Çevrim içi market uygulaması Getir, yeni bir yatırım daha aldı. Dördüncü yatırım turunu da tamamlayan Getir, aldığı 555 milyon dolarlık yeni yatırımla birlikte toplamda 7 milyar 555 milyon dolar değerlemeye ulaştı. 

Dünyada ilk kez 10 dakikada teslimat modelini 2015 yılında başlatan Getir, son zamanlarda aldığı yurt dışı yatırımlarıyla ülkemizin gururu olarak öne çıkıyor. Getir, geçtiğimiz Ocak ayında ikinci yatırım turunu 128 milyon dolarla tamamlamıştı. Yalnızca iki ay içinde üçüncü turu da tamamlayan Getir, mart ayında Sequoia Capital ve Tiger Global’dan 300 milyon dolar değerinde yeni yatırım alarak değerlemesini 2,6 milyar dolara çıkarmıştı. Getir, 5,5 yıl kadar kısa bir sürede Unicorn olan ilk Türk şirketi olmuştu.

Getir, yeni yatırım ile değerini 5 ayda neredeyse 9 katına çıkardı!

Çevrim içi market platformu Getir, aldığı yeni yatırım sayesinde, değerini sadece 5 ayda yaklaşık 9 katına çıkarmayı başarmış oldu. Dördüncü yatırım turunda mevcut fonlardan Sequoia Capital ve Tiger Global Getir’e yatırımlarını sürdürdü.  Silver Lake, DisruptAD ve Mubadala Investment Company ise Getir’in yeni yatırımcılarından olma ünvanını kazandı. 

Getir Kurucusu Nazım Salur; “Getir’in bu değere ulaşması 10 dakikada teslimat gibi orijinal bir fikrin teknoloji ile harmanlandığında dünyada nasıl bir ilgi uyandırdığını gösteriyor. Bu aslında Türkiye’den de yeni teknolojik iş modellerinin çıkabileceğinin de göstergesi. Yeni kaynak ile hem Türkiye’deki işlerimizi daha hızlı büyütmeye hem de yeni ülkelerde bu iki heceli Türkçe kelimeyi sevdirmeye devam edeceğiz” dedi.

Getir 28 Mayıs’ta Amsterdam’da hizmet vermeye başlamıştı

Getir, İngiltere başkenti Londra’nın ardından Hollanda’nın Amsterdam şehrinde de hizmet vermeye başladı. Platformun, güncel olarak motosikletli ve bisikletli teslimat görevlileriyle Amsterdam’da hizmet veriyor olduğu kaydedilmişti. Konuya ilişkin ilk açıklama, platform kurucusu Nazım Salur tarafından yapılmıştı. Salur, resmi Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamada “Getir bugünden itibaren Amsterdam sokaklarında. Bu iki heceli Türkçe kelimeyi yeni ülkelerde de sevdirmeye devam. Paris ve Berlin yakında! @getir” ifadelerini kullandı. Yapılan açıklamanın ardından, Getir’in Londra ve Amsterdam’dan sonra yurt dışındaki yeni durağı da kesinleşmiş oldu. 

Getir’in Avrupa’nın yanı sıra Amerika’ya da girmek istediği biliniyor. Şirketin hedefleri arasında yılın son çeyreğinde pazara girmek istiyor. 

İlgimize Çekebilir:

Getir, Geleneksel Esnafı Dijital Dönüşüm Sürecine Dahil Eden ‘GetirÇarşı’ İsimli Yeni Hizmetini Duyurdu! 

Getir, İnternet Sitesi Üzerinden de Yemek Siparişi Almaya Başladı! 

Uygun Fiyatlı Yerli Üretim GM 21 Pro Kutudan Çıkıyor!:

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz