Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
2 dakika

Getir, Galatasaray ile sponsorluk anlaşması yapıyor. Galatasaray’ın resmi web sitesinden yaptığı bir açıklamayla duyurulan sponsorluk anlaşması 10 Ağustos Salı günü günü saat 11.00’de Ali Sami Yen Spor Kompleksi Türk Telekom Stadyumu’nda gerçekleşecek.

Dünyada ilk kez ‘10 dakikada teslimat’ sloganıyla hizmet vermeye başlayan çevrim içi market uygulaması Getir, Türkiye’nin önemli futbol takımlarından olan Galatasaray ile sponsorluk anlaşması yapacak. Özellikle son dönemlerde yurtdışından aldığı yatırımlarla değerlemesini 7 milyar doların üzerine çıkaran girişim birkaç gün önce İngiltere Premiere League takımlarından Tottenham Hotspur’a sponsor olduğunu duyurmuştu. Bugünse Galatasaray’ın yaptığı bir açıklamayla Getir’in futbol kulübüyle sponsorluk anlaşması yapacağı açıklandı. 

Londra, Amsterdam, Paris ve Berlin başta olmak üzere Avrupa’ya açılan ve adından sık sık söz ettiren çevrim içi market uygulaması Getir’in Galatasaray ile sponsorluk anlaşması yapacağı haberi kulübün web sitesinden şu şekilde verildi:

“Kulübümüz, dünyada ilk kez ortalama 10 dakikada market ürünleri teslimat modelini başlatan ve büyümesini hızla sürdüren Getir ile yeni bir sponsorluk anlaşmasına imza atıyor.

İmza töreni Galatasaray Spor Kulübü İkinci Başkanı Ali Polat Bengiserp ve Getir Yönetim Kurulu Başkanı ve Kurucu Ortağı Tuncay Tütek’in katılımıyla 10 Ağustos 2021 Salı günü saat 11.00’de Ali Sami Yen Spor Kompleksi Türk Telekom Stadyumu’nda gerçekleşecek.”

Getir son olarak 555 milyon dolar yatırım almıştı

Çevrim içi market uygulaması Getir, son olarak haziran ayının başında yeni bir yatırım daha aldı. Dördüncü yatırım turunu da tamamlayan Getir, aldığı 555 milyon dolarlık yeni yatırımla birlikte toplamda 7 milyar 555 milyon dolar değerlemeye ulaştı. 

Dünyada ilk kez 10 dakikada teslimat modelini 2015 yılında başlatan Getir, son zamanlarda aldığı yurt dışı yatırımlarıyla ülkemizin gururu olarak öne çıkıyor. Getir, geçtiğimiz Ocak ayında ikinci yatırım turunu 128 milyon dolarla tamamlamıştı. Yalnızca iki ay içinde üçüncü turu da tamamlayan Getir, mart ayında Sequoia Capital ve Tiger Global’dan 300 milyon dolar değerinde yeni yatırım alarak değerlemesini 2,6 milyar dolara çıkarmıştı. Getir, 5,5 yıl kadar kısa bir sürede Unicorn olan ilk Türk şirketi olmuştu.

Çevrim içi market platformu Getir, haziran ayında aldığı yeni yatırım sayesinde, değerini sadece 5 ayda yaklaşık 9 katına çıkarmayı başarmış oldu. Dördüncü yatırım turunda mevcut fonlardan Sequoia Capital ve Tiger Global Getir’e yatırımlarını sürdürdü.  Silver Lake, DisruptAD ve Mubadala Investment Company ise Getir’in yeni yatırımcılarından olma ünvanını kazandı.

İlginizi Çekebilir:

Türkiye’nin Unicorn’u Getir, 555 Milyon Dolarlık Yeni Yatırım Aldı

Trendyol 1,5 Milyar Dolarlık Yeni Yatırım Aldı, Türkiye’nin İlk ‘Decacorn’u Oldu!

APPLE KİMİ GÖZETLİYOR – TECHTALK #23:

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz