıyor.

3. Psycho – IMDb: 8,5

Netflix gerilim gizem filmleri

Yönetmenliğini Alfred Hitchcock’un üstlendiği 1960 yapımı filmde, yeni bir hayata başlama hayaliyle çalıştığı iş yerinden bir miktar parayı zimmetine geçirerek ortadan kaybolan kadının Bates Motel’de geçirdiği bir geceyi ve burada başına gelenleri izliyoruz. Netflix gerilim gizem filmleri arasına adını altın harflerle yazdırmış yapım, mutlaka izlemeye değer. Netflix gerilim tavsiyelerinin en üst sıralarında yer alan Psycho sonuyla da sizi çok şaşırtacak.

2. Pulp Fiction – IMDb: 8,9

en iyi gerilim filmleri

Neftlix güzel gerilim filmlerinden biri olan Pulp Fiction, birbiri içine geçmiş 4 farklı yaşamı anlatıyor. 1994 yapımı olmasına rağmen günümüzde genç kuşakların da beğeniyle izlediği filmde 2 tetikçi, bir boksör, bir ganster ve karısı ile bir çift haydudun şiddet ve gerilim dolu yaşamını izliyoruz. Pulp Fiction en iyi gerilim filmleri arasında yer alıyor.

 

1. Kara Şövalye – IMDb: 9,0

netflix gerilim öneri

Netflix gerilim film önerileri listemizin en üst sırasında yer alan Kara Şövalye, Gotham’da yaşayan Joker adlı bir suçlunun kentte yarattığı kaosun ardından kahramanımız Batman’in başına gelen olaylar zincirini anlatıyor. Batman’in, Joker’in yaptıkları nedeniyle verdiği müthiş bir psikolojik ve fiziksel savaşı Christian Bale izleyicilere şahane bir oyunculukla aktarmış.

İlginizi Çekebilir:

Gerilim Severler için En İyi Netflix Gerilim Dizileri

Tüyler Ürperten Netflix Korku Dizileri 2020 – Liste

Netflix En İyi Korku Filmleri Listesi 2020

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın

Netflix Bedava İzlemek Mümkün mü? Netflix İşlemleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz