realme 6 ve realme 6 pro

Kısa süre içerisinde hızla büyüyen Realme, beklenen ürünlerini tanıttı. Yeni ürünler arasında Realme 6, MediaTek Helio G90T işlemciden gücünü alıyor. Realme, 6 Pro’da ise dünyada ilk defa Qualcomm Snapdragon 720G chipset kullanıyor.

Realme 6 ve 6 pro, 90 Hz yenileme ve 120 Hz örnekleme hızına sahip. Ayrıca ultra pürüzsüz ekranın yanı sıra 30W’lık hızlı şarj özelliği sunuyor. Bu şarj Realme’nin 4300 mAh’lik pilini 60 dk’da yüzde 100 oranında doldurabiliyor. Realme 6 Pro ise 20xzoom destekli 64MP yapay zeka destekli dört kamera ile dikkat çekiyor.

Realme 6

realme 6MediaTek Helio G90T ile güçlendirilen Realme 6, inanılmaz bir akıllı telefon oyun deneyiminin tam merkezinde olacak şekilde tasarlandı. 12 nm’lik işlem kullanan işlemci, realme 6’yı daha güçlü ve verimli bir cihaz yapıyor. En son güncellemelere sahip işlemci, grafik kartı, süper hızlı RAM ve güçlü yapay zeka kombinasyonu ile realme 6, mobil oyun severlere sorunsuz bir deneyim getiriyor.

Yeni geliştirilen 30W hızlı şarj ile, Realme’nin 4300mAh pili 60 dakika içinde tamamen şarj oluyor. Zorlu oyun koşullarında dahi, 30W’lık hızlı şarj sayesinde pil, 60 dakikada yüzde 55’lik şarj seviyesine çıkabiliyor. Realme 6, 90Hz yenileme ve 120Hz örnekleme hızına sahip 6,5 inç 90Hz Ultra Pürüzsüz Ekran içerir, bu da ekranın her kaydırma işleminde kesintisiz ve pürüzsüz bir görsel deneyim sağlıyor. Realme 6, mükemmel bir ekran-gövde oranı ile üstün bir görsel deneyim sunuyor. Ekran ayrıca daha iyi koruma için Corning Gorilla Glass 3 ile kaplanmış.

16MP Ultra net ön kamera, F2.0 diyafram açıklığının yanı sıra, Bokeh efekti, akıllı güzellik modu gibi özellikleri ile tüm selfie ihtiyaçlarına cevap verecek. 

Yeni amiral gemisi Realme 6, ayrıca 64MP’lik ana kamera, 119°’lik ultra geniş açıya sahip8MP kamera, makro lens ve siyah&beyaz portre objektiften oluşan ultra net dörtlü kamera sistemine de sahip. Kullanıcılar manzara, mimari ve büyük grupların daha çarpıcı görüntülerini yakalayan geniş açı moduna geçmek için tek bir tıklama yapmak yeterli. 4 cm çekim mesafesi ile ultra makro lens ise kullanıcıların daha yakın çekimler yapmasına olanak sağlıyor.

Realme 6 Pro

Realme 6 Pro, dünyada Qualcomm Snapdragon 720G kullanan ilk akıllı telefonu. 8 nm’lik işlem gücü ile bu işlemci, cihazı daha güçlü ve verimli bir hale getiriyor. 30W hızlı şarj ile, 4300mAh pili 60 dakikada tamamen şarj ederken, zorlu oyun koşullarında bile aynı sürede yüzde 62’lik şarj seviyesine çıkabiliyor.

Realme 6 Pro, 90Hz yenileme ve 120Hz örnekleme hızına sahip 6.6 inç 90Hz Ultra Pürüzsüz Ekran’la geliyor. Cihazın ekranı daha iyi bir koruma için Corning Gorilla Glass 5 ile kaplanmış durumda.

Altı süper kamera

realme 6 pro kameraRealme 6 Pro, 16MP Sony geniş açılı ana kamera’nın yanı sıra IMX471 + 8MP 105° süper geniş açıdan oluşan ikili kamera ile birlikte geliyor. Çekim mesafesi daha öncekine göre 2.5 kat daha fazla olan kamera, Kenar Deformasyon Düzeltmesi ile fotoğrafların köşelerinde kalan yüzleri tanıyıp, yüz hatlarını otomatik olarak optimize edebilir.

Yeni amiral gemisi Realme 6 Pro’da ayrıca 64MP ana kamera, 12MP 20x hibrit zoom telefoto lens, 119°’lik ultra geniş açı bulunuyor. 8MP kamera ve makro lensten oluşan ultra net dörtlü kamera sistemine de sahiptir. Realme 6 Pro, Nightscape 2.0 üzerinde yer alan ve geliştirilmiş tripod modu ve Ultra Nightscape Modu’na sahip Nightscape 3.0 özelliğini de bünyesinde barındırıyor.

APPLE KULLANICILARINA 25 DOLAR ÖDEYECEK – DigiToll #5

1 YILDIR MAĞARADA YAŞAYAN ADAM (RÖPORTAJ ADAM ÖZEL HABER) – DigiToll #4

Realme X50 Pro 5G’nin fiyatı belli oldu